KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Düzenli Mutfak İçin 10 İpucu

Düzenli Mutfak İçin 10 İpucu ile artık eşyalarınız daha düzenli olacak. Mutfak dolapları evlerde en çok kullanılan alanlar olduğu için en çok dağılan yerlerdir. Bu dağınıklığı 10 ipucu ile artık ortadan kaldırabilirsiniz. Mutfaklarınızı toplamak ile daha az uğraştığınız ve her şeyin elinizin altında olacağı dekorasyonlarla artık mutfaklarda daha mutlu olacaksınız. 

Duzenli Mutfak Icin 10 Ipucu4
Düzenli Mutfak İçin 10 İpucu

Gereken 10 İpucu

1- Mutfağınızı sınıflandırdığınızda eşyalarınızın yerleri daha belirgin olacaktır. Tencerelerinizden tahta kaşıklarınıza kadar ayrım yapacağınız bu ürünleri bulmak ve düzenli yerine yerleştirmek sizlere zaman kazandıracaktır. Her malzemenizi mümkün olduğunca ayrı yerlerde muhafaza edin.

2- Bardaklar mutfaklarda en çok kullanılan ürünlerdir. Yer sıkıntısınında çok yaşandığı bardaklarda ayrı bir alan oluşturabilirsiniz. Sınıflandırmanıza ve alan açmanıza rağmen hala alan problemi yaşıyorsanız raf ve fayans alanlarına kancalı askılıklar yaptırabilirsiniz. Düzenli ve daha çok alan açacağınız bu dekorasyon ile bardaklarınızı artık üst üste koymanıza gerek kalmayacak. 

3- Tabaklarının simetrik olmasına özen gösterin. Büyükten küçüğe sıralanan tabaklar hem daha düzenli olacaktır hem de size daha çok alan sağlayacaktır. Tel raflar yardımıyla ve raf içlerinde bölmeli raflarda tabaklarınızı rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. 

4-Tencere kapaklarınız için ayrı alanlar oluşturabilirsiniz. Genelde tencelerin kapaklarını ters çevirip üst üste tencere koyanların kullandığı tardan ziyade , ayrı alanlar yaparsanız daha fazla alana yer açmış olursunuz. Dolaplarınızın içine tel raflar yerleştirerek düzen sağlamış olursunuz. 

5- Yemek yaparken en çok kullanılan ürünler baharatlıklardır. Baharatlıklarınızı size yakın tutarsanız daha düzenli görünüm elde edebilirsiniz. Tezgahlarınızda bunun için yer yoksa yine raf yardımıyla bu alanları sağlayabilirsiniz. Baharatlıklarınızın el altında olması işinizi kolaylaştıracaktır. 

6-İstifleme alanları mutfakların vazgeçilmez alanlarıdır. Özellikle patates ve soğanların için ayrı büyük saklama kapları alabilirsiniz. Bunun yanında üst üste metal kaplar bulmanızda mümkün. 

7-Yıkamalık ve doğramalık kaplarınızı iç içe kullanabilirsiniz. Büyük plastik kaplar mutfaklarda fazla yer kaplamaktadır. Bu tür kaplarınızı iç içe koyarsanız daha fazla alandan tasarruf etmiş olursunuz. 

8-Temizlik malzemeleri genellikle mutfak dolaplarının altında bulunmaktadır. Evde veya gelen misafirde çocuk varsa bu durum sıkıntı yaratabilir. Temizlik malzemeleriniz için ayrı alanlar oluşturabileceğiniz gibi bulunduğu dolaba çocuk kilitleri de koyabilirsiniz. Alan kazanma açısından dolaplarınızın içine plastik alan yaratan dekorasyon ürünlerini yerleştirerekte alan sahibi olabilirsiniz.  

9- Kaşık çatal takımlarınız için ayrı çekmece kullanmalısınız. Kaşık çatal takımlarının yanına birden fazla fonksiyonel ürünler yerleştirirseniz düzenin her seferinde bozulması muhtemeldir. 

10- Baklagillerinizi koruyabileceğiniz erzak dolapları yaptırabilirsiniz. Bu tür dolaplarda gömme dolapları tercih etmek alan kazanmanız açısından önemlidir. 

Duzenli Mutfak Icin 10 Ipucu2
Düzenli Mutfak İçin 10 İpucu
Duzenli Mutfak Icin 10 Ipucu3
Düzenli Mutfak İçin 10 İpucu
Duzenli Mutfak Icin 10 Ipucu
Düzenli Mutfak İçin 10 İpucu
İçerik
Tuvaletlerde Duvar Kağıdı Kullanımı

Tuvaletlerde Duvar Kağıdı Kullanımı oldukça pratik ve temiz dekor ürünleridir. Günümüzde bu tür dekor ürünlerinin1

2 dk. 19 Okundu
İçerik
Mutfak Dekorasyonu 20 Kendin Yap Fikri

Mutfak Dekorasyonu  20 Kendin Yap Fikri ile mutfaklarınızda atmaya kıyamadığınız eşyalarınızı dönüştürmek artık çok kolay.1

2 dk. 22 Okundu
İçerik
Banyo Aksesuar Modelleri

Banyo Aksesuar Modelleri , değişiklikliğin en etkili çözümleri arasında yer alır. Banyonuza aksesuar seçmeden önce1

2 dk. 18 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.