Ana Sayfa Cilt Bakımı Botoks Etkisi Yaratan Doğal Maske

Botoks Etkisi Yaratan Doğal Maske

Botoks Etkili Maske
Botoks Etkili Maske

Estetik yapmak istemeyen kişiler doğal yollarda çare aramaya başlarlar, estetik operasyon geçirmeden de genç bir cilde sahip olabilseniz. Kullanılan kimyasal içerikli ürünler işe yarar gibi olsa bile pek etkili değillerdir. Kullanılan ürünler hayalini kurduğunuz gergin ve sağlıklı bir cilt gibi ekiler vermesi beklenirken içeriğinin zararlı etkenlerden dolayı tam tersi olmaktadır. Doğal maskeler ise kendiniz hazırlayacağınız, içeriğini bilgiliniz ve güvenli bir şekilde kullanabileceksiniz.

Doğal Maske Tarifleri

  • Bal ve limon maskesi; bir tutam tuz, 1 yumurta sarısı, bir kaşık süt, bir kaşık limon suyu ve bir tatlı kaşığı ile hazırlanmaktadır. Tüm malzemeleri bir kâse içinde karıştırın ve iyice karışım olduktan sonra temiz cildinize uygulayın. Cildi önceden yıkamalısınız ve sadece 15 dakika ciltte bekletmelisiniz. Soğuya yakın suyla cildinizi yıkayın ardında tampon yapar gibi hareketlerle havluyla kurulayın. Bu maske haftada 2 ya da 3 kez kullanılabilir.
  • Süt ve yumurta maskesi; bir yumurta sarısı, bir çay kaşığı limon, bir kaşık taze süt ve bir kaşık bal ile hazırlanmaktadır. Doğal botoks etkisi yaratan bu maske malzemeleri iyice karıştırılmalı ve bir saat dinlendirilmelidir. Temiz cilde sürülmeli ve ilk olarak bir kat daha sonra ikinci katı sürülmelidir. İlk katı 20 dakika bekletin ardında ikinci katı sürün ve 10 dakika sonra yıkayın. Bu maskeyi haftada 2 ya da 3 defa kullanabilirsiniz.
  • Domates maskesi; bir ya da iki tane domatesleri kabuklarını soyun ve iyice ezin daha sonra bir kaşık zeytinyağı ekleyin temiz cildinize uygulayın. Daha sonra ılık su ile yıkayınız ve ciltte 20 ya da 25 dakika bekletin.
İlginizi Çekebilir:  Gündelik Olarak Uygulayabileceğiniz Güzellik İpuçları
Botoks Etkili
Botoks Etkili

Sağlıklı Bir Cilt İçin Tavsiyeler

Gerekli vitaminler alınmadığı sürece sağlıklı görünen bir cilde sahip olamazsınız. Vücudun sağlığı için beslenmek önemli olduğu kadar cilt için de bir o kadar önemlidir. O yüzden cildinize gerekli vitaminleri alın ve bol bol su tüketin. Su cilt için çok faydalıdır gerekli nemi sağlar ve vücut için çok yararlıdır. Sağlıklı vücut olduğu zaman sağlıklı bir cilt olacaktır.

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz