KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Bitcoin Cash (BCH)

Bitcoin Cash (BCH) 2017 yılında oluşturulan bu kripto para birimi Bitcoin blockhain’inden ayrılarak ortaya çıkmıştır. Bitcoin sisteminde para gönderip alınırken oluşan işlem yavaşlamasının önüne geçilmek istendiğinde ortaya çıkan bu kripto para birimi sayesinde hız artışı yakalanmıştır. Bitcoin Cash (BCH) merkeziyetsiz sistemler arasında yer alan bir sanal paradır.

Bitcoin geliştiricilerinin çalışmaları sonucu ortaya çıkan bu kripto para, sistemsel sorunların çözümlenmesi için üretilmiştir. Bitcoin oldukça popüler olan para birimleri arasında bulunurken zaman içerisinde yoğun bir ilgi görmesi nedeni ile bazı sistemsel aksaklıkların yaşanması kaçınılmaz olmuştur.

Bitcoin Cash sayesinde kullanıcılar daha hızlı işlem yapabilir hale gelmiştir. Kripto para borsalarında tercih edilen seçeneklerden biri olan Bitcoin Cash işlem hacmi yüksek bir kripto paradır. Madencilik yapılarak elde edilen bu para biriminde blockhain sistemi üzerinden işlem yapılır.

Bitcoin Cash Yorumlar

Bitcoin Cash madencilik yöntemi ile elde edilen bir kripto para birimi olurken alım satım işlemleri sırasında sanal cüzdanlara gereksinim duyulur. Yatırımcının sanal cüzdanı bulunması durumunda aktarımlarını bunun üzerinden yapabilir. Bitcoin Cash yorumlar yatırım yapmayı planlayanların merak edecekleri arasında yer alır.

Madencilik yöntemi ile oluşturulan kripto paralar için oluşturulan her blok başına bir ödül alınır. Bitcoin Cash blokları 8 MB olarak belirlenmiştir. Bundan dolayı da işlem gücüne normalden fazla ihtiyaç duyulur.

Ayrıca madencilik yapacak olanların işlem gücü artışının yanı sıra enerji fazlalığına da gereksinimi olur. Madencilik yapacak olanlar bunu bireysel olarak ya da bir havuza dahil olarak yapabilmektedir. Bitcoin Cash ve Bitcoin arasında bazı farklar olurken Bitcoin’in blok limiti 1 MB’tır.

Ayrıca Bitcoin Cash yeni bir kripto para olurken Bitcoin blockhain’i üzerinden ayrılmış ve bu şekilde oluşturulmuştur. Bitcoin Cash’in blok limiti 8MB’tır.

Bitcoin Cash ile daha hızlı işlem yapılır ve yapılan işlemlerin daha ucuza gerçekleştirilmesi söz konusudur. Kripto paralar arasında yer alan Bitcoin Cash yatırımcıların ilgisinde olan bir sanal paradır ve işlem hacmi açısından da yüksek bir değere sahiptir.

Bitcoin Cash Grafik ve Analiz Tablosu

Bitcoin Cash grafik ve analiz tablosu incelendiğinde bu kripto paranın yatırımcısına kar elde etme şansı yarattığı görülmektedir. Piyasa hareketlerine bağlı olarak yaşanan değişmelerin yanı sıra hızlı bir uygulamaya sahip olması ve ucuz işlem sistemine imkân tanıması nedeni ile tercih edilen kripto paralar arasında yer alır.

Bitcoin Cash satın almak isteyen yatırımcıların sanal cüzdana ihtiyacı olurken alım satım işlemleri için kısa sürede işlem yapmak mümkündür. Bitcoin’in yapısında meydana gelen hız düşmesinden dolayı üretilen BHC, blok büyüklüğünün sınırında büyüme gerçekleştirmek isteğinden doğmuştur.

BHC ile işlem yapılacağı zaman blokzincir üzerinden çalışmak gerekirken bu kripto paranın madenciliği de yapılır. Yatırımcılar alım satım işlemleri sırasında kar elde etmek istediklerinde piyasa takibi yapmaları gerekirken aynı zamanda da grafiklerin doğru anlaşılması gerekir.

Uzmanlar tarafından yorumlanan analizler ve grafikler aracılığı ile yatırımın doğru bir zamanlamaya göre yapılması mümkün olur. Uygun maliyetli transfer yapma imkanına sahip olan BCH aynı zamanda da hızlı işlem gerçekleştirmeye olanak tanır.

2017 yılında kripto para borsasında görülen Bitcoin Cash bir bölünme sonucu ortaya çıkan sanal paralardandır. Dünya genelinde güvenilir kabul edilen bu kripto para birimi için madencilik yapılacağı zaman ASIC adı verilen cihazlara gerek duyulur.

Madencilik yapmak isteyenler yakaladıkları bloklarda bir ödülle karşılaşırken bu işlemler bireysel olarak da yapılabilir. Dileyen kullanıcılar ise bloklama işlemlerinde bir havuza dahil olabilmektedir. Ülke genelinde bu kripto para birimine sahip olmak oldukça kolaydır.

BCH uluslararası kripto para borsasında değer gören bir sanal paradır. Bundan dolayı da tercih edilenler arasında ilk sıralarda yer alır. Kripto paralar satın alınırken fiziki paralar aracılığı ile bu işlemler gerçekleştirilir.

Kripto para cüzdanına sahip olan yatırımcılar borsa üzerinden para yatırarak kolayca Bitcoin Cash alabilmektedirler. Altcoin olarak piyasaya sürülen bu kripto para birimi sayesinde istenilen yüksek hızda işlem gerçekleştirmek mümkün olur. Yatırımcıların tercih ettikleri arasında yer alan kripto paranın Bitcoin’de ortaya çıkan bölünme ihtiyacına bağlı olarak üretildiği bilinmektedir. Merkeziyetsiz uygulamalar arasında olması ve veri madenciliğine imkân tanıması bu sanal parayla ilgili önemli bir özelliktir.

Coin
Aion Coin

Aion Coin , açık uygulama ağlarında ulaşım sorunlarını gidermek amacıyla 2018 yılında kullanılmaya başlanan Aion1

9 dk. 35 Okundu
Coin
USDT Tether Fiyat Grafiği

USDT Tether kripto para yatırımcılarının bir arada bulunduğu platformlarda en sık kullanılan kavramlardan biridir.  USDT1

5 dk. 19 Okundu
Coin
Ada Coin

Ada coin Charles Hoskinson tarafından geliştirilmiştir.  Yalnızca bir kripto para değil aynı zamanda kripto para1

5 dk. 36 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.