KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Cilt Lekeleri Neden Olur

Cilt lekeleri neden olur Çoğumuzun sıklıkla karşılaştığı ve bazen cilt kanserinin habercisi olduğu bazen de sadece dış görünüşünü önemseyen insanlar için problemin olduğu cilt lekeleri farklı sebeplerden kaynaklı ortaya çıkmaktadır. Bunlar genetik sebeplerden ötürü olabilir. Bu yüzden biraz fazla güneş alımı ya da sık sık su tüketmeme, yağlı gıdaları fazla alma gibi nedenlerden kaynaklı hemen cilt lekeleri gözlenebilir. Cilt lekeleri cildinizin bazı bölgelerine göre daha fazla melanin üretmesi sonucu oluşan lekelerdir. Melanin cildimize renk veren bir maddedir. Melaninin düzgün salgılanması için cilt lekelerine sebep olan etkenlerden uzak durabilirsiniz.

Cilt Lekeleri Neden Olur

Güneş: Cilt lekelerinde en yaygın nedenlerden biri sıkça güneşe maruz kalmak. Eğer işinizi güneşin altında yapmak zorundaysanız koruyucu güneş kremi kullanarak cildinizi UV ışınlarından koruyabilirsiniz. UV ışınları vücudumuz için faydalıdır. Fakat fazlası ciltteki melanin maddesinin bazı noktalarında fazla olmasıyla cilt lekeleri gözlenebilir ya da cilt kanserine sebep olabilir.

Cilt Lekeleri Neden Olur 2

Hormonal Dengesizlikler: Bir çoğumuzun bazı günleri fazla stresli veya depresif geçmiştir. Belki de daha uzun bir süre stresli zamanlar geçirmişsinizdir. O zaman cildinizde lekeler oluşabilir. Ayrıca hamilelikte hormonal dengesizlik çok daha fazla olduğu için ciltte lekeler gözlenebilir. Hamilelik dışında kendinizi günlük hayatınızdaki stresli yaşantınızdan uzaklaştırmak için nefes egzersizleri yapabilirsiniz.

Tahriş: Bilinçsizce kullanılan cilt malzemeleri cildinize fayda sağlamaktan daha çok zarar veriyorlar. Bundan kaynaklı cildinizde lekeler oluşuyor olabilir. Cildinize sürdüğünüz malzemeleri önce araştırmalısınız. İçeriğini öğrenmeli cildinizle olan uyumuna bakmalısınız. Ayrıca kullanım talimatları dışında başka bir amaç için kullanmayınız. Eğer cildinizde lekelerin kalmasını istemiyorsanız belki de bir süreliğine cildinize hiçbir kimyasal değdirmeden doğal yollarla dinlendirmek daha iyi olabilir.

Cilt Lekeleri Neden Olur 1

Beslenme Tarzınız: Beslenme vücudunuz için önemli olduğu gibi cildiniz için de önemlidir. Tükettiğiniz besinlere dikkat etmelisiniz. Eğer canlı lekesiz bir cilde sahip olmak istiyorsanız kurutulmuş, raf ömrü uzatılmış hazır gıdalar yerine taze meyve, sebze tüketmelisiniz. Vücudunuzdaki toksik maddeleri uzaklaştırmak için meye ve sebzelerden detoks yapabilirsiniz. Yağlı yiyeceklerden uzak durup bolca su tüketmelisiniz.

İçerik
İPhone 12 Mini

İPhone 12 mini , tek elle rahatça kullanılabilecek küçük bir cep telefonu arayanlar için ideal1

6 dk. 16 Okundu
İçerik
En Güzel Oyuncu Nickleri

En Güzel Oyuncu Nickleri , Oyun severler için oyunun ilk aşamasında oyunda kullanacakları oyun nickine1

2 dk. 65 Okundu
İçerik
Samsung Galaxy A21S

Samsung Galaxy A21S akıllı telefon modeli 2020 senesinde piyasaya sürüldü. 163,7 x 75,3 x 8,91

10 dk. 23 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.