KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Doge Coin

Doge Coin , özellikle son aylarda çok popüler olan krypto paralardan biri Doge Coin’ndir.  Doge Coin 2013 yılında ortaya çıktı.  Diğer coin’ler gibi yatırım amaçlı dijital para türevlerinden biridir.  Doge Coin Jackson Palmer ve Billy Markus tarafından üretildi.  Doge Coin diğer krypto paralarla mukayese edildiğinde birçok krypto parayı Bitcoin de dâhil olmakla birlikte geride bırakmıştır.  Hızla belli aralıklarla yükselişe geçmiştir.  2018 yılında 0,017 dolara kadar yükselmiştir.  Doge Coin Blockchain teknolojisinin bir ürünüdür.  İsmi internette bir roman karakterinden oluşturulmuştur.  Doge Coin piyasadaki durumuna bakıldığında en aktif coin’lerden biri olma özelliğini taşır. Genellikle krypto para projeleri içinde finansal kaynak sağlamak için tercih edilmektedir

Doge Coin Yorum

Kripto paralara en büyük etki yapan faktörlerden birinin network etkisi olduğu Doge Coin yorum yapanlar tarafından söylenmektedir. Doge Coin için bugün yapılan yorumlar sınırsız olduğu yönündedir. Doge’nin çıkış biçimi bahşiş olarak tanımlanmaktadır.  Yani küçük ödemeler anlamına gelen bir Coin türüdür. Dodge Coin’in arkasına aldığı en büyük güçlerden biri sosyal medya ordusudur. 

Ayrıca arkasında bulunan sosyal medya desteği ile geçmişte yaşadığı hacklenme karşısında birbiriyle kenetlenmiş ve dayanışma içine girmiştir.  Dolayısıyla Doge gücünü bu kadar güçlü sosyal medyadan alır. Bir diğer Doge Coin’i tetikleyen ve artışını sağlayan etken Elon Mask’ın bu konuda attığı tweetler ve destekleridir. Arkasındaki güçlü desteğin yanı sıra Doge Coin üzerindeki etkisi ve zaman zaman yaptığı sürprizler Doge Coin’in sert çıkış yaşamasına sebep olmaktadır. Bugün geldiği noktada Doge Coin işlem hacmi krypto para borsalarının kapasitesini bile zorlayan ve onu aşan türdedir. İşlemler krypto para borsalarında zaman zaman kilitlenme noktasına gelmiştir. 

Doge Coin konusunda kullanıcıların sıklıkla yaşadığı sorunlardan biri Doge Coin fiyatının Türk lirası karşısında değerinin farklılaşmasıdır ve dolayısıyla bunun oluşturduğu sorundur.  Fiyatının hesaplanması için arz ve talep dengesindeki değişiklikleri takip etmek gerekir.  Kullanıcıları Doge Coin fiyatlarının değerini değiştirmektedir.  Reel para karşısında yani Dolar,  Euro,  Türk lirası gibi paralarla aynı işlem yapılmamaktadır.  Fiyatlardaki değişiklik krypto para borsalarında takip edilmektedir. 

 Doge Coin alış satış işlemi yapılmasının dışında Dünyada ve Türkiye’de birçok kullanıcı tarafından bir aracı olarak işlem görmektedir.  Kullanıcılar Doge Coin bakiyelerini platformlarda kendileri için hazırlanan Doge Coin cüzdanlarında muhafaza ederler. Doge Coin’in tam anlamıyla fiziki bir karşılığı olmasa da sonuçta bir para birimidir ve ödeme aracı olarak da kullanılmaktadır.  Dünyanın birçok ülkesinde Doge Coin ile ödeme alan şirket vardır.  Özellikle uluslararası ticarette Coin ile ödeme yapmak birçok paradan daha ucuz olması ve daha güvenilir olması sebebiyle tercih edilmektedir.  Dolayısıyla Bu da Doge Coin’i reel para karşısında daha cazip hale getirmektedir. 

