KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Honor Play 4T Pro Akıllı Telefonun Genel Kullanımı

Honor Play 4T Pro , akıllı cihaz markası her geçen gün yeni telefonlar üreterek kullanıcılarını memnun etmektedir. 2020 yılında çıkardığı Play 4T telefonunu pek çok özelliğini iyileştirerek Nisan 2020’de Play 4T Pro cihazını tanıtmıştı. Yeni cihazın özellikle ekran teknolojisinde yapılan yenilikler göze çarpıyor. 

6.3 inçlik ekranı OLED ekran teknolojisi desteklemektedir. Önceki sürümde cihazın ekran teknolojisi PSI LCD ekran teknolojisine sahipti. Ekran çözünürlüğü 1080×2400 piksel full HD olan cihazın bu konuda da yükseldiğini görüyoruz. Cihazın piksel yoğunluğu 418 PPI olarak tasarlanmış ve ekrandaki görüntü kalitesi artırılmıştır. Ekran yenileme hızı ise 60 Hz olarak yapılmış gözüküyor. 

Cihazın ekran özelliklerinde Multi Touch, çerçevesiz tasarım, çentik ve damla çentik gibi özellikler bulunuyor. Bu özelliklerin yanında marka kamera, performans ve pil gibi daha pek çok konuda yenilikler yapmış durumda. Özellikle cihazın sahip olduğu şık tasarım göz doldururken, marka yüksek mühendislik teknolojisi ile alıcıya ulaşıyor. Aynı segmentte olduğu cihazlarla açık ara önde olan Honor Play 4T Pro akıllı telefonu sahip olduğu yeni katkılar ile geniş bir kullanıcı kitlesine hitap ediyor.

Honor Play 4T Pro Akıllı Telefonun Performans Özellikleri

Akıllı cihazların en çok dikkat edilen özelliklerinin başında sahip olduğu Performans katsayıları gelmektedir. Özellikle telefon kullanıcıların yüksek performanslı cihazlara yönelmesi sonucunda üreticilerde telefon modellerini güncelleme yoluna gitmektedir. Honor’un yeni Pro telefonuna baktığımızda gücünü 8 çekirdekli Huawei Kirin 810 yonga seti işlemciden aldığını görmekteyiz. Cihaizn CPU frekansı 2.27 GHZ ve ana işlemcisi 2 x2.27 GHz ARM Cortex-A76, yardımcı çekirdek işlemci 6×1.88 GHz ARM Cortex-A55’tir. Cihazın ana ve yardımcı çekirdeklerinin sahip olduğu özellikler cihaza üstün bir performans vermektedir. Cihaz grafik işlemcisi GPU Mali G52 MP6 teknolojisi ile üretilmiştir. Ayrıca GPU frekansı da 820MHZ’dir. 

Akıllı telefonlarda performansı etkileyen önemli bir faktör ise sahip olduğu Rastlantısal Erişim Hafızası ve dahili depolama hafızasıdır. Özellikle artan uygulama mağazaları ve her geçen gün yeni yazılımlar ile ortaya çıkan uygulamaları kullanmak isteyen kullanıcılar yüksek depolama alanına sahip cihazları tercih etmektedir. Honor cihazına baktığımızda sahip olduğu 6GB RAM ve 128 GB dahili depolama ile kullanıcılarını bu anlamda rahatlatıyor. Yüksek RAM alanı alınan verilerin hızını artırırken depola alnıda cihazda yavaşlama gibi problemleri ortadan kaldırıyor. Ayrıca cihazın sahip olduğu harici bellek yuvası depolama alanın 512 GB gibi yüksek bir seviyeye ve miktara çıkmasına olanak sağlamaktadır.

Cihazin performansını iyileştirmek için Honor çeşitli başka özellikleri de cihaza entegre etmiştir. Bunların başında LTE özelliği gelmektedir. Bu özellik sayesinde akıllı telefon kullanıcıları istedikleri indirme işlemlerini daha hızlı yapmaktadır. Cihazda kullanılan CPU iş parçacığı cihaza daha fazla işlev, daha hızlı performans sağlamıştır. Cihazda oynan oyunlar esnasında kasmaların önüne geçmek için directX sürümü entegre edilmiştir. Yine cihazda bulunan OpenGL ve openvg sürümleri oyunlar esnasında yaşanacak problemleri ortadan kaldırmak için kullanılmıştır. 

