KATEGORİLER
Kripto Al Sat


DGS Beslenme ve Diyetetik 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021-2022

DGS Beslenme ve Diyetetik 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021-2022, Üniversitelerin son zamanlarda en çok öğrenci yetiştirdiği bölüm haline gelmiştir. İhtiyaç doğrultusunda üniversiteler Beslenme ve Diyetetik bölümü açmaya başlayarak tam donanımlı uzmanlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Peki nedir Beslenme ve Diyetitik bölümü? DGS ile geçiş sonrası kaçıncı sınıftan başlatıyor ve bölüm dersleri nelerdir.

Beslenme ve Diyetetik Bölümü

İnsanların yeme sorunlarını ve alışkanlıklarını araştıran, sorunlu insanların sağlıklı beslenmeleri için araştırma yapan bir bilim dalıdır. İnsanoğlu doğası gereği yeme odaklıdır. Fakat bazı durumlarda sağlıksız ve fazla beslenme insan vücudunda kalıcı hasarlar bırakabilmektedir. Bu durumu düzeltmek için devreye giren Beslenme ve Diyetetik uzmanları konu hakkında insanlara yardımcı olmak için çalışmalar yapmaktadır. Fazla ya da az beslenen insanların sadece fiziksel değil psikolojik olarak da sorunları olmaktadır. Beslenme ve Diyetetik uzmanları sadece yeme bozukluklarını araştırmakla kalmayarak bu durumun altında yatan psikolojik nedenlerle de ilgilenmektedir.

Beslenme ve Diyetetik Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Lisans eğitimi olan Beslenme ve Diyetetik bölümü eğitim süresi 4 yıldır. Önlisans mezunu öğrenciler Dikey Geçiş Sınavı sonrası puanlarının yeterli olması halinde Beslenme ve Diyetetik bölümünü okuyarak eğitimlerini 4 yıla tamamlayabilir. Bölümü bitiren kişiler Beslenme Uzmanı ve ya Diyetisyen unvanını kazanmış olur.

Hangi Bölümlerden DGS ile Beslenme ve Diyetetik Bölümüne Geçiş Yapılabilir?

Meslek yüksek okullarından mezun olan kişiler bölümü tercih etmek için;

 • Aşçılık
 • Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon
 • Et ve Ürünleri Teknolojisi
 • Evde Hasta Bakımı
 • Gıda Teknolojisi
 • Hazır Yemek ve Aşçılık
 • Su Ürünleri İşleme Teknolojisi
 • Yağ Endüstrisi
 • Yaşlı Bakım Hizmetleri
 • Yaşlı Bakımı
 • Yiyecek İçecek İşletmeciliği / Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği

gibi bölümlerden mezun oldukları takdirde Beslenme ve Diyetetik alanını tercih edebilir. Sağlık alanında eğitimini tamamlamış olan bir öğrenci bu bölümde daha kolay ve rahat okuyabilir. Dolayısı ile dersler farklılık göstermektedir. Bu durumda DGS Beslenme ve Diyetetik 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021-2022 döneminde yararlanamayabilirsiniz. Üniversiteler öğrenci kabulüne başladıkları zaman kurul kararı ile başlatacakları sınıfları belirlemektedir. Üniversiteler arasında farklılık gösteren bu durum nedeni ile kesin bir söylemde bulunmak zor. Daha detaylı bilgi almak için tercih etmek istediğiniz üniversite ile iletişime geçebilirsiniz.

DGS Beslenme ve Diyetetik 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021-2022

Bu yılın puan tablosu henüz açıklanmamışken, üniversitelerin geçmiş dönem de kaç puanla öğrenci kabul ettiklerini kurum sitelerinden öğrenebilirsiniz. Bu sayede puanınızın yeterli olması durumunda üniversiteyi tercih listenize ekleyebilirsiniz. Beslenme ve Diyetetik bölümü geleceğin mesleklerinden olarak gözükmektedir. Dolayısıyla bölüme olan ilgi ve talep yoğundur.

İçerik
DGS İnsan Kaynakları Yönetimi 3.Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021-2022

DGS İnsan Kaynakları Yönetimi 3.Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021-2022 , 2 yıl ve 4 yıllık eğitim öğretim1

2 dk. 86 Okundu
İçerik
DGS Mimarlık 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021-2022

DGS Mimarlık 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler, özellikle Grafik Tasarım ve Harita gibi ön lisans eğitimi1

3 dk. 979 Okundu
İçerik
DGS Yeni Medya Bölümü 3.Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021 – 2022

DGS Yeni Medya Bölümü 3.Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021 - 2022 , gelişen dünya ile medya1

2 dk. 32 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.