KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Bir Beden Büyük Ya Da Bir Beden Küçük Almamız Gereken Kıyafetler

Bir Beden Büyük Ya Da Bir Beden Küçük Almamız Gereken Kıyafetler.Genellikle bayanlar alışveriş yaparken bir beden büyük ya da bir beden küçük almamız gereken kıyafetler vardır derler.

Bazen almak istediğiniz giysilerin yani kıyafetlerin bir beden büyük ya da bir beden küçük almamız gereken kıyafetler olmaktadır. Bunun sebebi ise, aldığımız kıyafetlerin özelliklerine göre değişiklik gösterir. Örnek verecek olursak pamuklu bir kıyafet yıkanmadan sonra kendini biraz toplamaktadır ve daralma olur. Bundan dolayı pamuklu kıyafetler bir beden büyük alınmalıdır. 

Bir Beden Büyük Almamız Gereken Kıyafetler

Bir beden büyük almamız gereken kıyafetlerin çeşitleri çok olmaktadır. Bu kıyafetler sırası ile;  Tişörtler,  Yakalı gömlekler, Yün kazaklar, Kolsuz/ askılı yazlık elbiseler  olmaktadır.

1-Tişörtler

Markalı ve kaliteli tişörtlerin geneli pamuklu olarak üretilmektedir. Çamaşır makinalarında % 20’ye kadar çekme riski olmaktadır. Her zaman bir beden büyük tişört almakta fayda vardır.

2-Yakalı Gömlekler

Yakalı gömleklerin çekme oranı daha az olmaktadır. % 3’lük bir çekme oranı vardır. Ama gömleğin neresi çeker belli olmaz yani kolları, yakası ve omuzları bundan dolayı bir beden büyük almakta fayda var.

3-Yün Kazaklar

Yün kazaklar yıkama ve kurutma sırasında büzüşür. Bunun için büyük beden almakta fayda var.

4-Kolsuz/Askısız Yazlık Elbiseler

Kolsuz / askısız yazlık elbiseler genellikle pamuklu oldukları için fazla çekerler ve daralma olur. Bundan dolayı bir beden büyük almakta fayda var.

Bir Beden Küçük Almamız Gereken Kıyafetler

Bir beden küçük almamız gereken kıyafetler fazlası ile çok olmaktadır. Bunlar;Jean Pantolonlar,  Yoga taytları, Polyester kazaklar, Taytlar ve bir çok kıyafetler olmaktadır. 

1-jean Pantolon

Genellikle Jean pantolonlar almak istediğinizde dar gibi gelir. Bunun sebebi giydikten sonra dikiş ve kumaş özelliğinden dolayı gevşer ve rahat olurlar. Bundan dolayı küçük almakta fayda var.

2-Yoga Taytları

Bu taytlarda Spandeks özellik vardır. Yani %5’kadar esner. Jean pantolon gibi giydikçe esneme yapacaktır. Küçük almakta fayda var.

3- Polyester Kazaklar

Polyester kazaklar; ince ve naylon oldukları için bir beden küçük alınırsa daha rahat giyilir.

4-Taytlar

Taytlar birkaç kullanım ve yıkamadan sonra baya bir genişleme yapar bundan dolayı küçük beden almakta fayda var.

İçerik
Aksesuar Gibi Şemsiyeler

Aksesuar gibi şemsiyeler Kış aylarının gelmesi ve yağmurların başlaması ile şemsiyeler de artık kullanılmaya başlandı.1

1 dk. 66 Okundu
İçerik
Göğüs Şeklinize Uygun Giyinmenin Tüyoları

Göğüs Şeklinize Uygun Giyinmenin Tüyoları.Bayanların en çok sorun yaşadıkları vücut şekillerine göre giyinmek nasıl olmalıdır1

2 dk. 15 Okundu
İçerik
Beyaz Kıyafet ve Aksesuarlar Nasıl Kombinlenir

Beyaz Kıyafet ve Aksesuarlar Nasıl Kombinlenir.Sıcak yaz aylarında beyaz kıyafetler harika bir şıklık katmaktadır. Ama1

2 dk. 33 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.