KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Binance Nedir?

Binance, çeşitli kripto para birimleri ticareti için bir platform sağlayan bir kripto para borsasıdır. Günlük yaklaşık 1 milyar dolarlık işlem hacmine sahiptir. Changpeng Zhao tarafından Temmuz 2017’de kuruldu ve merkezi Çin’de.

Binance Company, kullanıcılarına komisyonsuz alım satım, anında transferler gibi bir dizi hizmet sunan bir teknoloji şirketidir. Binance Ekibi, yenilikçi fikirler ve benzersiz önerilerle projeyi daha da geliştirmeye kendini adamış 100’den fazla kişiden oluşur. Şirket, Temmuz 2017’de kuruldu ve düzenlemeye tabi olmayan bir statüde faaliyet gösteriyor.

Binance Coin (BNB), kullanıcılar ve platform arasında bir köprü varlığı görevi gören bir ERC20 tokenidir. BNB madenciliği yapılamaz ve maksimum 210 milyon jeton arzına sahiptir. Dünyanın en popüler kripto para sitesi olan CoinMarketCap’te listelenmiştir. Binance Coin’in değerindeki son artış, onu 2018 boyunca en çok işlem gören sanal varlıklardan biri haline getirdi.

Binance Coin (BNB), 2017’deki muhteşem rallinin ardından 2018’de en çok kazananlardan biri olmuştur. 20 Temmuz 2017’de 0,15 $ fiyatla piyasaya sürüldü, ancak Aralık 2017’nin sonunda önemli ölçüde 25 $’a yükseldi. Ayrıca çok iyi performans gösterdi. 2018’in ilk üç ayında iyi durumda ve ileriye dönük daha fazla kazanımın işaretleri gösteriyor. En son ralli, 7 Şubat 2018’de Binance Coin’in fiyatını 13.50 dolardan gördü.

Binance Nasıl Kullanılır ve Nasıl Para Yatırılır?

Binance, kolayca alınıp satılabilen çok çeşitli madeni paralara sahip bir borsadır. Binance üzerinde işlem yapmak, Coinbase’den satın alınabilen BNB jetonunun kullanılmasını gerektirir. Binanace’te işlem yaparken, piyasayı nasıl görüntüleyeceğinizi ve emirleri nasıl sınırlayacağınızı, zararı durdur emirlerini nasıl kullanacağınızı, nasıl işlem yapacağınızı ve çok daha fazlasını bilmek gibi temel bilgileri bilmeniz gerekir. Binance şu anda kripto para dünyasında ikinci sırayı aldı ve önceki bir duyurudan sonra birkaç kripto para listelendi. Binance‘de işlem yapma adımları oldukça basittir.

Binance web sitesini ziyaret edin veya uygulamayı telefonunuza indirin.

Bir hesap kaydedin. Binance, kaydolmak için geçerli bir e-posta adresi ve telefon numarası gerektirir. Ayrıca e-posta adresini de doğrulamanız gerekir.

Hesabınız için bir şifre oluşturmanız istenecektir; uzun, güvenli ve başka bir sitede kullanılmadığından emin olun. Size 2 Faktörlü Kimlik Doğrulamayı (2FA) etkinleştirme seçeneği sunulacak. Bu şiddetle tavsiye edilir.

Hesap oluşturulduktan sonra Binance‘de yeni bir cüzdan oluşturmanız istenecektir. Özel bir anahtar kullanabilir veya anımsatıcı tohum ifadesini indirebilirsiniz. Ayrıca, anımsatıcı tohum ifadesini kullanarak cüzdanınızı Binance‘e aktarabilirsiniz – sağlanan alana kopyalamanız yeterlidir.

Piyasadaki mevcut pozisyonunuzu ve siparişlerinizi görüntülemek için hesabınıza giriş yapın. Aktiflerse bunların vurgulandığını görebileceksiniz.

Sağ üst köşeye gidin ve “Değişim” düğmesine tıklayın. Değişim penceresine yönlendirileceksiniz.

Burada, mevcut her bir madeni paranın işlem çiftlerini görüntüleyebilirsiniz.

