KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Discord Sunucuya Emoji Ekleme Nasıl Yapılır?

Discord Sunucuya Emoji Ekleme işlemi günümüzde birçok kişi tarafından merak edilen olayların başında geliyor. Her ne kadar çok zor olmayan bir işlem olsa da bazı kullanıcılar ne yazık ki oluşturdukları özel emojileri yöntem bilmediği için sahip oldukları sunucuya ekleyemiyor. Ekleyememenin sebebi aslında sadece yöntem bilmemek değil aynı zamanda Discord Nitro üyeliğine sahip olmamaktan kaynaklanıyor. Discord, tamamıyla ücretsiz bir uygulamayken ne yazık ki ek özelleştirmeler sunarken bu noktada özel üyelik satın alım işlemini zorunlu kılıyor. Bu sebeple siz de içeriğimizde anlatacağımız yöntemleri değerlendirmeye almadan önce ilk olarak bir adet Discord Nitro üyeliği almalısınız.

Bkz: Bedava Discord Nitro Kodları [2021]

Discord Sunucuya Emoji Ekleme (Ekleme ve Çıkarma)

Bir sunucuya özel emoji setleri yüklemek istiyorsanız öncelikle ilgili platformun sizlere sunmuş olduğu şartları tek tek yerine getiriyor olmanız gerekmektedir. Bu şartlar nelerdir diye merak ediyorsanız sizler için aşağıda listeliyoruz.

 1. Discord Nitro üyeliği almak,
 2. Sunucu sahibi olmak yeterli olacaktır.
 3. Discord emojileri 256 KB dosya boyutu ile sınırlı olmalıdır.
 4. Her emojinin ismi sadece 2 kelimeden oluşmalıdır.

Her şartı da sorunsuz bir şekilde yerine getiriyorsanız içeriğimizin devamına geçebilirsiniz.

Discord Sunucuya Emoji Ekleme işlemi için uygulamanız gereken yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerin her biri kanal içerisinde yer alan kişilerin özel emoji kullanım imkanını mümkün kılacaktır. Hâl böyle olunca siz de ilgili işlemleri adım atlamadan gerçekleştirmelisiniz.

 • Discord sunucunuza giriş yapın.
 • “Sunucu Ayarları” bölümüne girin.
 • “Emoji” sekmesine tıklayın.

Bu alanda emoji eklemek için bazı yuvalar göreceksiniz. Discord üyeliğiniz ücretsiz sürüm ise ilgili alanda aktif olan 25 adet yuva görme olasılığınız çok yüksektir. Eğer ki üyeliğiniz ücretli ise sınırsız yuvayla karşılaşabilirsiniz.

 • “Emoji Yükle” butonuna dokunun.
 • “Yerel Depolamadan Dosya Seç” diyerek emoji dosyasını seçin.

Emojiyi yükledikten sonra hemen yan tarafındaki kutucuğa yüklediğiniz emojinin adını yazın. Bu işlemlerin ardından artık sunucu içerisinde yer alan tüm kullanıcılar eklemiş olduğunuz emojileri dilediği gibi kullanabilecekler.

Uygulama Aracılığıyla Discord Sunucuya Emoji Ekleme

Discord, Windows 10 ve macOS gibi işletim sistemlerinde program (uygulama) olarak da kullanılabilir. Bu sebeple siz de ilgili uygulamayı cihazınıza indirerek emoji ekleme işlemlerine başlayabilirsiniz. Birçok kişi aslında tarayıcı üzerinden emoji yükleme değil de tam tersine uygulama üzerinden emoji ekleme işlemlerini merak ediyor. Bu noktada biz de ilgili işlemin tarayıcıda olan işlem adımlarından herhangi bir farkı olmadığını belirtiyoruz.

 • Discord sunucunuzun “Sunucu Ayarları” bölümünü açın.
 • “Emoji” sekmesine tıklayın.
 • “Upload Emoji / Emoji Yükle” butonuna dokunun.
 • “Upload / Yükle” seçeneğine basın.

Bu işlemin ardından emojiyi telefondan seçerek Discord Sunucuya Emoji Ekleme işlemlerini sonlandırın. Discord, eklenen emojilerin isimsiz olmasını asla ve asla kabul etmiyor. Bu sebeple siz de yüklemiş olduğunuz emojileri adlandırarak kullanıma sunabilirsiniz.

Bu içeriğimizde Discord Sunucuya Emoji Ekleme işlemlerini en detaylı yollarıyla anlattık. Yorum bölümünden bizlerle fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Nedir
Valorant Sıkça Sorulan Sorular

Uzun zamandır beklenen PC oyunu Valorant artık ücretsiz olarak mevcut olmaktadır. Riot Games, tanıdık beta1

3 dk. 14850 Okundu
İçerik
Futbol Oyunları

Futbol Oyunları , özellikle çocukların ilgisini çeken ve ekran başından tabiri caiz ise kaldırmayan futbol1

3 dk. 34 Okundu
İçerik
Crysis 3 Sistem Gereksinimleri

Crysis 3 günümüzde Türkçe de dâhil olmak üzere birçok dilde çevrilen oyunlar arasında yer almaktadır.1

4 dk. 15683 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.