Doge Coin Grafik Ve Analiz Tablosu 

Doge Coin grafik ve analiz tablosu son günlerde Doge Coin’in yükselip Bitcoin’in aşağı düşmesi gibi hoşa gitmeyen bir durum halini almıştır.  Elon Mask’ın Bitcoin’i aşağı çekecek açıklamaları krypto para borsalarında şaşkınlıkla karşılandı.  ancak bunun bir projenin parçası olup olmadığı da düşündüren konular arasında yer almaktadır. Doge Coin Mayıs ayında 24 saatte hızlı bir yükselişle %50 artış gösterdi. Yalnızca diğer alt Coin olarak bilinen Ethereum aynı şekilde yükselişe geçti.  Doge Coin’in hızlı yükselişi Amerika Birleşik Devletleri’nde dev otomotiv şirketi General Motoru dahi geride bıraktı.  Bu hızlı hareketlilik krypto para piyasalarında birtakım spekülasyonların olduğu söylentisine yol açtı.  Özellikle Elon Mask’ın paylaşımlarından sonra hareketlenen Doge Coin 8 Mayıs’tan sonra ise hızlı bir ivme kazandı.  

Doge Coin almak isteyen kişiler veya yatırımcılar işe madencilikle başlaması gerekiyor.  Bu diğer coin’lerde olduğu gibi Blockchain işlemleri yapılarak ödül kazandırmaktadır.  Ancak bunun için daha donanımlı bilgisayarların kullanılması tavsiye ediliyor.  Doge Coin madenciliği belli zorluk seviyeleri algoritması ve ödülleri ile birlikte diğer Coin’lerden belli oranda farklılıklar göstermektedir.  Bir dakikada blok suresi bir olarak belirlenmiştir.  Bitcoin’de ise 14 dakikada,  yapılmaktadır.  

Doge Coin madenciliği diğer ürünlerle mukayese edildiğinde çok daha hızlıdır.  Madencilik yapan kullanıcılara iki farklı havuz seçeneği sunulmaktadır.  Havuz mantığı ile yürütülen işlemlerde belli ödüller verilerek ve güçler paylaşılarak grup kullanıcıları tarafından bölünmektedir.  Havuzla sınırlı madencilik yapıldığında bunun için belli oranda bir ücret ödemek gerekir.  Tek başına madencilik yaparken ise belli bir süre beklemek gerekiyor.  Bazen ilk blog ödülü almak için haftalarca beklenildiği oluyor.  Ancak kişi tekbir ödül kazandığında bu paylaşılmıyor ve genellikle tamamı kullanıcıya kalıyor.  Böylece ücret ödemeye de gerek kalınmıyor.  Buradan elde edilen kazanç ise o anki fiyatı geçerli olacak şekilde belirleniyor. 

Doge Coin bugün krypto para borsalarında alınıp satılabilir ve işlem yapılabilir durumdadır.  Bunun için dileyen madencilik yaparak kazanırken,  bazıları krypto para platformlarına belli oranda para yatırarak da Doge sahibi olabilmektedir.  Türkiye’de ise Doge satın almak güvenilir platformlar sayesinde oldukça hızlı ve kolay işlemdir.  Bunun için kişinin herhangi bir bilgiye sahip olmasına gerek yoktur.  Hatta resmi bir evrak istenmeden kimlik doğrulaması yapıldıktan sonra Doge Coin satın alınabilmektedir.

Coin
Polkadot (DOT)

Polkadot (DOT) Merkeziyetsiz olarak işlem yapılabilen ve özel izne gerek duyulmayan ağları blockhain ile birbirine1

5 dk. 29 Okundu
Coin
PancakeSwap (cake)

PancakeSwap (cake) 20 Eylül 2020 tarihinde faaliyetlerine başlayan PancakeSwap (cake) en çok da DEX adlandırma1

4 dk. 36 Okundu
Coin
XRP (XRP)

XRP (XRP) Ödeme ağları söz konusu olduğunda bazı platformlardan söz etmek mümkün olurken bunlar arasında1

5 dk. 18 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.