KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Botoks Etkisi Yaratan Doğal Maske

Estetik yapmak istemeyen kişiler doğal yollarda çare aramaya başlarlar, estetik operasyon geçirmeden de genç bir cilde sahip olabilseniz. Kullanılan kimyasal içerikli ürünler işe yarar gibi olsa bile pek etkili değillerdir. Kullanılan ürünler hayalini kurduğunuz gergin ve sağlıklı bir cilt gibi ekiler vermesi beklenirken içeriğinin zararlı etkenlerden dolayı tam tersi olmaktadır. Doğal maskeler ise kendiniz hazırlayacağınız, içeriğini bilgiliniz ve güvenli bir şekilde kullanabileceksiniz.

Doğal Maske Tarifleri

  • Bal ve limon maskesi; bir tutam tuz, 1 yumurta sarısı, bir kaşık süt, bir kaşık limon suyu ve bir tatlı kaşığı ile hazırlanmaktadır. Tüm malzemeleri bir kâse içinde karıştırın ve iyice karışım olduktan sonra temiz cildinize uygulayın. Cildi önceden yıkamalısınız ve sadece 15 dakika ciltte bekletmelisiniz. Soğuya yakın suyla cildinizi yıkayın ardında tampon yapar gibi hareketlerle havluyla kurulayın. Bu maske haftada 2 ya da 3 kez kullanılabilir.
  • Süt ve yumurta maskesi; bir yumurta sarısı, bir çay kaşığı limon, bir kaşık taze süt ve bir kaşık bal ile hazırlanmaktadır. Doğal botoks etkisi yaratan bu maske malzemeleri iyice karıştırılmalı ve bir saat dinlendirilmelidir. Temiz cilde sürülmeli ve ilk olarak bir kat daha sonra ikinci katı sürülmelidir. İlk katı 20 dakika bekletin ardında ikinci katı sürün ve 10 dakika sonra yıkayın. Bu maskeyi haftada 2 ya da 3 defa kullanabilirsiniz.
  • Domates maskesi; bir ya da iki tane domatesleri kabuklarını soyun ve iyice ezin daha sonra bir kaşık zeytinyağı ekleyin temiz cildinize uygulayın. Daha sonra ılık su ile yıkayınız ve ciltte 20 ya da 25 dakika bekletin.
Botoks Etkili

Botoks Etkili

Sağlıklı Bir Cilt İçin Tavsiyeler

Gerekli vitaminler alınmadığı sürece sağlıklı görünen bir cilde sahip olamazsınız. Vücudun sağlığı için beslenmek önemli olduğu kadar cilt için de bir o kadar önemlidir. O yüzden cildinize gerekli vitaminleri alın ve bol bol su tüketin. Su cilt için çok faydalıdır gerekli nemi sağlar ve vücut için çok yararlıdır. Sağlıklı vücut olduğu zaman sağlıklı bir cilt olacaktır.

Nedir
Fındık Yağının Cilde Faydaları ve Kullanımı

Fındık yağı kek tarifleri, tatlılar ve salata gibi sebzelerde kullanılan bir bitkisel yağ olarak bilinir.1

2 dk. 6168 Okundu
İçerik
Yağlı Ciltler İçin Özel Bakım Kürleri

Cilt bakımı herkesin önemsediği konulardan biridir. Bir insanın en güzel makyajı aslında cildidir. Cilt ne1

3 dk. 7228 Okundu
İçerik
Ayvanın Cilde Faydaları ve Ayva Maskesi Tarifleri

Ayva hem lezzetli hem de sağlığa birçok faydası bulunan bir meyvedir. Ayvanın çekirdeği ise cildin1

3 dk. 12789 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.