Mevcut madeni paralar listesinden takas etmek istediğiniz bir madeni parayı seçin ve almak veya satmak istediğiniz ilgili çifte tıklayın.

Satın almak istiyorsanız, “Satın Al” ı tıklayın. Satmak istiyorsanız, “Sat” ı tıklayın.

İstediğiniz fiyatı girmeniz gereken ticaret penceresine yönlendirileceksiniz.

Pozisyonunuza bağlı olarak “Piyasa”, “Limit” ve “Zararı Durdur” gibi çeşitli seçenekleri seçebilirsiniz. Bunlar, kayıpları sınırlamaya ve karı maksimize etmeye yardımcı oldukları için tüccarlar için çok önemlidir. Piyasa size karşı hareket ederse, daha fazla para kaybetme şansınız olacaktır. Limit emirleri, ne kadar kaybetmek veya kar etmek istediğinize dair bir limit belirleyerek bu konuda yardımcı olur.

Stop Loss seçeneği, ticaretteki en önemli özelliklerden biridir. Temel olarak kayıplarınızı durdurmak istediğiniz bir fiyat belirler.

Zarar Durdur emirleri, fiyat belirli bir değerin altına düştüğünde kayıpları sınırlamak için bir yöntem olarak kullanılır. Belirli bir jeton için açık bir siparişiniz olduğunda Zarar Durdur emrini kullanabilirsiniz.

Zarar Durdur emri eklemek için hesabınızda yeterli para olduğundan ve yine de girdiğiniz tutarı kaybetmek istediğinizden emin olun. Daha sonra “Zararı Durdurma Emri Ver” seçeneğine tıklamanız gerekir. Yalnızca “1” durdurma kaybı kaldığını size bildiren bir uyarı kutusu görünecektir. Eğer fiyat bu değerin altına inerse zararı durdur kısımınız tetiklenir ve artık alım satım yapamazsınız.

Örneğin, 0,005 ABD doları tutarında bir zararı durdurma ayarladıysanız;

Fiyat 0,01 USD’ye düşerse ve zararı durdurmaya ulaşılırsa, ne alabilir ne de satamazsınız. Kaybınız, açık siparişinizin değerinin iki ile çarpımı olacaktır – bu durumda 0,02 ABD doları. 0,04 USD’den satın almak isteseniz bile, fiyat daha da düşmeye devam ederse, biraz para sattıktan sonra bile 0,005 USD’nin üzerine çıkmak zor olacaktır.

İşte Zarar Durdur emirlerinin nasıl kullanılacağına dair bir kılavuz.

Alış veya satış için kendi fiyatınızı belirlemenizi sağlayan “Limit” seçeneğine tıklayarak Al veya Sat emri verebilirsiniz. Madeni paralar cüzdanınıza düştüğünde, onları ekranın altında görebileceksiniz.

Sol üstteki “Açık Emirler” butonuna tıklayarak açık emirlerinizi görebileceksiniz. Bu, hem “Al” hem de “Sat” siparişlerini görüntülemenize olanak tanır.

Açık emirlerinizi görmek için “Açık Emirler”e tıklamanız gerekmektedir. Açılır kutuları kullanarak sipariş türünü değiştirebilirsiniz; örneğin, işlem yapılmadan önce satın almak veya satmak istiyorsanız, bunları “Limit” den bekleyen limit emrine değiştirebilirsiniz.

Bir siparişi iptal etmek için siparişin yanındaki üç dikey noktayı tıklayın. Siparişi iptal edebileceğiniz veya değiştirebileceğiniz bir sayfaya yönlendirileceksiniz.

Coin
Basic Attention Token Platformu

Basic Attention Token Platformu , Kısaca BAT olarak tanımlanan Basic Atention Token ERC-20 altyapısına sahip,1

9 dk. 43 Okundu
Coin
DASH COİN

DASH COİN , kripto para birimleri arasında yer alan Dash Coin (DASH) finansal işlemler sırasında1

5 dk. 29 Okundu
Coin
Litecoin (LTC)

Litecoin (LTC), ilk olarak eski bir Google çalışanı olan Charlie Lee tarafından geliştirilmiştir. Temele bakıldığında1

5 dk. 81 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.