KATEGORİLER
Kripto Al Sat


En İyi Macera Filmleri

Favori listelerinin başında yer alan aksiyon ve macera filmleri Netflix yayınları ile en fazla çeşitliliğe sahiptir. Aynı zamanda insanların film konusu tercihlerinde macera ve aksiyon filmleri öncelikleri durumundadır. Aksiyon filmleri genellikle en hareketli, canlı ve başarılı efektleri bulunan ve bu heyecanı izleyiciye yansıtan filmlerdir. Önceki yıllara göre günümüzde aksiyon ve macera filmleri bilgisayar teknolojisi kullanılarak çok daha heyecanlı inandırıcı ve yüksek adrenalin salgılanmasına sebep olur. Özellikle tehlikeli sahne çekimlerinde dublör kullanılarak izleyicinin heyecanını üst seviyede tutmayı başarır.

Netflix yayınları içinde en fazla tercih edilen ve kaliteli sahneleriyle en iyi aksiyon macera türündeki filmleri sizin için listeledik bunlar; 

 • Bourne Identity
 • Barry Seal
 • Sherlock Holmes
 • Triple Frontıer
 • The Nice Güya
 • Atomic Blonde

 

 • Bourne Identity

Bernie identity filminde, geçmişi olmayan, denizin ortasında tesadüfen bir balıkçı teknesi tarafından bulunup kurtarılan bir adamın macera dolu hikâyesi anlatılır. Filmde kurtarıldıktan sonra kendi geçmişi ile ilgili hiçbir şey hatırlamayan adam kendisi ile ilgili araştırma yapmaya karar verir. Aynı zamanda özel yetenekleri olan bir kişi olduğunu da anlar. Başına gelenleri zaman geçtikçe hatırlayarak onu öldürmek isteyen son derece tehlikeli suçluların peşinde olduğunu anlar ve bunlarla mücadeleye girişir. 

 • Barry Seal

Tom cruise’un oynadığı aksiyon, macera filmi en fazla izlenenler listesinde yer alıyor. Pilot Barry Seal’ın hayatını konu alan film, dünyaca ünlü Pablo Escobar için uyuşturucu kaçakçılığı yapan kişiliği anlatıyor. Bu kişi aynı zamanda devlet tarafından görevlendirilmiş bir ajandır. Film sahneleri ve efektleri ile oldukça heyecanlı ve izleyenleri başına toplamayı başaran filmlerden biridir.

 • Sherlock Holmes

Sherlock Holmes yıllar geçse de izlenme tercihinden ve klasik tarzından ödün vermeyen ve günümüzde halen ilgi ile izlenen filmlerden biridir. Filmde Sherlock Holmes karakterinin yeni versiyonunun yaratıldığı sahneler var. 

Filmdeki aksiyon ve macera hareketliliği dövüş teknikleri Sherlock Holmes’un üstün zekâsı ve hiç değişmeyen silah olarak kullandığı bastonu öne çıkmaktadır. Filmde ülkesine hizmet eden ve büyük bir çete ve komployu gün ışığına çıkaran bir karakteri canlandırıyor. Ancak Sherlock Holmes filminin özelliği klasik günümüz versiyonuna uyarlanmış olmasıdır. 

 • Triple Frontıer

En iyi aksiyon macera filmleri içinde gösterilen Triple Frontıer özel kuvvet askerlerinden oluşan 5 kişilik timin Latin Amerika bölgesindeki sınırda büyük bir soygunu planlamak için bir arada toplanırlar. Bu 5 kişinin amacı en büyük kartelin servetine sahip olmaktır. Ancak yapacakları iş oldukça tehlikelidir. Başlangıçta düşündükleri gibi işleyen planları daha sonra kontrolden çıkar ve büyük bir kaosun içinde kendilerini bulurlar. Ekip planın yanı sıra kendi yaşamlarının tehlikeye girmesi ile amansız mücadeleye girişir. Film oldukça heyecanlı ve sürükleyici olma özelliğine sahip filmlerden biridir.

 • The Nice Guys

Aksiyon ve macera filmlerinin eğlenceli olanlarından biri de The Nice Guys filmidir. Sakarlığı ile öne çıkan özel bir dedektif aynı zamanda çok yeteneklidir. Son derece dikkatli bir kişi olan Jackson Healy gizemi çözmek için bir ekip kurar ve bunun için çalışmaya başlar. 

Kayıp bir kız ve bu kızın bulunması oldukça zordur. Aynı zamanda gizemli bir şekilde ortadan kaybolması enteresandır. Bulunması bu dedektifin yeteneğine ve başarısına kalmıştır. Ancak olayı araştırdıkça üst düzey devlet yetkililerinin hedefine girdiklerini fark eder. Heyecanlı sahnelerin ve maceralı konusuyla izleyenlere heyecanlı anlar yaşatan filmlerden biridir.

 • Atomic Blonde

Anthony Cansın’ın bir romanından uyarlanan aksiyon ve macera filmlerinden biridir. Lorraine Broughton ölümcül suikastçılardan biridir. Bir ajanın öldürülmesi ile ilgili görevlendirilir. Bu görev oldukça gerilim ve dolu ve tehlikeli bir görevdir. Ancak gizli bir görevle iş başına gelen Lorraine’nin bu görevin başına getirildiği başkaları tarafından duyulur. Dolayısıyla aynı şekilde kendi hayatı da tehlikeye girer ve aynı zamanda yaşam mücadelesi verir. Heyecan dolu sahneler ve gizemli konusuyla oldukça ilgi gören filmlerden biridir.

İçerik
Vampir Filmleri

Geçmişten günümüze kadar film endüstrisinin en çok ilgi çeken konularının başında vampir filmleri gelir. Bu1

4 dk. 15335 Okundu
İçerik
Uzay Filmleri

Uzay konusu her zaman için pek çoğumuzun ilgisini çekmiştir. İçinde barındırdığı gizemler, boşluk hissi, gök1

4 dk. 10279 Okundu
İçerik
Gerçek Suçlardan Uyarlanan En İyi 20 Film

1- Kumarhane Scorsese (Kumarhane) bu listede dört film alıyor ve hepsini hak ediyor. Kumarhane ,1

7 dk. 8445 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.