KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Valorant Oyun Modları

Free-to-play çok oyunculu taktiksel birinci şahıs nişancı oyunu olan Valorant, Riot Games tarafından geliştirilip yayınlanmıştır. Oyuncuların Valorant’tan daha çok keyif almaları için standardın dışında, yeni birçok oyun modu tasarlanmıştır.

Plant / Defuse

Saldıran veya savunan olarak oynadığınız bu oyun modunda, saldırganın amacı sivri uçları (spike) yerleştirmektir, savunmacının amacı ise saldırganın sivri uçları yerleştirmesini engellemek veya zaten yerleştirmişse sivri uçları etkisiz hale getirmektir. Bu modda oynarken, dükkân açma yeteneğine sahip olursunuz ve dükkân diğer pek çok şeyin yanı sıra düşmanları öldürerek elde ettiğiniz kredileri harcadığınız yerdir. Kazanmış olduğunuz krediler size silah, kalkan ve yetenek satın alma imkanı verir. Oyunlarda ilk 13 turu kazanan oyuncu oyunu kazanır. Bu oyun modunun iki farklı oynanma şekli vardır:

İlk olarak Dereceli Oyun Modu’nda, Valorant sıralamasında yer almak için diğer oyunculara karşı rekabetçi bir şekilde oynanır. Bu modda bir oyun ortalama 30-40 dakika sürer.

İkinci mod ise Derecelendirilmemiş Oyun Modu’dur. Valorant’ı rastgele oynayabileceğiniz veya Valorant sıralamanız hakkında endişelenmeden becerinizi test etmek için oynayabileceğiniz yerdir. Bu mod da tıpkı dereceli oyun gibi ortalama 30-40 dakika sürer.

Spike Rush

Spike Rush Modu, Plant / Defuse oyun modunun kısaltılmış bir versiyonudur. Diğer oyuncularla rastgele karşılaşmalar yapılan ve rastgele silahlar alınarak oynanan bir oyun modudur. Bireysel veya takım halinde oynanabilir. Her turda, haritanın etrafında oyuncuların toplayabileceği, sizi ve/veya takım arkadaşlarınızı güçlendirecek veya düşmanlarınızı zayıflatacak. İlk 4 maçı kazanan oyuncu/takım, oyunu kazanır. Bu mod ortalama 8-12 dakika sürmektedir.

Valorant

Valorant

Deathmatch

Deathmatch, Ölüm Maçı, mağazadan sizin seçtiğiniz silahla becerinizi test etmek için rastgele seçilen bir haritada 14 farklı oyuncuyla birlikte yerleştirildiğiniz bir oyun modudur. Bu modun süresi 9 dakika civarındadır ya da bir oyuncu 40 kişiyi öldürdüğünde oyun biter. Temsilciler otomatik olarak seçildiği için yetenekler devre dışı bırakılır.

Escalination

Escalination, 12 yükselme seviyesine sahip 5v5 oyun modudur. Bu modda her seviyenin özel olarak belirlenmiş bir silahı veya yeteneği vardır. Bu oyun modunda 10 dakika içinde en uzağa giden takım veya 12’ye kalan ilk takım oyunu kazanır. Takımın birlikte bir sonraki seviyeye ilerleyebilmesi için bir seviyede 7 puan kazanması gereklidir. Mevcut seviyedeki bir öldürme 1 puan kazandırır, önceki seviyedeki bir öldürme 0,5 puan kazandırır. Gerçekleştirilen her ölüm, 10 saniye sonra kaybolan bir sağlık paketi bırakır. Her oyuncunun tamamlamak için çalıştığı ayrı bir silah seviyesi vardır ve bir sonraki silah seviyesinin kilidini açmak için bir silahtan en az 1 puan kazanması gerekir. Eğer siz daha düşük silah seviyesindeyseniz, ekip yine de Escalination seviyelerini yükseltmeye devam ederek oyunu ilerletebilir. Bir oyunu kazandığınızda 1000 XP alırken, yenildiğinizde 800 XP kaybedersiniz.  Oyunlar yaklaşık 7-9 dakika sürer ve hızlı bir şekilde, ilk 5 saniye içinde yenilmez olarak yeniden başlar. Ajana özgü karakter seçimine dayalı yetenekler bu oyunda yoktur, yalnızca tüm oyuncuların maç boyunca göreceği standart yetenekler vardır.

Seviyelerde kazanılabilen yetenekler ise şu şekildedir:

Seviye 1: Her zaman ya Raze’in Şovu Durdurucusu ya da Vandal / Hayalet

Seviye 2: Daima Vandal veya Hayalet.

Seviye 3–11: Çeşitli silahlar ve yetenekler

Seviye 12: Possible Shorty, Classic, Knife, Shock Dart … veya hatta Snowball Launcher

Bunlara ek olarak Practice modu uygulama yapabileceğiniz, antrenman sahasında oynayabileceğiniz bir dizi moddur, bu mod serisi, Valorant oyunlarının nasıl oynanacağını kavramanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Atış testi ile silah becerilerinizi çeşitli atış zorluklarıyla test ederken, spike planting ile sivri uçları (spike) yerleştirin ve patlamaya kadar savunun. Ayrıca Spike Defuse ile zaman dolmadan düşmanları metodik olarak yenip ve sivri uçları etkisiz hale getirmeyi deneyimleyebilirsiniz.

İçerik
Steam Yavaş İndirme Sorunu Nasıl Çözülür?

Steam, son zamanlarda oyun satın almanın en kolay yollarından biri haline geldi. Her ne kadar1

3 dk. 10242 Okundu
İçerik
Epic Games Store Ücretsiz Oyunu Alien: Isolation Nasıl Bir Oyun?

Uzun zamandır ücretsiz oyunlarıyla ön plana çıkan Epic Games Store üzerinden her hafta bir veya1

3 dk. 10 Okundu
İçerik
Traktör Oyunları

Traktör Oyunları , özellikle araba oyunlarına ilgisi olan oyuncular için traktör oyunları, oldukça tercih edilebilir1

3 dk. 32 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al