KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Her Erkeğin Bilmesi Gereken 7 Giyim Kuralı

Şık olmak, her ne kadar kadınlar üzerine yansıtılan bir kavram olsa da aslında erkekler için de önemlidir. Çünkü tarz olmak sadece kadına özgü değildir. Erkeklerinde tarz olmaları gerekmektedir. Güzel giyinmek, insanı güzel gösteren en büyük faktördür.

Kadınlar giyim konusunda sürekli araştırma yaparak kendilerini bu konuda geliştirirler. Ancak erkekler araştırmayı yapmayı o kadar fazla sevmezler. Bunun için daha çok pratik bilgileri kullanarak güzel giyinmeye çalışırlar. Moda ile yakından ilgili olan erkekler de bulunmaktadır. Bu erkekler, giyim kurallarını çok sıkı takip ederler.

Aslından şık olmak çok kolay bir şeydir. Sadece hangi parçaları nasıl kullanmanız gerektiğini iyi bilseniz yeter. Eğer bunu yapabilirseniz, stil sahibi erkekler arasında olmayı başarabilirsiniz. Özellikle de önemli bir güne katılmak isteyen erkekler, şık giyim konusunda bilgili olmalıdırlar. Şık giyinmeyi bilen erkekler, günlük hayatta bile tarzlarına önem verirler.  Bu şekilde giyinen erkek, her zaman daha fazla beğenilir.

Ayrıca toplumumuzda erkeğin giyimine çok dikkat edilmektedir. Özenli bir şekilde giyinen erkekler, toplumda saygı da görürler. Çünkü şık giyinmek, bir erkeğin kendisine olan saygısını gösterir. Bazı erkekler, nasıl şık giyinecekleri konusunda sorun yaşayabilirler. Ancak aşağıda erkek giyim ile ilgili verilen kurallar sayesinde nasıl tarz olacağınızı öğrenebilirsiniz. İşte her erkeğin bilmesi gereken 7 giyim kuralı.

Her Zaman Kemer Takmaya Özen Gösterin

Erkeklerin bazıları taktıkları kemeri, sadece pantolonlarının bol olmasından dolayı takarlar. Ama kemerin bundan daha fazla görevi vardır. Kemer, bir erkeğin şık olmasını sağlayan en önemli parçalardan biridir. Çünkü bel detayını gösteren önemli bir aksesuardır. Ancak önünüze gelen her kemeri takmamalısınız.

Kemerin bile şık olması gerekir. Kemer takmak, kıyafetinizin uyumuna katkı sağlar. Ayrıca kemersiz bir pantolon giymek, erkeğin giyimini olumsuz etkiler. Bu nedenle her erkek kemer takmalıdır. Ama kemer her kıyafete olmaz.

Mesela kot pantolonların hepsine kemer yakışmaz. Ancak takım elbise giyiyorsanız, mutlaka kemer kullanmanız gerekir. Çünkü kemersiz bir takım elbise asla olmaz. Bu nedenle takım elbisenize uyan bir kemeriniz mutlaka olsun. Ayrıca kemerin diğer parçalarınız ile uyumlu olmasına da dikkat edin.

Her Zaman Kemer Takmaya Özen Gösterin

Her Zaman Kemer Takmaya Özen Gösterin

Üzerinize Giydiğiniz Gömlekler Vücudunuza Oturmalı

Bazı erkekler, doğru gömlek seçimi yapmaya gayret etmelidirler. Özellikle de beden seçimine dikkat etmelisiniz. Bol bir gömlek bedeninize asla yakışmaz. Eğer takım elbise içerisine gömlek giyiyorsanız, gömleğin mutlaka dar olması gerekir. Bu şekilde bedeninize oturan gömleklerden giyerseniz, daha şık olabilirsiniz.

Nasıl ki kadınlar dar giyim yaparak vücut hatlarını belli ediyorsa, erkekler de aynı şekilde dar giyim ile vücutlarını belli etmelidirler. Böylece vücut güzelliğinizi daha net bir şekilde ortaya çıkarabilirsiniz. Ancak güzel giyinmek için gömleğin bedeninize tam oturması yeterli olmaz.

Bunun yanı sıra kol ve boyun bölgelerinin de size uygun olması gerekir. Eğer gömleğinizin size tam olduğunu anlamak istiyorsanız, bunu anlamanın kolay bir yolu vardır. Gömleğin omuz hizaları sizin omzunuza denk olmalıdır. Buna bakarak gömleğin size uygunluğunu test edebilirsiniz. Gövdenize tam olarak oturan gömlekler, sizi şık görünmeye götüren önemli detaylardır.

