KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Windows İçin En İyi Arcade Emülatörler [Top 3]

Arcade Emülatörler, geçmiş nesillerin en çok sevdiği oyun makineleri arasında yer alıyor. O zamanlarda herhangi bir bilgisayarın olmaması, oyun oynamayı daha zahmetli hale getiriyordu. Bu sebeple de kişiler evinden oyun oynama keyfini kolay kolay yaşayamadı. Her geçen gün gelişen teknolojiyle birlikte oyun salonlarının artık evlere taşınması bilgisayarın hayatımıza girmesiyle birlikte mümkün hale geldi. Biz de eski zamanlarda oynamaya doyamadığınız oyunları şimdi bilgisayarınızda simülasyon edebilmek için kullanabileceğiniz emülatörleri sizlerle paylaşıyoruz. Hangisini tercih edeceğinize tamamıyla kendi istekleriniz doğrultusunda karar verebilirsiniz.

Bkz: PUBG Mobile Emülatör Hassasiyet Ayarları 2021

Windows 10’da Çalışan Arcade Emülatörler

Windows 10, günümüzün en gelişmiş işletim sistemlerinden biridir. Bu gelişmişliği sayesinde talep ettiğiniz işlem ne olursa olsun kolayca gerçekleştirebiliyorsunuz. Biz de söz konusu hususu değerlendirmek için kullanabileceğiniz yazılımları liste halinde sizlerle paylaşıyoruz.

1- Mame

Bu emülatörün listenin ilk sırasında yer almasının en önemli sebebi, diğerlerine göre daha gelişmiş olmasıdır. “Multiple Arcade Machine Emulator” ibaresinin kısaltmasından ismini alan bu program evde içerisinde birçok oyunun bulunduğu konsollar yapmak isteyen kişiler için en doğru seçim olacaktır. Bu programın şuan ki 0.229 sürümü geliştirildikçe eskiden oynamak isteyip oynayamadığınız birçok oyunu destekler hale geldi. Bu program aslında ilk olarak Windows için tasarlanmıştı. Süreç geliştikçe kullanım alanları da artmaya başladı ve Mac, Linux ve CentOS işletim sistemlerinin tamamını desteklemeye başladı.

Mame’yi indirmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

2- FinalBurn Neo (Alpha)

FinalBurn Alpha, ilk çıkarıldığı andan bu yana geliştirici kadrosunun mükemmel olmasından dolayı dünya üzerinde tercih edilen en önemli emülatörlerden biriydi. Her ne kadar durum böyle olsa da o zamanlar birçok kişi ilgili emülatörü cihazlara kurarak kullanmaya devam ediyordu. Bir gün en gözde geliştiricilerin projeden ayrılmasıyla beraber geçmişteki popülerlik ortadan kalktı ve kullanıcılar daha gelişmiş emülatörlere yönelmeye başladı. Bu haliyle bile şuan 6.000’den fazla oyunu sorunsuz bir şekilde oynatabiliyor.

FinanlBurn Alpha emülatörünü bu bağlantıdan indirebilirsiniz.

3- Zinch

Zinch, diğer emülatörlerden farklı olsa da en önemli özelliği komut satırı emülatörü olmasıdır. Bunu cihaza kurabilmek için tam anlamıyla profesyonel olmanız gerekiyor. Hatta ve hatta uzun bir süreç boyunca kurulum işlemlerine zaman ayırmanız gerekebilir. Her ne kadar bu denli zor bir kurulum süreci olsa da oynamak istediğiniz oyunların bazılarında sizlere diğer emülatörlere göre mükemmel deneyimler sunar.

Zinch emülatörünü bu bağlantıdan indirebilirsiniz.

Arcade Emülatörler Kurmak İçin Hangi Platform Kullanılır?

Windows 10’da arcade emülatörler tarafından kurulum gerçekleştirmek istiyorsanız bu durumda RetroArch platformunu kullanabilirsiniz. Hem geniş uyumluluk olanağı tanıyor olması hem de aşırı derecede özelleştirilebilir olması sizlere kurulum tarafından avantajlar sağlamaktadır. Bu içeriğimizde adından sıkça bahsettiğimiz “Mame, FinalBurn Neo ve Zinch” emülatörlerini söz konusu platformdan basit bir şekilde indirebilirsiniz.

Bu içeriğimizde Windows’ta en iyi performansı sunan arcade emülatörler ile ilgili detaylı bilgileri sizlerle paylaştık.

İçerik
Kullanışlı Mobil Uygulamaları

Kullanışlı mobil uygulamaları günlük yaşantımızda çokça işimize yarayan bu uygulamalar kimi zaman sınavlara hazırlanırken ya1

2 dk. 4 Okundu
İçerik
Google Chrome Ülke Değiştirme Nasıl Yapılır?

Google Chrome, ülke değiştirme konusu birçok kişi tarafından merak edilen işlemlerin arasında yer alıyor. Bu1

3 dk. 191 Okundu
Nedir
Missing Operating System hatası nedir?

Missing operationg system hatası Windows7 ve üstü işletim sistemlerinde karşılaşılan bir hatadır. Genellikle bilgisayarın açılışında1

5 dk. 4699 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al