KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Ethereum Coin Nedir, Nasıl Satın Alınır?

Ethereum coin (ETH), kripto para birimini alan kripto işletim sistemidir. Açık kaynaklı ve smart contract protokolü özelliğine sahip işletim sistemidir.

Ethereum coin, güç kaynağı olarak tanınan Ether (ETH) kripto para birimini alan kripto işletim sistemi olarak nitelendirilmektedir. Bitcoin’e bağlı olduğu için Blockchain sistemi üzerinden yeni yazılımların oluşturulması sağlanmaktadır. Aynı zamanda Ethereum coin kullanıcılarına birçok alt coin çıkarılmasını sağlıyor.

Ethereum ilk önce Kuzey Amerika Bitcoin konferansında kurucusu Vitalik Buterin aracılığı ile tanıtımı yapılan sistemdir. Alt coin statüsünde görülse de Ethereum aslında Blockchain gelişmesinin ve daha fazla alanda kullanılmasını sağlayan yenilikçi bir sistemdir. Ethereum sisteminde amaç, kişisel veri bilgilerinin üçüncü kişiler tarafından depolanması ya da farklı amaçlar için kullanılması engellenmektedir. Günümüzde yapılan internet alışverişlerinde verilen kart bilgileri ve T.C kimlik bilgileri veriler halinde bankalarda kayıt altında bulundurulmaktadır. Doğal olarak bu bilgilerin hangi amaçla kullanılacağı meçhuldür.

Ethereum Madenciliği Nasıl Yapılır?

Ethereum madenciliği ekran kartı (GPU) ile yapılmaktadır. Madenci sayında artış görülmesi ile Ethereum madenciliği günden güne kazancın azalmasına sebep olmaktadır.

Ethereum Nasıl Satın Alınır?

Türkiye’de Ethereum satın almak oldukça basit bir işlemdir. Bunun için hiçbir teknik bilgiye gerek duyulmaz. Ethereum satın almak için hizmet veren güvenilir web siteleri aracılığı ile üye olarak satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ethereum Nasıl Üretilir?

Ethereum üretimi Bitcoin üretimi ile benzerlik göstermektedir. Ancak Ethereum üretiminin bazı avantajlar sunduğunu belirtmek isteriz. Ethereum üretimi için öncelikle Ethereum cüzdanı oluşturmalısınız. Yüklenmesi gereken programları yükledikten sonra işleme başlayabilirsiniz. Üretimlerinizi bireysel olarak havuzda gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Ethereum üretimi için yüksek işlemcili cihazlara ihtiyaç duyulmaz. Üretim ekran kartı üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Ethereum

Ethereum

Ethereum Özellikleri Nelerdir?

Ether, banka hesaplar arası transfer edilmektedir. Merkezi olmayan Turing sanal makinesi kullanıma imkân sağlar. Bu sanal makine Uluslararası internet ağını kullanarak çalışmaktadır.

Ethereum Süreci Nasıl Gelişti?

2016 senesinde DAO projesinin batması sonucunda Ethereum 2 farklı zincire ayrılmıştır. Yeni hali Ethereum (ETH), orijinal hali ise Ethereum Classic (ETC) olarak devam etti. Ethereum 2017 yılında %13 oranında büyüme sağladı. 2016 Ocak ayında Ethereum protokolü saniyede 25 işlem yapmaya başladı. 2016 Aralık ayında ise bir gün içerisinde 1 milyon işlem gerçekleştirdi. Ethereum Kar Sağlar Mı?

Ethereum işlem ücretleri Bitcoin’den daha düşüktür. 2017 Aralık ayında Ethereum işlem ücreti 0.33 $, Bitcoin işlem ücreti 23 $’dır. Son yıllarda en sık tercih edilen kripto paradır. Günümüzde en sık tercih edilen kazanç türüdür.

Merkeziyetsiz Ethereum Platformu’nun Faydaları Nelerdir?

  • Üçüncü kişinin verilere ulaşması imkansızdır.
  • Bu uygulamada sansür imkansızdır.
  • Merkezi olmadığı için kriptografi ile güvenliği sağlamaktadır. Bu sayede sahtekarlığa ve saldırılara karşı korunmaktadır.
  • Ethereum uygulamasında aksaklık söz konusu olamaz.
Nedir
Dogecoin Nedir, Nasıl Alınır?

Aralık 2013’te piyasaya çıkan Dogecoin, Litecoin tabanlı kripto para birimi olarak bilinmektedir. Bugüne kadar 65…

3 dk. 13845 Okundu
İçerik
Kredi Kartınızı Kullanmanız İçin 4 Neden

Kredi kartları günümüzde insanlar için hem en zararlı hem de en faydalı araçlardan birisidir. Bu…

2 dk. 13163 Okundu
Nedir
Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Nedir? Nasıl Değiştirilir?

Türkiye’de kredi kartı kullanımı çok yaygındır. Tüketici finansman araçlarının başında gelmekte olan kredi kartı tam…

3 dk. 3224 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.