KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Eleştiride Cimri Övgüde Cömert Olun

Eleştiride Cimri Övgüde Cömert Olun , insanları eleştirmek Dünya’nın en kolay işlerinden biridir. Ancak eleştirirken karşıdaki kişiye dair ne kadar şey biliyoruz?

Genel olarak insanlara nasıl tutum sergilemeliyim diyorsanız çok güzel bir tutum bulunmaktadır: eleştiride cimri, övgüde cömert olun. İnsanları eleştirmek Dünya’nın en kolay ve rahat işlerinden biridir diyebiliriz. Ancak insanları eleştirirken insanların neler yaşadığını biliyor muyuz? İnsanların hangi yollardan geçtiğini biliyor muyuz? 

Ebeveyn ve Çocuklar

Özellikle de ebeveynlerin, ergenlik çağındaki çocuklarını eleştirmediklerini söylemek mümkün olmayacaktır. Ergenlik çağındaki insanlar; çevresinden kabul görmek ve beğenildiklerini duymak istemektedirler. Ergenlik döneminde, çocukluk dönemindeki düşünceler bir kenara bırakılır, artık yavaş yavaş kendi düşünceleri oluşmaya başlamaktadır. Bu değişim sanıldığı gibi sadece fiziksel olarak kalmamakta, ruhsal değişim ve düşünce değişimleri de yaşanmaktadır.

Ergenlik döneminde, duygular ile mantık arasında bağlantı kurmak zor olabilir. Bu nedenle beklenmedik davranış biçimleri oluşmaktadır. Burada yapılması gereken şey ise bu duygu değişimini eleştirmek değil, duygu değişimlerini anlayabilmektir.

Ergenliğin bir başka yansımalarından bir tanesi de büyüklerinin sözlerini dinlemek istememesidir. Ancak bu sürecin geçici olduğu bilinmeli ve ergen çağındaki çocuğa damgalı bir şekilde eleştiri yapmak doğru olmayacaktır. Gelişimleri uzaktan izlenmeli ve önüne çıkan her engel ona görünmeden kaldırılmalıdır. Ergenlik çağındaki bir birey için bu kadar zor günleri bizler de eleştiri yaparak daha da zorlaştırmayalım. Ergenlik çağındaki çocuğum için ne yapabilirim diyorsanız, verebileceğimiz ilk cevap onu eleştirmeyin olacaktır.

Ergenlik ve Övgü

Ergenlikte neler yapılmalıdır sorusu övgü olarak cevaplandırılabilir. Sadece ergenlik çağındaki insanlar değil her yaştan insan övgü duymak istemektedir. Herkes övülmeyi, takdir edilmeyi istemektedir.

Bu nedenle karşımızdaki kişi kim olursa olsun eleştiride cimri, övgüde cömert davranmalıyız. Özellikle gelişim yaşındaki çocuklar ve ergenlik çağındaki kişiler övgü duymayı, kabul edilmeyi istemektedir. Onların gelişiminin en doğru şekilde tamamlanabilmesi için eleştiride cimri, övgüde cömert olmalıyız. İnsanlar eleştirmek ne bizleri ne de onları geliştirmeyecek, sadece aramızdaki bağları zayıflatacaktır. Eleştiride cimri, övgüde cömert davranarak daha fazla insan kazanabilirsiniz. İnsanlara yaklaşımım nasıl olmalıdır diye soruyorsanız; insanları yaklaşırken eleştiride cimri, övgüde cömert davranın.

İçerik
En İyi 5 Ünye Plajları, Ünye’de Gidilecek Plajlar

En İyi 5 Ünye Plajları, Ünye'de Gidilecek Plajlar , Ordu iline bağlı yaz turizminin en1

2 dk. 13722 Okundu
İçerik
Diyet Yaparken Nasıl İradeli Olunur?

Diyet yaparken nasıl iradeli olunur? Sağlıksız beslenme, hormonal problemler, hareketsiz yaşam gibi çeşitli sebeplerden ötürü1

2 dk. 11188 Okundu
İçerik
Falda Tavşan

Falda görülen semboller bazen tek başlarına bazen de yanlarında onlara eşlik eden sembollerle açıklanır. Tavşan1

4 dk. 2588 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al