KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Çinlilerin Tuhaf Gelenekleri

Çinlilerin tuhaf gelenekleri bazen tüm dünyanın tepkisini çeker. Bazen de tüm dünyanın şaşırıverdiği gelenekleri vardır. Her ülkenin gelenekleri farklıdır. Türklerin kendi kültürlerine ait olan bir gelenek başka bir ülke için tuhaf olabilir ama özellikle Çin’de ki gelenekler mantığınızı zorlayacak seviyede. Çin en eski devlettir. Çok zor zamanlardan geçmektedir. Tabi kıtlık zamanlarında milyonlarca insan açlıktan ölmüştür. Bu yüzden çiftçiliğe yönelenler vardır. Diğer Çinliler de kıtlığı önleyebilmek için vahşi canlıları avlamaya gitmiştir. Bu sayede pek çok Çinli karnını doyurabilmiştir. Devlette buna izin vererek günümüzdeki Çin Devletinin oluşmasına katkı sağlamıştır.

Cinlilerin tuhaf gelenekleri1

Çinliler bu kıtlık zamanlarında aklınıza gelip gelemeyecek pek çok vahşi canlı ve böcekleri yiyorlardır. Bunlarla kalmayıp tuhaf gelenekleri vardır.

2 ve 3 yaşlarındaki küçük çocukları popoları açık bir şekilde dolaşabilmektedir. Sebebi ise tuvalet eğitimi zamanları olduğundan altına kaçırma derdi olmaması içindir.

Çinliler yanlarında sıcak su taşırlar. Sebebi ise mideyi ikinci beyin olarak görüyorlar ve mideyi sıcak su ile rahatlatıyorlar böylelikle yiyeceklerin hazmı daha da kolaylaşıyor.

Çinliler Kara Fatmaları hemen hemen her yerde kullanıyorlar. Böcek çiftlikleri vardır. Bu sayede böcek yetiştiriciliği yaparak Kara Fatmaları diş macunlarında, yiyecek olarak, diğer ilaçlarda ham madde olarak kullanabiliyorlar. Ayrıca diğer böcek türlerini de yedikleri doğrudur. Farklı akrep veya yılan turşuları yaparlar.

Her türlü hayvanları yemelerinden devam edersek Çinliler köpekbalıklarını çiğ yiyebiliyorlar. Hatta köpek balıkları henüz canlıyken sadece yüzgeçlerini kesip sonra bir çöp gibi tekrar denize atıyorlar. Tabi balıkta yüzüp avlanamadığı için ölüyor. Çok acımasızca hassas biriyseniz mideniz kalkmış olabilirsiniz şahsen benim içim gitti.

Özellikle köpekler ve kediler onlar için şans getirdiğini düşündüklerinden her şekilde yiyorlar. Canlı bir şekilde kızartarak yiyorlar. Her ne kadar nazik davranarak öldürüp yediklerinden bahsetseler de videolar öyle söylemiyor. Nazikten kastım Türk kültüründe kurban bayramında helal bir şekilde kesim şeklimiz vardır ya kurbanın gözü kapatılır daha sonrasında canı acıtmadan boynu kesilir. Bunun gibi bir olayları oldukları söylenemez. Dövülerek bir sürü hayvanı küçük kafeslere tıkmaları gayet normalmiş gibi kültür gelenek diye millete yutturmaya çalışıyorlar.

Diğer bir özellikleri biraz eskiye dayanmaktadır. Kaşlarını alıp daha sonra saçlarına uzanan dik bir kaş çizerler. Dişlerini siyaha boyamanın çekici olduğunu düşünürler. Ayrıca gelin evlenmeden 30 gün boyunca sürekli ağlaması bir gelenektir. Sevinç göstergesi olarak kabul edilir.

İçerik
Hamileler Havuz Yerine Denizi Tercih Etmeli

Hamileler Havuz Yerine Denizi Tercih Etmeli , hamilelik kadınlar için çok zor bir dönemdir. Hamileliğin1

2 dk. 32 Okundu
İçerik
Sakal Çıkarma

Sakal çıkarma aslında,erkekler için bir sembol olarak değerlendirilebilir ve insanlığın var olduğu günden bu yana1

4 dk. 14310 Okundu
İçerik
Guıness Rekorlar Kitabı Nedir

Guıness Rekorlar Kitabı Nedir. Herkesin kendine özgü yetenekleri vardır. Bazıları kendisini sevdiği bir konu üzerinde1

2 dk. 28 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.