KATEGORİLER
Kripto Al Sat


En Tuhaf Bitkiler

En tuhaf bitkilerin görünüşlerini ve özelliklerini hiç merak ettiniz mi? Bazıları çok ürkütücü bazıları sevimli ve bazıları da tuhaf duran bitkiler. Bu bitkilerin bazılarının hiç etçil olabileceğini hiç düşündünüz mü? Bazı bitkiler böcekleri kokusuyla ya da görünüşleriyle kendilerine çekerler ve sonra da onları yerle işte size bir kaçını gösterelim;

Venüs Sinekkapanı

Bu bitki parlak rengiyle ve göz alıcı görüntüsüyle sinekleri avlar. ABD Güneydoğusundaki sulak alanlarda yetişen böcek ve örümceklerle beslenen bir bitkidir. National Wildlife Federation’ın verdiği bilgelere göre 20 yıla kadar yaşadığı görülmüştür. Venüs Sinekkapan bitkisi nemli ve asitli toprağı sever.

Venus Sinekkapani

Ejderha Kanı

Ejderha kanı diğer adıyla Dracaena Cinnabari Kanarya adalarına özgüdür. Kabukları kesildiğinde, dalları yaralandığında parlak kırmızı renkte bir özsu akıyor ;bu özsu havayla temas ettiğinde kuruyor ve kaya gibi oluyor. Tek bir gövdeyle 10 ila 15 yıl büyüdükten sonra çiçekleniyor ardından da dallanmaya başlıyor ve ağaçların o karakteristik görünümü ortaya çıkıyor. Ejderha kanı sadece hayvanlar için değil aynı zamanda insanlar içinde bir hazine değeri taşıyor.

Ejderha Kani

Çin Yarasa Çiçeği

Çinli yarasa çiçeği 25 ile 30 cm büyüklüğünde bitki boyu ise 70 cm’ye kadar uzamaktadır. Yüksek nemli ortamları ve drenajlı toprağı seven bir türdür. Nadir bulunan bir türdür. Sıcağı seven bir bitki türüdür ve yarasaya oldukça fazla benzemektedir. Ortak isimleri şunlardır; siyah yarasa çiçeği, yarasa çiçeği, şeytan çiçeği, yarasa bitkisi.

yarasa cicegi

Ceset Çiçeği

Ceset çiçeği bitkisi insanı tiksindirecek kadar kötü bir kokusu vardır. Bu kokuyu et arayan bitkileri çekmek için kullanır. Bu süreç içerisinde bitkiye yaklaşan sinekler et bulamasa da sinekler polenleri yayma görevi görüyor. Bu bitkinin diğer adı amorphophallus titanum.

Ceset Cicegi

Sundew Çiçeği

Sundew çiçeğinin uzun kırmızı tüyleri vardır. Bu tüylerin ucunda böcekleri çekecek bir sıvı vardır. Sundaw çiçeği etçil bir bitkidir. Yaklaşık 130 türü vardır. Sundew bitkisi Güney Afrika’da bulunur. Bu cinsin bitkilerinde benzer bir özellik, doğanın kaprisiyle değil, neredeyse hiç bulunmadığı zayıf bataklık veya kumlu topraklarda büyüdüğü için kelimenin tam anlamıyla yiyecek elde etme ihtiyacı ortaya çıktı.

Sundew Cicegi
İçerik
Bilinmesi Gereken Psikolojik Bilgiler

Bilinmesi Gereken Psikolojik Bilgiler, Yıllardır insanlar üzerinde de test edilen ve onaylanmış bilinmesi gereken psikolojik1

1 dk. 26 Okundu
İçerik
Feminizm Nedir Neden Feminizmi Kötü Olarak Görürler

Feminizm nedir Neden feminizmi kötü olarak görürler Feminizm akımı Charles Fourier tarafından sosyal olarak gelişmek1

2 dk. 13 Okundu
İçerik
Çocuğum Söz Dinlemiyor Ne Yapabilirim

Çocuğum Söz Dinlemiyor Ne Yapabilirim. Bu yazımızda anne ve babaların en büyük sorunlarından birisi olan1

2 dk. 23 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.