KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Ferah Salon Dekorasyonu

Ferah Salon Dekorasyonu, büyük yada küçük fark etmeksizin her salona uygulanabilen dekorasyon türüdür. Ferah denilince akla genelde büyük ve geniş alanlar gelsede salonlar için bu geçerli değildir. Kullanılan mobilyalar ve aksesuarlar ile küçük ve dar salonlarda da Ferah Salon Dekorasyonu yapılabilir.

Ferah Salon Dekorasyonu2
Ferah Salon Dekorasyonu

Evlerde en çok kullanım alanı kuşkusuz salonlardır. Salonların dizayn edilmesine de son derece dikkat edilmektedir. Öyle ki bir ev tadilatı yapılacaksa insanların aklına ilk salon dekarosyonları gelir. Evde en çok vakit geçirilen alan salon olduğundan Ferah Salon Dekorasyonu için uçsuz bucaksız tasarımlar hazırlanmaktadır.

Ferah Salon Dekorasyonu3
Ferah Salon Dekorasyonu

Ferah Salon Dekorasyonu İçin Öneriler

Temel yaşam alanı olan salonların daha ferah ve iç açıcı olması için kullandığınız ürünlerde küçük değişikliklerde yeterli olabilir. Ferah Salon Dekorasyonu için işte bir kaç öneri.

Duvarlar: Dikey çizgili bir duvar kağıdı kullanımı ya da duvarların tek rengin farklı tonlamaları ile boyanmaları ile salonlar olduğundan daha geniş ve ferah gösterilebilir.

Mobilyaların Doğru Yerleştirilmesi: Ferah bir alan için mobilya ve aksesuarların olabilecek en az seviyede kullanılması önemlidir. Bu sayede alan daha geniş gözükerek ferah bir alan yaratılabilir.

Mobilya Seçimi: Mobilya tercih ederken daha minimalist ürünlerin kullanımı yaşam alanlarını daha geniş gösterir. Aynı zamanda açık renk mobilyalar ışığı yansıtarak odaların olduğundan daha büyük gözükmesini sağlar.

Parkeler: Kullanılacak parkelerin antre ile aynı olması derinlemesine bir görüntü oluşturarak ferah bir salon için temel adımlardan biridir.

Televizyon Üniteleri: Salonların olmazsa olmaz mobilyalarından biri televizyon üniteleridir. Televizyon izlerken gözler yorulur. Bu nedenle televizyonu koyacağımız ünitelerin sade olması sağlık açısından da önemlidir. Küçük ya da büyük salonlarda açık renk ünite kullanımları ferahlığı arttırır.

Ayna Kullanımı: Aynalar, adeta bir sihir gibi oldukları alanı geniş gösterir. Bunun nedeni güneş ışıklarını yansıtmasıdır. Salonlarda doğru olarak konumlandıracağınız bir ayna kullanarak ferah bir salon için bütünleyici olacaktır.

Perde Seçimi: Perdelerin ince seçilmesi ve duvar renklerine yakın renklerde olması daha ferah bir görünüm verecektir.

Depolama Alanları: Salonlarda depolama alanı olarak kullanılan vitrinler artık demode kabul edilir. Bunun yerine nişlerden yapılma bölmeler ya da modern kitaplıklar tercih edilebilir. Boyut bakımından daha naif durdukları için salonları geniş gösterecek bir detaydır.

Ton Sür Ton: Tek bir rengin farklı tonlarının bir oda da kullanılması o bölümü olduğundan geniş gösterir. Salonlarda rahatlatıcı renklerin kullanımı ferah salon dekorasyonu için olmazsa olmazlardandır.

Ferah Salon Dekorasyonu5
Ferah Salon Dekorasyonu
İçerik
Ekonomik Banyo Dekor Önerileri

Ekonomik Banyo Dekor Önerileri ile banyonuzda istediğiniz şıklığı artık yakalayabilirsiniz. Beğendiğiniz ürünlerde ekonomik şekilde nasıl1

2 dk. 8 Okundu
İçerik
Japon Banyo Dekorasyonları

Japon Banyo Dekorasyonları kültüründe az eşya kullanımı söz konusudur. Genellikle evlerde de az eşya kullanımı1

2 dk. 24 Okundu
İçerik
Banyo Dolabında Yeni Seçimler

Banyo Dolabında Yeni Seçimler , tasarımınız ve dekorasyonlarınız için oldukça önemlidir. Özellikle banyonuzun ölçüsüne göre1

2 dk. 7 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al