KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Algorand (ALGO)

Algorand (ALGO) , Kripto para yatırımcıları arasında kısa adı ALGO olarak bilinen tam adı ise Algorand olan bu coin 2019 yılında piyasaya sürülmüştür. Bitcoin, Etherium gibi ana lokomotiflerin çıkış tarihleri ve market çapları dikkate alındığında oldukça etkisiz ve değersiz bir coin olacağı düşünülen ALGO beklenenin aksine bir market hacmi yakalayarak yatırımcısını sevindirmiştir. Bu coin çıktığı andan itibaren çok fazla ivme yakalayamasa bile sadece 2021 yılının şubat ayında yatırım yapan yatırımcısına bile %100 e yakın bir kazanç sağlamıştır. Binance gibi glabal piyasaları takip edenler için Algoya değinmek gerekirse 1 ALGO şu an itibariyle 1$ civarında seyretmektedir. Aynı coini BTCtürk, Paribu gibi yerleri sermaye sitelerden takip edenler için ise bu rakam 1 ALGO 9 ₺  civarındadır. 

Çok kısa ve basit bir matematik hesabıyla 1 Şubat 2021 tarihinde 1000 ALGO satın alan bir kripto para yatırımcısı o anda 600 ₺ ödeyerek bu coine sahip olabilecek ve aynı ALGO değeri şu anda 1000 ₺ üzerinde seyredecekti. Bu hesaba göre bakarsak ve çoğu coinin düzensiz ve sallantılı grafiği dikkate alınırsa ALGO yatırımcısını yanıltmayan ve güven veren bir coin olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Şubat ayında Algorand(ALGO) satın alıp bu kripto parayı şu anda elinde tutmadan sadece 2 ay sonra nisan ayında satan bir yatırımcı ise o an itibariyle 1680 ₺ paraya ulaşacaktı. 600 ₺ yatırımla 2 ayda paranızı 3 e katlamak ya da satmayarak 1000 ₺ olarak tutmak oldukça kazançlı bir yaklaşımdır. Ancak bu ikinci bahsettiğimiz ve 1680 ₺ örneğini verdiğimiz olay daha çok al sat yapan yatırımcılar için geçerliyken 1000 ₺ örneğindeki yatırım ise daha çok HODL diye tabir ettiğimiz ve yatırımcının al sattan kaçınarak aldığı varlığı uzun süre saklamasını kapsamaktadır. Sizlere naçizane tavsiyemiz grafik okumayı bilmiyorsanız ya da pek fazla ilginiz yoksa al sat yapmamak aldığınız kripto varlığını uzun süre saklamaktır. Bu şekilde hareket ederseniz uzun vadede ALGO gibi varlıklarda kar edeceğiniz yadsınamaz bir gerçektir.

Algorand Yorumlar

Market sıralamasında 38. Sırada olan ALGO genel olarak kripto para yatırımcılarını çok fazla üzmeyen varlıklar arasındadır. Bunun sebebi nedir bilinmez ancak kripto para yatırımcılarının fazlaca bir kısmı bu kripto paraya yatırım yapmaktadır. Algorand çok yeni bir coin olduğu için ve çok fazla düşüşe şahit olmadığı için yatırımcısını çok fazla üzmemiştir ve bu yüzden Algorand yorumları daha yumuşaktır. Ancak dogecoin gibi ya da chiliz gibi bir anda ivmesiz bir şekilde 3 4 kat artan ve sonralarında çok büyük düşüşler yaşayan coinlerden farkı düzeyli ve kademe kademe artmasıdır. Zaten ALGO yatırımcının da bu coine güvenme sebebi budur. Bu coin merkeziyetsiz, güvenilir ve takip edilemez olması gibi özellikleriyle Etherium ile benzeşmektedir. Bazı coinler güven vermez ve piyasadan silinmeleri an meselesi iken ALGO bunlardan biri değildir.

Algorand Alınır mı?

Sizlere naçizane ve en önemli tavsiyeniz kripto para yatırımı yaparken kimseyi dinlemeden kendi aklınıza yatan varlıklara yatırım yapmanızdır. Kripto paralar öyle varlıklardır ki düşerken ortada tavsiye veren kimseyi bulamazken artmaya başladığında ve ayı sezonu başladığında ortalık ‘ ben demiştim’ diyen traderlardan geçilmez. Bu şekilde bir durumla karşılaşmamak için tavsiyemiz şudur ki olabildiğinde araştırma yapın grafikleri inceleyin yatırımcıları dinleyin ancak son kararı her zaman siz verin. Algorand alınır mı sorusuna kesin bir cevap vermek gerekirse bizlerin tavsiyesi kesinlikle yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte bu kripto paranın uzun vadede kesinlikle yatırımcısını üzmeyeceği yönündedir. 

Bu varlıkların bir kişinin sözüyle bile çok büyük düşüşler ve çok büyük yükselişler yaşaması göz önüne alınırsa alınan bir coin alınmadan önce bir anda çok fazla yükseliş yaşayacağı gibi çok fazla düşüş de yaşayabileceğinin riskinin alınarak işlem yapılmasıdır. Belirttiğimiz örnekte 2 ay gibi kısa bir sürede 2 kata yakın artış olduğu göz önüne alınırsa tekrardan bu şekilde bir ivme yakalaması içten bile değildir. Ancak tekrardan belirtmek isteriz ki şubat ayındaki fiyata da tekrar geri gelme ihtimali olacağından dolayı yapmış olduğunuz yatırım sizi üzmeyecek miktarda olmalıdır.

Algorand Grafik Tablosu ve Analizler

52gJD4fjNVeJpy1uAbGTWWXZECVCQn6F1z6SwkkGV0dlKTrX6zpLSDOqvHx6u687np7ESYXuhX77yubeBObASxELWVETm1sosJAJ8VjVv9uUaM9aULW84wahqUQQtpZcmk2

Algo için grafiğin genel seyrine bakıldığında uzun dönemde yatırımcısını asla üzmediği çok belirgin olarak görülmektedir. Ancak al sat yapmak için bu coine yatırım yapanlar coin dalgalanmalarında paniğe kapılarak panik satışı yapmışlarsa şayet işte o zaman zarar etmiş olabilirler. Algorand Grafik Tablosu ve Analizler hakkında biraz araştırma yapacak olursak ALGO yu çıktığı tarihten 1 yıl sonra dahi alan bir yatırımcı geçen sene haziran ayında 0.25 ₺ den aldığı bu kripto paranın değerini şu anda tam 4 kat artmış olarak bulacaktı. Piyasaya yeni giren çoğu yatırımcının zarar ettiğini de dikkate alırsak bir kripto paradan 1 sene içerisinde 4 kat kar oldukça makuldür.

Coin
Ravencoin (RVN)

Ravencoin (RVN) Kripto para yatırımlarına sürekli olarak ilginin artış göstermesi piyasaya yeni coinler sürülmesini sağlamaktadır.1

5 dk. 55 Okundu
Coin
Litecoin (LTC)

Litecoin (LTC), ilk olarak eski bir Google çalışanı olan Charlie Lee tarafından geliştirilmiştir. Temele bakıldığında1

5 dk. 81 Okundu
Coin
Ada Coin

Ada coin Charles Hoskinson tarafından geliştirilmiştir.  Yalnızca bir kripto para değil aynı zamanda kripto para1

5 dk. 36 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.