Üzerinize Giydiğiniz Gömlekler Vücudunuza Oturmalı

Üzerinize Giydiğiniz Gömlekler Vücudunuza Oturmalı

İyi Ve Kaliteli Bir Takım Elbise Giyin

Takım elbise, bir erkeğin değişmez modasıdır. Asla modası geçmeyen takım elbiseler, hemen her erkeği şık gösteren en önemli kıyafetlerdir. Bu nedenle giyim konusunda çok şık ve ciddi bir duruş kazanmak istiyorsanız, iyi ve kaliteli takım elbiselerden giymeniz gerekir. Takım elbise, her zaman şık durur. Ancak doğru takım elbiseyi tercih etmek şartıyla.

Genelde erkekler, özel zamanlarda takım elbise giymeyi tercih ederler. Ama takım elbise sadece özel zamanlarda giyilmemelidir. Günlük olarak da kullanabileceğiniz tarzda takım elbiseler vardır. Eğer özel bir güne katılırken takım elbise giymek istiyorsanız, elbise altına giyeceğiniz ayakkabıya da dikkat etmelisiniz. Mesela takım elbise altına spor ayakkabı giyilmez. Kundura gibi daha ciddi ayakkabı modelleri tercih edilmelidir. Bu şekilde giyildiği zaman girdiğiniz her ortamdaki en şık erkek siz olursunuz.

İyi Ve Kaliteli Bir Takım Elbise Giyin

İyi Ve Kaliteli Bir Takım Elbise Giyin

Giyiminizi Saat İle Taçlandırın

Giyimi tamamlayan en önemli şey, aksesuardır. Şık giyinmek isteyen erkeklerin aksesuarı da önemsemeleri gerekir. Bir erkeğin kullanması gereken en önemli aksesuarların başında saat gelir. Çünkü saat, bir erkeği daha fazla şık gösterir. Kıyafetinize uygun saati alarak giyiminizi tamam hale getirmeniz gerekir.

Ancak aksesuar için saat kullanmak zorunda değilsiniz. Bunun yanı sıra farklı aksesuarlar da tercih edilebilir. Burada kullanacağınız aksesuarı belirleyen şey giydiklerinizdir. Aksesuarlarınızı giyim tarzınız üzerinden seçmelisiniz. Bu uyumu sağlamanız giyimin en önemli kriterleridir. Çünkü şık olmak, sadece giyinmekten ibaret değildir.

Giyiminizi Saat İle Taçlandırın

Giyiminizi Saat İle Taçlandırın

Renkli Giyinmekten Geri Kalmayın

Bazı erkekler, renkli giyinmenin kötü bir algı yarattığını düşünürler. Bundan dolayı renkli olan kıyafetlerden uzak dururlar. Hatta renkli giyinmenin kadınlara özgü bir durum olduğunu düşünürler. Ancak bu yanlış bir giyim düşüncesidir. Erkeklerde şık görünmek için renkli giyinebilirler. Burada önemli olan renk değildir. Renk ile alınan parçaların uyumlu olması gerekir. Kendinize yakışan rengi iyi bilmelisiniz.

Kıyafetin tarz olması, rengini güzelleştirir. Bundan dolayı doğru renk ile tasarlanan kıyafetleri almalı ve giymelisiniz. Bu şekilde daha fazla şık olmayı ve beğenilmeyi sağlayabilirsiniz. Renkli giyinmekten kaçınmamak, her erkeğin bilmesi gereken 7 giyim kuralından biridir.

Renkli Giyinmekten Geri Kalmayın

Renkli Giyinmekten Geri Kalmayın

Görünümünüze Bakmadan Ayna Karşısından Ayrılmayın

Her erkeğin bilmesi gereken 7 giyim kuralından biri de görünüme bakmadan ayna karşısından ayrılmamaktır. Giyiminizi kontrol etmeniz çok önemlidir. Çünkü kendinizi beğenmeniz gerekir. Giydiğiniz kıyafetin içinize sinmesi gerekir.

Aynanın karşısına geçerek kendinizi süzmelisiniz. Giydiklerinizin sizi nasıl gösterdiğini iyi bilmeniz gerekir. Kıyafetlerin, beden yapınız ile uygun olmasına dikkat ederseniz yanlış seçimler yapmazsınız. Bu sayede devamlı şık giyinmenin püf noktalarını yakalamış olursunuz.

İç Çamaşırınız Sade Olsun

Günümüzde rengarenk iç çamaşırları vardır. Bazı erkekler, özellikle de renkli iç çamaşırı giyerler. Ancak her zaman renkli iç çamaşırı giymek, kıyafetlerinizin görüntüsüne yansıyabilir. Örneğin beyaz bir gömleğin altına siyah atlet giymemelisiniz. Çünkü beyaz iç çamaşırınızı belli edecektir. Bu gibi ufak detayları bilmeniz gerekir.

Her erkeğin bu giyim kuralına dikkat etmesi şarttır. İç çamaşırların doğru giyilmesi, üzerine giyeceğiniz kıyafetin nasıl duracağını büyük oranda etkiler. Ayrıca sizi rahatsız eden iç çamaşırlarından uzak durmalısınız.

