KATEGORİLER
Kripto Al Sat


GTA 5 Sistem Gereksinimleri

Online oyunlar her geçen gün daha grafiklerle ve ilginç senaryolarla oyun severlerle buluşuyor. Bu oyunlar içerisinde önemli bir yeri olan bir diğer oyun serisi de GTA serisidir. Son yıllarda oldukça fazla kişi tarafından oynanan bu oyunda farklı bölümler bulunmaktadır. Kişiler bu oyunu tek başına ya da çevrim içi oynama şansına sahiptir. Ücretli bir oyun olduğu için oyun içi satın alma özelliği vardır.

GTA 5 sistem gereksinimleri 2021 özellikleri sağlandığı takdirde internet olmadan da oyunu oynama şansınız bulunmaktadır. Ancak daha yüksek bir heyecan arayışındaysanız mutlaka online oynamalısınız. Oyunun ana temasına bakıldığında suç geçmişi olan iki ana karakter görebilirsiniz. Buna ek olarak yine suç dünyasına girmeye çalışan 3 farklı karakter daha vardır. Bu iki grubun yollarının kesişmesi ile birlikte suç dünyasında gerçekleştirilen birtakım eylemler oyunun ana temasını oluşturmaktadır.

Oyunda ki temel amaçlar ise size verilen suç dünyası ile ilgili görevleri en iyi şekilde yerine getirmektir. Bu görevler ise illegal görevlerdir ve size oyun içerisinde bir güç sağlamaktadır. Oyunu eğer bilgisayara karşı oynarsanız yine görevleri yaparak ilerleme kaydetmeniz mümkün olmaktadır. Oyunun çevrimiçi özellikleri arasında online olarak sohbet edebilme imkânı da bulunmaktadır. Aksiyon macera kategorisinde bir oyun olan GTA oyununda belli sistem gereksinimlerini karşılamak da önemlidir.

GTA 5 Minimum Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

GTA 4 oyununda birtakım optimizasyon sorunları yaşandığı için kişiler üstün nitelikteki bilgisayarlarla bile ciddi oyun sorunları yaşamışlardır. Ancak GTA 5 bu sorunları aşmış bulunmaktadır. Rockstar Games oyuncuların yüksek oyun başarısı elde edebilmesi için bu sefer sorunsuz bir oyun sundu. Ancak yine de oyuncuların ideal oyun deneyimi için minimum düzeyde de olsa sistem gereksinimlerini karşılaması gereklidir. Gta 5 sistem gereksinimleri minimum düzeyde olması gereken özelikler şunlardır:

 • Ses kartı özelliğinin mutlaka DirectX 10 uyumlu olması gereklidir.
 • Depolama alanının en az 72 GB kullanılabilir olmasına önem verilmelidir.
 • Ekran kartı özellikleri ise AMD HD 4870 1 GB (DX 10, 10.1, 11) olması gerekir ya da NVidia 9800 GT 1 GB olması önemlidir.
 • Bellek düzeyinin 4 GB RAM ve üzerinde olması gereklidir.
 • İşlemci olarak ise Intel Core 2 Quad Q6600 ya da AMD Phenom 9850 olması gereklidir.
 • İşletim sistemi olarak ise Windows 8.1 Bit ya da Windows 8.64 Bit olmalıdır. Windows 7.64 Bit SP 1 de olabilir.

Bu sistem gereksinimleri sayesinde yüksek bir oyun deneyimi yaşamanız mümkündür. Ancak yine de yüksek bir görsellik ve kesintisiz oyun isterseniz önerilen gereksinimlere de göz atabilirsiniz.

Gta 5 Sistem Gereksinimleri Önerilen Özellikler Nelerdir?

Oyunu en yüksek grafik ayarlarında oynamak isterseniz GTA 5 önerilen özelliklerde bir sistem ile oynamanız da mümkündür. Bu gereksinimler minimum düzeye biraz daha üst versiyondur. Ancak grafik kalitesini oldukça yükseltecek detaylar mevcuttur. Gta 5 sistem gereksinimleri önerilen özellikler ise şu şekildedir:

 • Ses kartı özellikleri %100 Direct X 10 uyumlu olmalıdır.
 • Bellek olarak ise 8 GB RAM gereklidir.
 • Depolama alanının 72 GB ve üzerinde boş alanın olması önemlidir.
 • Ekran kartı seçiminizi AMD HD 7870 2 GB ya da NVidia GTX 660 2 GB şeklinde yapabilirsiniz.
 • İşlemci seçimlerinizde ise Intel Core i5 3470 ya da AMD X8 FX- 8350 seçimi yapabilirsiniz.
 • İşletim sisteminde ise Windows 8.1 64 bit, Windows 7 64 Bit SP 1, Windows 8 64 Bit şeklinde bir işletim sistemi kullanırsanız oyun deneyimi daha yüksek olacaktır.

Çok merak edilen bir diğer konu ise oyun içerisinde ne kadar boş bir alana gereksinim duyulduğu yönündedir. Oyun ilk olarak piyasaya sürüldüğünde gerekli depolama alanı 72 olarak belirtilmişti. Ancak sonraki güncellemeler sonrasında bu miktar daha dar artırılmıştır. GTA sistem gereksinimleri karşılandığında oldukça yüksek bir oyun performansı sergilemeniz mümkün olmaktadır.

 

İçerik
Minecraft Dünyasının Sırları

En çok vakit geçirdiğiniz dünyada zamanınızı biraz daha verimli kullanabilmek için Minecraft komutları mı arıyorsunuz?1

4 dk. 8142 Okundu
İçerik
Steam Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Steam, her geçen gün popülerliğini arttıran ve arttırdıkça yeni kullanıcılar elde eden platformların başında geliyor.1

3 dk. 23 Okundu
İçerik
Brawl Stars Oynanış Rehberi

Brawl Stars, her geçen gün birçok kullanıcı tarafından mobil cihazlarda çılgınlar gibi oynanan oyunların başında1

3 dk. 14 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al