KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Eskiden Oynadığımız Oyunlar

Eskiden Oynadığımız Oyunları hiç düşündünüz mü? Bazıları çok saçma olsa da çocukluğumuzu süsleyen oyunlardı. Bu oyunlarla çocukluğumuzu geçirdiğimiz için şimdi şükrediyoruz çünkü şimdi ki çocukların çoğu telefon ve tablet bağımlısı olmuş durumda. Aynı zamanda çevresel faktörlerden de kaynaklı çocuklar dışarı çıkıp sosyalleşmekte güçlük çektiğinden onlar için güvenilir tek yer okul. Okul öncesinde ise aileler çocuklarıyla fazla vakit harcayamadığı için çocuklar neşelerini tablet ve telefonlarda buluyorlar. Belki bir gün çocuğunuzla pikniğe veya dışarıya çıkartırken arkadaşlarıyla oynaması için öğretebileceğiniz güzel oyunlar bulursunuz.

Eskiden Oynadigimiz Oyunlar

Saklambaç: Saklambaç oyununda bir ebe seçilir. Yüzünü duvara dayar. Gözlerini açmak yasaktır. Söylenen sayıya kadar sayar. O sırada diğerleri de kaçıp saklanırlar. Ebe saymayı bitirdikten sonra “Önüm, arkam, sağım, solum ebe” dedikten sonra saklananları aramaya çalışır. Saklananlar ebenin saydığı yere çok yakın bir şekilde saklanamaz. Eğer ebe saklanan birini yakalar ve o sobelemeden önce adını doğru söyleyip sobelerse diğeri ebe olur. En eğlenceli tarafı da ebenin saklanan kişileri karıştırmasıdır. Karıştırdığı zaman oyun bozulur ve ebe tekrar saymaya başlar.

Körebe: Bu oyun tehlikelidir. Bu yüzden oyuna başlamadan önce geniş ve direklerin ya da takılıp düşebilecekleri bir yer olmamasına dikkat edilmelidir. Bu oyunun amacı ise tekrardan bir ebe seçilir. Gözlerini siyah bir kumaş yardımıyla bağlanılır. Daha sonrasında ebeden kaçılır. Burada ebe seslere ve hislerine güvenerek birini yakalamaya çalışır. Birini yakaladığında yerine geçer. Arada arkadaşları onu şaşırtabilir.

Eskiden Oynadigimiz Oyunlar2

İstop: İstop oyunu bir topla oynanır. Topun ağır olmadığına ya da sert olmadığına dikkat edin. Yoksa çocuklar kendilerine zarar verebilir. Oyunda biri havaya top atmadan önce bir arkadaşının adını söyler. Arkadaşı top yere düşmeden tutarsa bu olay tekrarlanır. Topu tutamayan topu alana kadar diğerleri oradan uzaklaşır. Daha sonrası topu alan istop diye bağırır ve bir renk seçer. Seçtiği rengi bulamayanlara top fırlatır. Topu fırlattığı onun yerine geçer. Eğer rengi bulduysanız çok şanslısınız size top fırlatılmaz ama rengi bulduğunuz yerden ayrılmamakta fayda var çünkü topu alanın kafası karışabilir ve yanlışlıkla size topu atabilir.

İçerik
Yarış Oyunları

Yarış Oyunları , genel olarak oldukça sevilen oyunlar içerisinde yer alan yarış oyunları; hem kızların1

3 dk. 26 Okundu
İçerik
CSGO Ücretsiz Bıçak Nasıl Alabilirim?

CSGO Ücretsiz Bıçak Nasıl Alabilirim? 2012 yılında piyasaya sürülen bir oyundur ve rekabet esası üzerine1

3 dk. 22 Okundu
İçerik
Ateş ve Su Oyunu Nasıl Oynanır?

Ateş ve Su Oyunu Nasıl Oynanır? , Aslen Fireboy and Watergirl olarak bilinen ve bir1

3 dk. 27 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.