KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Honor Play 4 Pro Akıllı Telefonun Genel Kullanımı

Honor Play 4 Pro , akıllı telefon üretici devi olan Huawei markasına ait olan Honor cep telefonları kullanıcılar tarafından ilgi görüyor. Özellikle markanın arkasına Huawei teknolojisini alması tercih edilmesini sağlayan başlıca etkenlerin başında gelmektedir. Gün geçtikçe insanların artan akıllı cihaz ihtiyacı üreticileri harekete geçirmektedir. Telefon markaları sürekli arka arkaya benzersiz özelliklere sahip cihazları piyasaya sunmaktadır. Honor amiral gemisi olan Play 4 Pro telefonunu 2020 yılında kullanıcıların beğenisine sunmuştu. Cihazda yüksek teknoloji kullanan markanın sunduğu avantajlar hızla kullanıcıların artmasını sağlamıştır. 

Honor Play 4 Pro cihazı Play 4 Cihazını yükselterek kullanıcıya sunmuştu. Yeni cihazda kullanıcılardan gelen yorumlar doğrultusunda bazı değişiklikler yapılmıştı. Özellikle önceki sürümde çok geniş olan ekranda bir miktar küçülmeye gidilerek ekran boyutu 6.57 inçe düşürüldü. Bunu karşılığında cihazın ekran piksel yoğunluğunu artıran marka 401 PPI piksel yoğunluğu ile kullanıcıların ekran kalitesini artırmıştır. Cihazın OLED paneli IPS LCD panel ile değiştirilerek düşük gücü seviyelerinde maksimum ekran kalitesi sunulmuştur. 

Honor Play 4 Pro Akıllı Telefonun Performans Kapasitesi

Akıllı cihazların uzun ömürlü olmasını sağlayan en önemli etken sahip olduğu Performans özellikleridir. Uzun ömürlü ve yüksek performanslı cihazlar kullanıcılarını cezbetmektedir. Kullanıcıların bu yönde yaptığı tercih sonucunda telefon üreticileri yüksek performanslı cihazlar tasarlamayarak kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamaktadır. 

Honor markası da bu ihtiyacı karşılamak için üst teknolojileri kullanarak öne çıkmaktadır. Honor Play 4 Pro cihazının gücü ise sahip olduğu 8 çekirdekli Huawei Kirin 990 işlemci teknolojisinden gelmektedir. Cihazın ana çekirdek hızı 2.86 GHz iken sahip olduğu performans buna paralel olarak çok yüksektir.

Honor Play 4 Pro İnceleme

Akıllı cihazların yüksek performans sağlamasını tetikleyen bir diğer etken ise sahip olduğu Rastlantısal Erişim Hafızası ve dahili depolama alanıdır. Cihazın RAM’i veri akışını hızlandırırken dahili depolama alanı cihazda ısınma ve kasma gibi problemleri ortadan kaldırmaktadır. Honor Play 4 cihazının sahip olduğu 8GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı kullanıcıları birçok açıdan rahatlamaktadır. Ayrıca cihazda bulunan harici bellek yuvası depolama alanın artmasını sağlamaktadır. Cihaz 2133 mhz RAM hızı ile dahili depolama alanını desteklemektedir. Ayrıca 64 bit desteği yüksek RAM ihtiyacını karşılamaktadır. 

Honor cihazın performansını iyileştirmek için temel özelliklerin yanında farklı sürümleri de cihaza entegre etmiştir. Cihazda bulunan dahili grafik kartı bunları başında gelirken cihaz CPU iş parçacığı ile daha fazla işlev, daha hızlı performans ve daha iyi çoklu işlem sağlamaktadır. Cihazda yine bulunan dinamik frekans ölçeklendirmesi işlemcinin güç tasarruf etmesini sağlamaktır. Oyunlar esnasında cihazda ortaya çıkan problemleri engellemek için directX sürümü, OpenGL gibi entegre sistemler bulunmaktadır.

