KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Hırsız Oyunları

Hırsız oyunları bazen strateji bazen de heyecanlandıran oyun türü olmaktadır. Oyun severler için aslında eğlenceli ve sürükleyici oyun türleri olmaktadır. Genel itibariyle hırsız oyunları polisten kaçmalı olduğu için hırsız polis oyunu herkes tarafından bilinmektedir. Hırsız oyunlarının başında ilk olarak hırsız polis oyunu gelmektedir.

Hırsız Polis Oyunu

Çocuğunuzu yanınızda bir yolculuğa çıkarın. Hırsız polis oyunlarının nasıl oynanacağını anlatırken bu gezide bol bol mola verin. Örneğin uzun bir süre sonra tanıştığınız bir arkadaşınızla akşam yan odada bu oyunu oynamış olabilirsiniz veya okulda oynamış olabilirsiniz çünkü dizüstü bilgisayarda oynamak en eğlenceli oyunlardan biridir. Hırsız polis oyunu kağıtla ve kalemle oynanan bir çok oyuncular tarafından hem teknolojik aletlerde hem de kağıt üzerinde çok tercih edilen bir oyun olmaktadır.

Eğer bu tür oyunlara hakim bir çocuksanız, geleneksel oyunların çoğunu biliyor olabilirsiniz ancak işte hırsız polis oyununun nasıl oynanacağı hakkında bilgiler bayağı bir geniş çaplı olmaktadır.

Hırsız Polis Oyunu Kaç Kişiyle Oynanabilen Bir Oyundur?

Oyun hırsızlar ve polis karakterleri tarafından oynanmaktadır, bu nedenle iki kişi ve daha fazla kişi tarafından oynanabilmektedir. Oyunu kendiniz özelleştirmek istiyorsanız, müfettiş ve patron gibi karakterler ekleyebilir veya oyuncu sayısını artırabilirsiniz ancak en güzel ve mantıklı olanı tekrar iki kişiyle oynamaktır. Hırsız polis oyunu iki kişilik bir oyun olmaktadır.

Hırsız Polis Oyununu Oynamak için Neye İhtiyacım Var?

İlk olarak, yukarıda belirtildiği gibi iki oyuncuyla oynayın. Bu oyun bir oyuncu piyanosu değildir ve tek başına oynanamaz. Sonra, bir deftere ve bir kaleme ihtiyacınız olacak. Defter sayfanızda bir oyun alanı oluşturmanız gerekir. Sitenin hazırlanması aşağıdaki gibi olmaktadır.

Önce hırsız istasyonunu kağıdın üstüne ve altına yazmanız gerekir. Oyuncu buradan ayrılıyor. Bundan sonra farklı merkezler farklı şekillerde kağıda yazılmaya başlanır.

Bunlar; itfaiye, banka, ev, alışveriş merkezi, stadyum, postane gibi alanlar olabilir.

Bu nedenle oyun alanı kurulduktan sonra ihtiyacınız olan son şey sayfa numaraları olan bir kitaptır. Tüm malzemeleri topladıktan sonra oyuna başlayabilirsiniz. Hırsız polis oyununun nasıl oynanacağına geçelim. Hırsız polis oyunu çok zevkli ve tercih edilen stratejik oyunlardan biri olduğu için hem dijitalde hem de kağıt üzerinde bir ortamda oynanabilen bir oyun olmaktadır.

Polis Hırsızı Oyunu Nasıl Oynanır?

Arena hazır olduğunda ve kitap işlendiğinde oyuna ilk kimin başlayacağına karar verilir. Bu arada oyunculardan biri hırsız, diğeri polis memuru olacak. Önce polis, sonra hırsız kitaptan rastgele sayfaları çevirir. Bu, sayfa numaraları son numaraya göre oynatıldığından sıranın belirlenmesinde temel olarak kullanılır. Böylece son büyük sayıyı açan ilk oyuna başlar.

Ardından oyun başlar. Hırsız ve polis sırayla kitabın sayfalarını rastgele açarak son kişiyle tanışır. Gelebilecek sayılar 0 ile 9 arasında olmaktadır, bu nedenle her sayının % 10 şansı vardır. Elbette en iyi seçenek 9’dur. Oyuncuya dokuz hamle yapma fırsatı verir. 0 oyuncuyu hareket ettirmez ve diğer oyuncularla karşılaşmaz.

Bu şekilde belirlenen sayıya göre küçük noktalar düzenleyerek zeminde belirlenen alanı yakalamaya çalışıyoruz.

Her iki oyuncu da noktaların standart boyutta olmasını gerektirir. Bu döngünün sonunda en çok boşluğa sahip olan oyuncu kazanır. Başka bir senaryo da polisin bir hırsızı yakalamasıdır. Doğrudan bir yakalama yöntemi de seçebilirsiniz, ancak bu oldukça zordur.

Diğer Hırsız Oyunları

İnternette ve gerçek hayatta oynanabilecek birçok hırsız oyunları vardır. Bazı oyunların görevlerinde de polisten kaçma ve hırsızlık görevleri bulunmaktadır. Örneğin; GTA serisinin bir çok görevlerinde hırsızlık görevleri bulunmaktadır. Bazı Fps savaş oyunlarında da bu tarz hırsız modları bulunmaktadır.

İçerik
Kelime Oyunu Nedir ve Nasıl Oynanır

Kelime Oyunu Nedir ve Nasıl Oynanır ? Kelime oyunu hem oynaması kolay hem de faydalı1

3 dk. 52 Okundu
İçerik
Valorant Karakter Taktikleri

Valorant Karakter Taktikleri en basit olanları uygulayarak oyun kazanmak ister miydiniz? Çok basit taktikleri uygulayarak1

2 dk. 45 Okundu
İçerik
Mount Blade Warband Sistem Gereksinimleri

Mount Blade Warband bir video oyunudur ve bu oyun rol yapma mantığı üzerine geliştirilmiştir. Aksiyon1

3 dk. 45 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.