KATEGORİLER

Forza Horizon 4 Sistem Gereksinimleri

Forza Horizon 4 Sistem Gereksinimleri , ilk olarak 2012 yılında Xbox 360 için piyasalara çıkan Forza Horizon enerjisi yüksek bir yarış oyundur. Oyun ABD’nin Colorado eyaletinde hayali olarak düzenlenen bir etkinlik olarak hikaye edilir. Oyunda amaç yarışlara katılarak kazanmak ve gösterilerle popülerlik elde etmektir. Forza Horizon 4 üzerinde 65 yol çeşidi optimizasyonu bulunur ve pek çok alanda eleştirmeneler tarafından olumlu görüşler almıştır. Oldukça kaliteli bir yarış oyunu olmakta ve pek çok kişi forza horizon 4 sistem gereksinimleri araştırmaları yaparak kendi cihazlarının kullanımlarına uygun olup olmadığını araştırmaktadır.

Forza Horizon 4 Sistem Minimum Gereksinimleri 2021 

Hem grafikleri hem oyun dinamikleri hem de içerikleri ile yarış tutkunlarının oldukça fazla beğenisini kazanan oyun Motorsport serisinden sonra arcade bir tarz ile piyasalarda yerini almıştır. İlk oyunu çok büyük bir başarı yakalamış ve sonraki sürümlerinde Xbox One’de de yer almıştı. Her seride arkasındaki oyuncu kitlesi çoğalmakta ve üçüncü seri ile Windows işletim sistemi ile uyumlu hale getirilmiştir. Forza Horizon 4 ile takipçilerinin karşısına çıkan oyun forza horizon 4 sistem gereksinimleri minimum özellikleri araştırılmaktadır. Oyunu kullanmak için gerekli minimum gereksinimler şu şekilde sıralanabilir:

 • Intel i3-4170 @ 3.7Ghz ya da Intel i5 750 @ 2.67Ghz işlemci
 • AMD R7 250x veya NVidia GT 740- 650TI ekran kartı
 • 2 GB video belleği
 • 8 GB Ram
 • DirectX 12 API
 • Windows 10 sürüm işletim sistemi

Bu özellikler oyunun bilgisayarınızda çalışması için gerekli olan minimum özelliklerdir. Bu özellikler altında olduğunda oyunun kurulumunu yapamazsınız.

Forza Horizon 4 Önerilen Sistem Gereksinimleri

Sisteminizde oyunu çok daha iyi bir performans ile oynayabilmek için ise daha fazla gereksinimler bulunuyor. Önerilen forza horizon 4 sistem gereksinimi şu şekilde sıralanabilir:

 • Intel i7-3820 @ 3.6Ghz işlemci
 • Ekran kartı olarak AMD RX 470, AMD R9 290x, NVidia GTX 1060 3GB gibi modeller
 • 4 GB video belleği
 • 12 GB Ram
 • DirectX 12 API
 • Windows 10 işletim sistemi

Bu özelliklere sahip bilgisayarlarda oyun çok daha keyifli bir şekilde kullanılabilir. Herhangi bir donma ya da kasma sorunu yaşanmadan çok daha hızlı bir şekilde oyunu oynayabilirsiniz. Forza oyununu bilgisayarınızda sorunsuz bir şekilde oynamak için 75 GB boş hardisk alanına ihtiyacınız olacaktır. İçeriği oldukça geniş olması nedeni ile yüksek bir GB gerekliliği bulunmaktadır. Minimum gereksinimleri arasında da 75 Gb depolama alanı istenecektir. Oyunu yüksek grafik özellikleri ile kullanabilmek için önerilen gereksinimlere sahip olmak önemlidir.

Forza Horizon 4 Sistem Gereksinimleri

Forza Horizon 4 Steam ve Xbox Gereksinimleri

Microsoft tarafından dağıtımı yapılan oyun 3. Serisine göre çok daha başarılıdır. Yeni sürüm içerisinde 450’den fazla araba bulunuyor. Microsoft dışında forza horizon 4 sistem gereksinimleri 2021 yılında Xbox içinde de yer almıştır. 

Oyun Steam üzerinde de oynanabiliyor. 9 Mart 2021 tarihinden itibaren Steam üzerinden oyun severler ile buluşan bu yarış oyunu için forza horizon 4 sistem gereksinimleri steam üzerinden indirmek için siteye üye olmak yeterlidir. Farklı platformlar üzerinden indirme işlemleri yaparken üye olarak indirme işlemleri yapılabilir. Her alanda takipçisi bulunan oyun yeni serisi ile de çok ses getirmiştir.

İçerik
Web Tabanlı Oyunlar

Web Tabanlı Oyunlar,günümüzde internet üzerinden online olarak oynanan oyunları web tabanlı oyunlar olarak adlandırabiliriz. Özellikle1

5 dk. 5341 Okundu
İçerik
Cyberpunk 2077 En İyi Silahlar Nelerdir?

Son zamanların en popüler oyunları arasında yer alan Cyberpunk 2077 oyununda en önemli olan şey1

6 dk. 33 Okundu
İçerik
Mount Blade Warband Sistem Gereksinimleri

Mount Blade Warband bir video oyunudur ve bu oyun rol yapma mantığı üzerine geliştirilmiştir. Aksiyon1

3 dk. 5 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.