İç Çamaşırınız Sade Olsun

İç Çamaşırınız Sade Olsun

Her Erkeğin Bilmesi Gereken Diğer Giyim Kuralları

Her erkeğin bilmesi gereken 7 giyim kuralı yukarıda verilmiştir.

Bu giyim kuralları dışında her erkeğin bilmesi gereken diğer kurallar ise şunlardır:

 • Doğru ayakkabılar seçin.
 • Ceket giymediğiniz zamanlarda kravat kullanımı yapmayın.
 • Kravat boyuna dikkat edin. Çok kısa ya da çok uzun kravat takmayın.
 • Kıyafetlerinizin üzerinde görünen etiketleri mutlaka sökün.

Bu kuralları da bilmeniz giyim konusunda sıkıntı yaşamamanızı sağlar. Her erkeğin bilmesi gereken 7 giyim kuralı yukarıda verilmiştir. Bu kuralları dikkate aldığınızda şıklığınızı konuşturabilirsiniz. Erkeğin giyim konusunda özgüvenli olması gerekir.

Çünkü özgüven, kıyafetler içerisinde dik durmanızı sağlar. Kıyafetler kadar duruşunuz da önemlidir. İyi bir duruşa sahip olmak, kıyafetlerinize güzellik katacaktır. Bu nedenle ne giyerseniz giyin, kendinizden emin olun.

Her Erkeğin Bilmesi Gereken Diğer Giyim Kuralları

Her Erkeğin Bilmesi Gereken Diğer Giyim Kuralları

İçerik
Kısa Boylular için Giyim Önerileri

Kısa Boylular için Giyim Önerileri.Her kadın kusursuz görünmenin peşinde olmaktadır. Özellikle de kısa boylular için1

2 dk. 170 Okundu
İçerik
Geniş Kalçalı Bayanlar Nasıl Giyilmeli

Geniş Kalçalı Bayanlar Nasıl Giyilmeli.Her zaman iyi giyinmek önemli olmaktadır. Vücut tipine göre giyinmek ve1

2 dk. 81 Okundu
İçerik
Gerçek Altın Nasıl Anlaşılır?

Doğanın bize sunduğu çok değerli elementlerden biri olan altın, maddi açıdan büyük bir zenginlik de1

6 dk. 29 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 29,127.00
 • ethereumEthereum (ETH) $ 1,968.93
 • tetherTether (USDT) $ 1.00
 • usd-coinUSD Coin (USDC) $ 1.00
 • binance-coinBNB (BNB) $ 293.80
 • xrpXRP (XRP) $ 0.410683
 • binance-usdBinance USD (BUSD) $ 1.00
 • cardanoCardano (ADA) $ 0.524789
 • solanaSolana (SOL) $ 50.99
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.085750
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 10.00
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 30.47
 • wrapped-bitcoinWrapped Bitcoin (WBTC) $ 29,127.00
 • staked-etherLido Staked Ether (STETH) $ 1,938.30
 • tronTRON (TRX) $ 0.071139
 • shiba-inuShiba Inu (SHIB) $ 0.000012
 • daiDai (DAI) $ 1.00
 • crypto-com-chainCronos (CRO) $ 0.187992
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 67.41
 • leo-tokenLEO Token (LEO) $ 4.94
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 0.645398
 • nearNEAR Protocol (NEAR) $ 6.04
 • ftx-tokenFTX Token (FTT) $ 30.29
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 192.22
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 7.01
 • stellarStellar (XLM) $ 0.131604
 • okbOKB (OKB) $ 12.30
 • algorandAlgorand (ALGO) $ 0.447368
 • flowFlow (FLOW) $ 2.92
 • cosmosCosmos Hub (ATOM) $ 10.24
 • moneroMonero (XMR) $ 161.80
 • ethereum-classicEthereum Classic (ETC) $ 20.29
 • apecoinApeCoin (APE) $ 7.93
 • uniswapUniswap (UNI) $ 4.97
 • elrond-erd-2Elrond (EGLD) $ 93.11
 • hedera-hashgraphHedera (HBAR) $ 0.101963
 • vechainVeChain (VET) $ 0.030187
 • theta-fuelTheta Fuel (TFUEL) $ 0.063666
 • magic-internet-moneyMagic Internet Money (MIM) $ 0.994763
 • chain-2Chain (XCN) $ 0.109225
 • internet-computerInternet Computer (ICP) $ 7.73
 • axie-infinityAxie Infinity (AXS) $ 22.10
 • filecoinFilecoin (FIL) $ 7.93
 • compound-ethercETH (CETH) $ 39.60
 • decentralandDecentraland (MANA) $ 1.06
 • tezosTezos (XTZ) $ 1.72
 • defichainDeFiChain (DFI) $ 2.92
 • the-sandboxThe Sandbox (SAND) $ 1.23
 • fraxFrax (FRAX) $ 0.999820
 • kucoin-sharesKuCoin Token (KCS) $ 14.39
cemre.com