KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Çocuklarınızın Yeteneklerini Destekleyin

Çocuklarınızın Yeteneklerini Destekleyin, çocukların yetenekleri, aileleri tarafından desteklendiğinde başarısız bir gelecek neredeyse imkansızdır. gibi bir araştırma içinde iseniz çocuğunuza yapabileceğiniz en iyi yatırımı yapıyorsunuz demektir. Birçok anne baba çocuğum derslerde başarısız diye mutsuz olmaktadır. Ancak burada çocukların başarısını sadece derse göre değerlendirmek doğru olmayacaktır. Çocuğunuz dersleri yapamıyor olabilir ancak resme veya müziğe yatkın bir insandır. Bu noktada bazı aileler çocukları zorlamakta ve çocukların yetenekleri de körelmektedir.

Bu ikilemde kalan bir ebeveynseniz yapmanız gereken en önemli şey çocuğunuzun isteklerini göz önünde bulundurmak ve onun yeteneklerini desteklemenizdir. Çocuğun küçük yaşlarda eğitimi anne babadan alması ileri zamanda ki akademik eğitimine önemli ölçüde etki etmektedir. Çocuğunuzla keyifli vakitler geçirirken, onların ilgi alanlarına göre oyunları öğrenebilirsiniz, çocuklarınızın yeteneklerini destekleyin.

Eğitim ve Yetenek Yol Ayrımı

Çocuğunuzun herhangi bir konu hakkında yetenekli olması, derslerde başarısız olacağı anlamına gelmemektedir. Çocuğunuzun iyi basketbol oynaması matematik sorusu çözmesine engel değildir. Bu noktada size düşen en önemli görev çocuğunuzun yeteneklerini desteklemenizdir. Çocuğunuzun başarılarını ve eğitimi önüne farklı iki seçenek gibi sunmayın. İstediği ve yetenekli olduğu konu hakkında da eğitim alabileceğini söyleyin. Eğitim ve yetenek ilişkisi, çocuğunuz için bir yol ayrımı anlamına gelmesin. Yeteneklerini geliştirerek de çocuğunuz eğitim alabilir. 

Hatta çocuğunuz sosyal aktivitelere katılarak; spor yaparak, müzikle uğraşarak daha sosyal bir öğrenci olacaktır. Sosyal öğrenci olması derslerine de olumlu bir şekilde yansıyacaktır. Eğitim için çocuklarınızın yeteneklerini kısıtlamayın. Çocuklarınızın yeteneklerini eğitim ile destekleyin.

Yeteneğin Eğitime Etkisi

Yukarıda da belirttiğimiz gibi çocuğunuzun yeteneğinin, eğitime olumsuz bir etkisi olmayacaktır. Nasıl ki kanatları kesilmiş bir kuş uçamaz ise yetenekleri köreltilmiş, perçinlenmiş bir çocuğun da başarılı olamayacağını söylemek yanlış olmayacaktır.

Bu noktada yeteneğin eğitime etkisi nedir diye çeşitli makaleler okuyabilir, daha olumlu görüş sahibi olabilirsiniz. Çocuğunuzun yeteneğini desteklemek sadece eğitim hayatı için değil, hayatının tümünde kendisine yardımcı olacaktır. Her insanın farklı özellikte olduğu kabul edilmeli, herkesin ilgi alanının farklı olduğu ilk önce anlaşılmalıdır. Her ilgi alanına giren çocuğun girdiği bir sınavda çocuğunuzun başarısız olması onu hayatta başarısız yapmayacaktır. Çocuğunuzun kişisel gelişimi için, sosyal hayatı ve mutluluğu için yeteneklerinin körelmesine izin vermeyin, çocuğumun yeteneğini nasıl ilerletebilirim diye araştırma yapın.

Nedir
Ekinoks Nedir? 21 Mart Ekinoksu

21 Mart ekinoksu gece-gündüz süresiyle ilgili bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Şöyle ki; Güney Yarım1

2 dk. 15807 Okundu
İçerik
DGS Turizm İşletmeciliği 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021-2022

DGS Turizm İşletmeciliği 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021-2022, Turizm ve türevi mezunu öğrencilerin merakla beklediği1

4 dk. 182 Okundu
İçerik
DGS Bilgisayar Mühendisliği 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021 – 2022

DGS Bilgisayar Mühendisliği 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler, ne yazık ki son zamanlarda sayısı aşırı derecede1

5 dk. 2023 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.