KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Fortnite Oyunu Nedir? Nasıl Oynanır?

FortniteMinecraft ve Left 4 oyunlarından esinlenerek hazırlanmış bir oyundur. Bu oyunun bugünkü aşamasına gelmesine yardımcı olan nokta ise Battle Royale stilidir. Bu oyunda bir nevi dünyayı kurtarma çalışmaları yapılmaktadır. Bu oyunu, oyuncular dilerse tek başına oynar dilerse 4 kişilik bir ekip hazırlayarak oynar.

Fortnite Save The World Bölümü Nasıl Oynanır?

Bu bölümde, düşman olarak zombiler bulunmaktadır. Bu yaratıklar daima oyunculara saldıracak ve onu öldürmeye çalışacaktır. Zombilerin dışında diğer oyuncu grupları da saldırıya geçmektedir. Gerekli ekipmanlar varsa bu yaratıklar ve gruplar çok rahat bir şekilde geriye püskürtülebilir. Ayrıca bu bölümdeki temel amaç; ekipman gereçleri toplamak ve korunma amaçlı barınaklar inşa etmektir. Böylece oyunun temel yapı taşı oluşturulmuş olur.

Fortnite

Fortnite

Fortnite Oynarken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  • Oyun alanına paraşütle inerken kalabalık alanlardan olabildiğince uzak durulmalıdır. Çünkü kalabalık alanlar, özellikle ekipmansız olunduğundan oyuncuların kısa sürede elenmesine sebep olabilir. Ayrıca kalabalık alanlarda oluşan en küçük bir dikkat dağınıklığı bile oyuncuların elenmesine neden olabilir.
  • Savaş esnasında sürekli ateş edilmemelidir. Çünkü mermi sayısı sınırsız değildir. Bu yüzden oyunda sakin olmalı ve doğru zaman beklenilmelidir. Ayıca bekleme alanları kimsenin görmeyeceği ve ateş etmeye müsait alanlar olmalıdır.
  • Oyundaki çevreye olabildiğince hasar verilmelidir. Böylece çok sayıda ekipman toplanabilir. Ekipmanın fazla olması demek, oyuncuların uzun süre elenmemesi ve oyunu kazanma ihtimalinin yüksek olması demektir. Yalnız dikkat edilmesi gereken nokta, çevre gezintisinde güvenliğin sağlanabilmesi. Aksi takdirde oyunun en başındayken oyuncular elenebilir.
  • Toplu savaşlardan kaçınılmamalıdır. Çünkü toplu savaşlarda ölme ihtimali oldukça yüksektir. Ayrıca kişi sayısı fazla olduğundan hepsiyle mücadele etmek oldukça zordur.
  • Kesinlikle takımdan ayrı davranılmamalıdır. Çünkü avlanma ihtimalinin en yüksek olduğu zaman oyuncuların takımla bağlarını kopardığı zamandır. Bu yüzden daima takımla birlikte hareket edilmelidir.
  • Oyun çevresindeki sesler dinlenilmelidir. Arkada yanaşmaya çalışan kişinin ayak seslerinin yarattığı hışırtı çok rahat şekilde duyulabilir. Ayrıca oyuncular bağlı olduğu ekibin sesini de duyabilir ve böylece oyunu daha iyi bir şekilde ilerletir.
İçerik
Android Fortnite İndirme Nasıl Yapılır?

Fortnite Mobile, son zamanlarda PUBG Mobile oyununun yakalamış olduğu popülerliğe erişerek tüm ilgileri üzerine çekmeyi…

2 dk. 34 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.