Honor Play 4 Pro ile Harika Fotoğraf Deneyimi

Akıllı cihazların sahip olduğu kamera özellikleri kullanıcılar için büyük önem arz etmektedir. Özellikle kullanıcıların yüksek çözünürlüğe sahip cihazları tercih etmesi telefon üreticilerini iyi kameralar tasarlamaya itmiştir. Honor Play 4 Pro cihazının kameralarına baktığımızda arka panelde iki ana kamera ve ön panelde selfie kamerasına bir adet kamera daha eşlik etmektedir. Arka ana kamera 40 MP çözünürlükte ve f1.9 diyafram açıklığına sahiptir. İkinci arka kamera 8 MP çözünürlükte ve f2.2 diyafram açıklığı ile kullanıcılara ekstra geniş açılı fotoğraf deneyimi sunuyor. 

Cihazın sahip olduğu ön selfie kamerası 32 MP çözünürlükte olup kullanıcılarına güzel öz çekimler sunmaktadır. İkinci ön kamera 8 MP geniş açılı ayrıcalıklarla kullanıcılarını fotoğraf bakımından tatmin ediyor. Ayrıca Honor cihazının LED flaşı çift ton özelliğine sahiptir bu sayede cihazın fotoğrafları daha iyi renkte yakalaması sağlanmıştır. Cihazda fotoğraflar için faz algılaması ve ağır çekim video kayıdı bulunmaktadır. Cihazda bulunan dahili HDR modu otomatik olarak daha yüksek dinamik aralıklarla fotoğraf çekilmesini sağlar. CMOS sensörü ile düşük pil seviyelerinde yüksek kalitede fotoğrafları çekmek mümkündür.

Honor Play 4 Pro Cihazının Batarya Kapasitesi

Artık akıllı cihazlarda kullanıcılar uzun süre dayanan cihazlar istemektedir. Artan akıllı telefon kullanımı akıllı telefon ile geçirilen süre nedeniyle kullanıcılar tercihlerini bu yönde kullanmaktadır. Honor akıllı telefon Play 4 Pro pil performansına baktığımızda kullanılan teknoloji cihazın pil ömrünün uzun olmasına imkan vermektedir. 4200 mAh batarya kapasitesi ile hızlı şarj özelliği olan cihaz ortalama bir kullanıcıyı 12 saat boyunca idare edebilmektedir. Bunun yanında cihazın sahip olduğu ekran teknolojisi ve çekirdeklere entegre edilen büyük LİTTLE teknolojisi cihazın pil ömrünü ekstra uzatmaktadır. Cihaz akran olduğu diğer markaların pil kapasitesi ile karşılaştırıldığında teknolojisi ile bir adım öne geçmektedir.

Honor Play 4 Pro Telefonun İşletim Sistemi ve Diğer Özellikleri

Honor cihazında Android işletim sistemi kullanmaktadır. Kullanıcı arayüzünde Magic UI kullanan marka kullanıcılarına ikili bir Android deneyimi sunmaktadır. Cihazın kullanıcısına sunduğu birçok benzersiz özelliği bulunmaktadır. Cihaz parmak izi okuyucu sensörüne sahiptir. Bunun yanında çift sim özelliği taşımaktadır. Cihaz 5G desteği ile hızlı akış sağlamaktadır. Cihazın tarayıcısının sahip olduğu word wrap özelliği internet ortamında kullanıcıların rahatça gezinmelerine imkan vermektedir. Cihaz çok kullanıcılı bir sisteme sahip olup bütün kullanıcılar kendileri için özelleştirilmiş profillerine ulaşabilmektedir. Ayrıca cihaz açık kaynaklı ve jiroskop özelliğine sahiptir. Honor Play 4 telefonunda NFC özelliği bulunmazken Pro cihazda bu özellik mevcuttur.

İçerik
Huawei Honor 30 Akıllı Telefon Modeli İnceleme

Huawei Honor 30 Akıllı Telefon Modeli İnceleme , FHD + çözünürlük özelliği sunan 6,53 inç1

5 dk. 84 Okundu
İçerik
Samsung Galaxy S9

Samsung Galaxy S9 Samsung'un S serisinin son üyelerinden biri. Samsung telefonlarda alışılmışın dışında kamera işlevselliğini1

3 dk. 89 Okundu
İçerik
Huawei Enjoy 20 5G

Huawei Enjoy 20 5G , yeni nesil telefon teknolojisinde dünya devleri arasında yer alan Huawei1

5 dk. 31 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.