KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Garena Free Fire Kış Diyarı PC de Nasıl Oynanır?

Garena Free Fire Kış Diyarı PC de Nasıl Oynanır? , 111 Dots Studio tarafında geliştirilen ve 30 Eylül 2017 tarihinde mobil oyun sektöründeki yerini alan Garena Free Fire, oldukça kısa bir zaman dilimi içerisinde çok az oyunun elde edebileceği bir popülarite kazanmıştır. Android ve İOS işletim sistemine sahip mobil cihazlarda oynanabilen Garena Free Fire, her ne kadar klasik bir battle royale oyunu olsa da başta grafik tasarımları olmak üzere benzer oyunlara kıyasla belirgin farklılıklara ve bazı avantajlara sahiptir. Öyle ki Garena Free Fire, mobil oyun piyasasına sürülmesinin ardından sadece 2 yıl sonra, 2019 yılının en çok indirilen oyunu unvanını elde etmiştir. 

Ertesi yıl Mayıs ayında, günlük 80 milyondan fazla kullanıcının oynadığı bir oyun olarak yeni bir rekora imza atan Garena Free Fire, aynı zamanda elde ettiği hasılatla da adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır. Dolayısıyla Garena Free Fire’ın elde ettiği bu başarıların altında oldukça önemli dinamik ve yeniliklerin bulunduğu söylenebilir.

Öte taraftan global anlamda bu kadar büyük bir ilgi gören ve en popüler oyunlar arasında zirvede yer alan Garena Free Fire’ın sadece mobil cihazlarda oynanabilir olması elbette ki düşünülemezdi. Kış Diyarı olarak da bilinen bu oyun, son zamanlarda PC ortamında da oynanmakta ve oyunculara yeni bir deneyim imkanı sunmaktadır. Dolayısıyla tüm dünyada bir fenomen haline gelen free fire kış diyarı oynamak için geçerli birçok sebebiniz bulunmaktadır.

Kış Diyarı Nasıl Oynanır?

Çevrimiçi olarak oynanabilen bir aksiyon-macera oyunu olan Garena Free Fire, bir uçakta yer alan 50 oyuncunun adaya paraşütle atlaması ile birlikte başlamaktadır. Başlangıçta oldukça az sayıda bir ekipmana sahip olan oyuncular, yeni ekipmanlar arayarak ve rakiplerini eleyerek, verilen amansız çarpışmada hayatta kalan son kişi olmak için mücadele etmektedir. Oyuncular adaya iner inmez ilk iş olarak başta silah olmak üzere tıbbi malzeme ve diğer işlevsel ekipmanları aramaya koyulurlar. Oyun ilerledikçe oyuncu sayısı bir bir azalırken bu doğrultuda oyun haritası da giderek küçülmekte, mücadele daha dar bir sahada sürdürülür hale gelmektedir.

Free Fire Kış Diyarı PC’de Nasıl Oynanır?

Kış Diyarı Nasıl Oynanır sorusunu oyunun teknik ve kurgusal özellikleri üzerinden kısaca cevapladıktan sonra, Garena Free Fire’ın PC’de nasıl oynanabileceğine biraz daha yakından bakabiliriz. Oyunun bilgisayara kurulumu için öncelikle Bluestack uygulamasının indirilmesi gerekmektedir. Bilgisayarınıza indirdiğiniz bu uygulama Garena Free Fire için birkaç küçük otomatik optimizasyon gerçekleştirmektedir. Bu işlemin ardından ülke ve dil seçeneklerinin tercih edilmesi gerekmektedir. 

Ekranda beliren “Hadi Başlayalım” butonuna tıkladıktan sonra uygulama, Google hesabınızın bağlı olduğu gmail adresinizi istemektedir. Bu alanın doldurulması uygulama ile Google Play Store’un senkronizasyonu için oldukça önemli bir aşamadır. Akabinde Google Play Store’a girip Garena Free Fire’ın indirilmesi gerekmektedir. Bu fenomen oyunu mobil cihazlarınız dışında PC’de de tecrübe etmek ve oyunun sahip olduğu grafiklerden maksimum verim elde edebilmek için yapılması gereken işlemler bunlarla sınırlıdır. Oyun bilgisayarınıza indikten sonra “Oyun Kontrollerini Düzenle” sekmesinden dilediğiniz kişiselleştirmeleri gerçekleştirebilir ve oyunun keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz.

İçerik
Steam Yavaş İndirme Sorunu Nasıl Çözülür?

Steam, son zamanlarda oyun satın almanın en kolay yollarından biri haline geldi. Her ne kadar1

3 dk. 10209 Okundu
İçerik
Tencent Gaming Buddy İndir

Dünyada en fazla oynanan ve birçok oyuncusu bulunan Pubg Mobile oyununu telefon yerine bilgisayarlardan da1

4 dk. 14022 Okundu
İçerik
Steam Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Steam, her geçen gün popülerliğini arttıran ve arttırdıkça yeni kullanıcılar elde eden platformların başında geliyor.1

3 dk. 28 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al