KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Hırsız Polis Oyunu Nasıl Oynanır?

Hırsız Polis Oyunu Nasıl Oynanır? Hayatımızın daha eğlenceli hale gelmesi için hepimizin bir uğraş içerisinde olduğu oyunlar vardır. Bunlardan kimi az kişiyle olan oyunlarken, kimisi de toplu olarak oynanan eğlenceli oyunlardır. Ki bunların başında eminiz ki birçoğunuz da yıllardır bildiği hırsız polis oyunu gelir. 

Hırsız polis oyununun nasıl oynandığını muhakkak bir çoğumuz ya oynamışız ya da duymuşuzdur. Yalnız oyunun detay kısımlarını unutmuş ya da tam anlamıyla hatırlamayanlarımız muhakkak ki vardır. Bu oyun tamamen bireysellikten çıkıp takım halinde oynayabileceğimiz ve arkadaşlarınızla çok daha keyifli zaman geçirebileceğiniz bir ortam sunmuş oluyor bizlere. Gelin bu hırsız polis oyunuyla ilgili bilinmesi gereken hususları derlediğimiz yazımızı hep birlikte inceleyelim:

Hırsız polis oyunu bilindiği üzere birkaç kişiden oluşan ve herkese ait ayrı bir rol imkanı bir oyundur. Bu oyunda en önemli olan husus hırsız da olsan, poliste olsan polismiş gibi davranıp, öyle rol sergilememizdir. Daha doğrusu hırsız olan kişi sizseniz bu durumu belli etmemeniz gerekir. Aksi halde oyundan hemen elenmiş olursunuz. Bu oyun bir ekip oyunu olduğu için ekip ruhunda oldukça önemlidir.

Gelin bu eğlenceli oyun hakkındaki tüm detaylara teker teker göz atalım.

Hırsız Polis Oyununun Kuralları

Hırsız polis oyunu en az 2 kişi ile oynanır. Yani muhakkak bir polis birde hırsız olması gerekmektedir. Geriye kalan oyuncu sayısını oyuna hakim, halk, sopacı veya patron gibi karakterler ayarlayarak oyuncu sayısını arttırabilirsiniz. Genellikle 6 kişilik oynadığında daha zevkli olduğunu düşünenler büyük olasılıktadır ki bizce de öyle.

Oyuncu sayısı ve karakterler belirlendikten sonra eşit şekilde kesilmiş kağıtlara karakteri oluşturan isimleri yazın ve rastgele herkesin bir kağıt çekmesini söyleyin. Ardından kimse kendisinin ne çıktığını söylemesine fırsat vermeden, herkesin gözlerini kapatması gerekir.

Hırsız Polis Oyunu Nasıl Oynanır?

Her oyuncu kağıdını aldığında belirlenen karakterlere göre oyunun serisinin değiştiğini söylememiz gerekir. Öncelikle bu oyunu oynayan kişilerin güvenilir ve hile yapmaması son derece önemlidir. Çünkü bir kişi dahilinde herkes gözlerini kapatıp, hırsızlar gözünü açsın dediği anda yalnızca hırsızların birbirini görmesi ve tekrar gözlerini kapatmaları ardından oyunun başındaki aynı kişinin şimdide yalnızca polisler gözlerini açsın demesiyle bu seferde polisler birbirlerini tanır ve oyun tam anlamıyla başlamış olur. Hırsız kağıdını alan oyuncu, polis kağıdını alan oyuncuya çaktırmadan diğer oyunculara göz kırparak bulup oyundan çıkarmalıdırlar. Yakalanan kişi ölmüş olur ve oyuncu yüksek sesle ben öldüm diyerek oyun dışı kalır. Bu arada polis karakteri çok dikkatli olmalıdır. Çünkü eğer ki oyunun sonuna kadar hırsız herkesi öldürürse kaybetmiş olur ve oyun sonu cezasını çekmiş olur.

Polis eğer hırsızı birini öldürürken yakalarsa hırsız olan kişi ya da kişiler oyunu kaybetmiş olur ve oyun sonu hakimin belirlediği ve sopacının uyguladığı cezayı çekmek zorunda kalır. Bu şekilde oyun seyrini devam ettirir. Ta ki oyuncular sıkılıp oyunu bitirmek isteyene kadar.

Bu yazımız sayesinde belki de sıkıcı ve zor geçen bu dönemlerinizi oyunu bilen ya da bilmeyen aile veyahut arkadaşlarınızla iyi bir şekilde değerlendirmiş ve aslında onlara bu hırsız polis oyununa dair bir şeyler katmış olacaksınız.

İçerik
Xbox Game Pass Nedir? Nasıl Kullanılır?

Oyun konsolları, oyun severlerin vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Son zamanların en popüler oyun platformları arasında1

3 dk. 220 Okundu
İçerik
Steam Hesabından Faceit Hesabı Öğrenme

Steam Hesabından Faceit Hesabı Öğrenme , Faceit adı verilen uygulama CS: GO dibi oyunlarda rekabete1

3 dk. 745 Okundu
İçerik
Valorant’ta Uzaklaştırma

Geçtiğimiz yıl, yani 2020’nin yaz aylarında oyun oynayan kişiler ile buluşan Valorant, birçok kişi tarafından1

3 dk. 12723 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.