Honor Play 4T Pro Cihazının Kamera İncelemesi

Günümüzde insanlar artık fotoğraf deneyimini dijital ortama aktarmaktadır. Sosyal medya uygulamalarının artması ile kullanıcılar yüksek kalite de fotoğraf deneyimi sunan, kamera çözünürlüğü yüksek olan cihazlara yönelmektedir. Kullanıcıların bu davranışı akıllı cihaz üreticilerinin de daha iyi değerde kameralar üretmesini sağlamıştır.  Honor Pro versiyonun da normal versiyona nazaran kamera sayısını ve özelliklerini artırmış durumda. Kullanıcılara yüksek çözünürlüğe sahip arkada üç ana kamera eşlik etmektedir. 

Honor Play 4T Pro cihazının arka ana kamerası 48 MP çözünürlükte ve f1.8 diyafram açıklığındadır. Arka ana kamera ile portre modu, coğrafi konum etiketleme gibi pek çok çekim gerçekleştirmek mümkündür. Kamera sensörü boyutu 1 / 2 inç olan cihaza LED tasarımlı flaş eşlik etmektedir. Cihazın ikinci arka kamerası 8 MP çözünürlükte, f2.4 diyafram açıklığı ile kullanıcılara ekstra geniş açılı fotoğraf çekebilme imkanı verirken kamera açısı 120 derecedir. 

Cihazın arka üçüncü kamerası 2 MP çözünürlükte ve f2.4 diyafram açıklığı ile kullanıcılara benzersiz bir derinlik algısı sunmaktadır. Cihazın sahip olduğu ön selfie kamerası 16 MP çözünürlükte olup yüksek nitelikli öz çekimler yapılmasına şans vermektedir. 

Honor Play 4T Pro Pil Performansı

Hiç şüphesiz akıllı cihazlar da uzun pil ömrü tercihlerin başında geliyor. Özellikle yoğun çalışan insanlar kendilerini uzun süre idare edecek pil ömrüne sahip cihazlara yönelmektedir. Kullanıcı tercihinin bu yönde olması yeni batarya teknolojilerinin geliştirilmesini sağlamaktadır.  Honor cihazı 4000 mAh batarya kapasitesine sahip olup kullanıcıların beklentilerini sağlamaktadır. 

Cihazın batarya teknolojisinde lityum polimer kullanırken hızlı şarj özelliği de bulunmaktadır. Cihazın sahip olduğu hızlı şarj özelliği 30 dakikada yüzde seksen dolum avantajı sağlamaktadır. Cihazın batarya kapasitesi ele alındığında yoğun bir kullanıcıyı bir gün boyunca idare edecek seviyededir. .

Huawei Honor 4T Pro inceleme

Honor Play 4T Pro Cihazının İşletim Sistemi ve Diğer Bağlantıları

Honor Pro cihazında Android işletim sistemine sahip ve bu işletim sistemi Android 9.0 pie olarak tasarlanmıştır. Kullanıcı ara yüzünde Magic UI ile müşterilere sunulan cihaz basit ve hızlı bir şekilde çalışmaktadır. 

Ayrıca cihazın sahip olduğu TrustZone özelliği mobil ödemeler de güvenli bir ortam oluşmasını sağlarken NX bit sürümü ile cihazın tehlikeli yazılımlara karşı koruması sağlanmaktadır. Cihazın bütün özellikleri ele alındığında üst bir kullanıcı yelpazesine sahip olduğu görülmektedir.

İçerik
Redmi Note 9

Redmi Note 9 Xiaomi'nin Redmi India markası altında sunduğu telefonlar, yüksek fiyat / performans oranı1

5 dk. 55 Okundu
İçerik
Redmi K30 Ultra

Redmi K30 Extreme Commemorative Edition (İngilizce: Redmi K30 Ultra), Xiaomi Grubu'nun kuruluşunun onuncu yıldönümünü kutlamak1

5 dk. 25 Okundu
İçerik
Samsung Galaxy M02s

Samsung Galaxy M02s , Dünyanın teknoloji devleri arasında yer alan Samsung farklı özelliklere sahip olan1

5 dk. 41 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.