KATEGORİLER
Kripto Al Sat


ENJIN Coin ENJ

ENJIN Coin (ENJ) dijital paralar sanal ortamlar üzerinden üretilebilen değerlerdir ve bunları satın almak için fiziki paralara ihtiyaç duyulur. ENJIN Coin (ENJ) de aynı sistem tarafından üretilir. Token olarak işlem gören bu kripto para sanal para borsasına inişli çıkışlı bir değere sahiptir.

Ethereum, Blockhain üzerine inşa edilmesinin yanı sıra web sitelerinde kullanılabilen bir dijital ödeme aracıdır. Bunun yanı sıra çevrimiçi oyun platformlarında da kullanılabilmektedir. Sanal paranın 2017 yılında üretildiği görülürken oyun geliştiricilerin yakından tanıdığı bir kripto paradır.

Network oyuncu topluluğu platformunun bir girişimi olarak Enjin Coin’in topluluk tarafından üretildiği görülür. Dijital oyunlar sırasında sanal paralar ile çeşitli malzemeleri satın almak mümkündür. Aynı zamanda bu paralar sayesinde üyelik seviyesinde artış yaşanabilir.

Oyuna ait tüm ögeler satın alınmak istendiğinde ya da dijital nesnelere ihtiyaç duyulduğunda bu paralar kullanılır. ENJ dijital oyun sektöründe sık kullanılan bir kripto para birimidir. Enjin Coin kripto para borsasında bazı avantajlara sahiptir ve bunlardan biri de büyük oyuncu topluluklarına sahip olmasıdır.

Enjin Coin Nedir?

Kripto paralar arasında yer alan Enjin Coin özellikle oyun sektörü açısından cazip bir para birimidir. Sanal oluşu nedeni ile de dijital ortamlarda üretilerek kullanılır. 2009 yılından bu yana oyun sektöründe yer alması nedeni ile de geniş bir kitleye hitap etmektedir. Enjin Coin nedir? Merak edilenler arasındadır.

Kripto para borsasında yer alan bu ödeme aracı da bir alt coin olarak işlem görür. Ethereum Blockhain’i üzerinden ERC-20 tokenine sahip olan kripto paranın ERC-1155 akıllı kontraktlarını destekler.

Enjin Coin Yorumlar

Oyun üreticileri ya da dağıtıcıları arasında tanınan bir sanal para olması ile öne çıkan Enjin Coin çeşitli firmalar ile de anlaşmalı olarak çalışır. PC Gamer, Unity ya da Samsung gibi farklı firmalar tarafından kullanılan bir kripto paradır. Enjin Coin yorumlar hakkında konuşulacağı zaman bu sanal paraların kazanıldıktan sonra başka oyunlara da transfer edilebildiği görülür.

Oyunun içerisindeki katılımcı kripto para birimi sayesinde dijital ürünler satın alabileceği gibi kazanılan ödüllerle de ENJ yapılabilir. Ayrıca bu sanal paraya ait bir diğer özellik de oyun dağıtıcılarının ödül olarak katılımcılara hediye edebilmesidir.

Çevrimiçi oyunlar oynayanlar katılımcı firmanın verdiği hediye ENJ’ler aracılığı ile kripto parayı daha aktif kullanılır hale getirirler. Geniş oyuncu kitlelerine ulaşmak da bu sayede mümkün olur. Bu sebeplere bağlı olarak da kripto paranın 20 milyondan fazla oyuncu kitlesine hitap ettiği bilinmektedir.

Enjin Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

Enjin Coin sanal para olarak piyasada yer alırken bunu satın almak için fiziki paraya gerek duyulmaktadır. Türk lirası ile de bu dijital paraya sahip olmak mümkün olur. Enjin Coin nereden ve nasıl alınır? Merak edilirken çeşitli platformlar aracılığı ile bu paraya sahip olmak mümkündür.

Kripto para borsasında değer gören bu coinlerin geniş bir oyuncu kitlesi tarafından tercih edilmesi dikkat çeken yanlarından biridir. Sanal paralar dijital ortamlar kullanılarak üretilirken bu tür paraların içinde bulunduğu kripto para borsasında işlem görmesi söz konusu olur.

Enjin Coin satın almak için sanal bir cüzdana sahip olmak yeterli olurken teknik bilgi gereksinimi ya da belge sunmak gibi ihtiyaçlar olmamaktadır. Kripto para borsasında işlem yapmak isteyen yatırımcılar açısından bu tür paraları satın almak oldukça kolaydır.

Enjin Coin Güvenilir mi?

Yatırımcılar açısından merak edilen birçok konu olur. Bunlar arasında yer alan sorulardan biri de Enjin Coin güvenilir mi? Şeklindedir. Kripto paralar sanal ortamlarda üretilen enstrümanlardır. Fiziki olarak bulunmazlar ama satın alınabilmeleri için fiziki paralara gerek duyulur.

Yüksek risk unsurları içermeleri sebebi ile de yatırımcı açısından uzmanlardan destek almak önemli hale gelir. Piyasa takibinin iyi yapılması bir ön koşuldur ve bu sayede kazanç elde etmek de mümkün hale gelir.

Yatırımcı bir kripto paraya yatırım yapacağı zaman tecrübesinin seviyesi önemli hale gelir. Kripto para fiyatlarının aşırı derecede hareketli olması nedeni ile bu piyasada yer alan herhangi bir sanal paraya sahip olmak risk unsurunu da beraberinde getirecektir. 

Profesyonel tavsiye alınması bu tür enstrümanlardan bir yatırım aracı olarak yararlanılabilmesi açısından önem taşır. Kripto paralarla ilgili olarak bilinmesi gerekenlerden biri de kaldıraçlı işlem yapmanın risk oranını arttırdığıdır.

Enjin Coin Grafik ve Analiz Tablosu

Enjin Coin grafik ve analiz tablosu söz konusu olduğunda profesyonel uzmanların yorumlarına gerek duyulur. Kripto para piyasasının hareketli yapıda olması nedeni ile buna duyulan ihtiyaç oldukça fazladır.

Bundan dolayı da piyasa hareketlerini yakından bilen deneyim sahibi kişilerden destek alınmalıdır. Enjin firması blockhain tabanlı bir oyun şirketi olarak bilinirken firma sayesinde kullanıcılar klanların yanı sıra sanal koleksiyonlarını da satabilir. Gerçek zamanlı olarak gerçekleştirilen bu satışlar sayesinde kazanç elde edilebilir. 

Blockhaine tabanlı bir değer depolama birimi olan Enjin Coin anında likidite sağlayabilen bir kripto paradır. Yatırımcı dilediği anda alım satım yapabilir. Bundan dolayı da elde edilmesi kolay olduğu kadar satışı da kısa sürede yapılabilir. 

Coin
Chainlink (LINK)

Chanlink (LINK), sanal dünyada bulunan akıllı sözleşmeleri, gerçek dünyadaki veriler ile bir araya getirmeyi amaçlayan1

5 dk. 57 Okundu
Coin
Lite Coin

Lite Coin açık kaynaklarla kodlanmış diğer kripto paralar gibi bir merkeze sahip olmayan para birimlerinden1

5 dk. 19 Okundu
Coin
XRP (XRP)

XRP (XRP) Ödeme ağları söz konusu olduğunda bazı platformlardan söz etmek mümkün olurken bunlar arasında1

5 dk. 25 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.