KATEGORİLER

Kredi Notu Düşük Olan Kişiler Nasıl Kredi Çekebilir?

Kredi notu düşük olan bir vatandaşın bir banka kredisinden faydalanması için öncelikli olarak o bankanın kredi kartını alması ve 12 ay vade ile nakit avans kullanması mümkündür. Diğer taraftan kredi notu yükseltmenin en aktif ve hızlı yolu ise düzenli bir şekilde kredi kartını kullanmak ve bu kredi kartının ödemelerinin sağlam bir şekilde yapılmasıdır.

Bütün kredi kartlarını görmek ve karşılaştırmak, daha sonrasında ise hangi bankanın hangi kredi kartının kullanılacağına karar vermek en mantıklısı olacaktır.

Kredi Notu Düşük Olan Bir Vatandaş Nasıl Kredi Çekebilir?

kredi-notu

kredi-notu

Kredi notu düşük bulunan bir vatandaşın, kredi kullanması bankadan bankaya değişen bir durum olabiliyor. Daha açık olması açısından öncelikli olarak kredi notu düşük olan kişi kavramının tanımını yapılmasında fayda olacaktır.

kredi-notu-düşük

kredi-notu-düşük

Normal şartlar altında 0 ile 1900 puanları arasında kullanıcıların puanları gösterilir. Sıfıra doğru yaklaşıldıkça bir bankanın bir vatandaşa kredi kullandırması ya da kredi kartını vermesi zorlaşır. Tam aksine 1900 puanına doğru yaklaşıldıkça da banka nazarında o vatandaşın, ya da o tüketicinin kredi çekmesi daha da kolaylaşacaktır.

Bankaya Teminat Gösterilebilir!

Kullanılacak Kredi açısından teminat gösterilmesi ve kredinin taksitlerinin ödenmemesi riskini azaltması ya da ödenmediği takdirde kredi tutarının kişiden geri alınabilmesi konusunda, başvurunun onaylanma ihtimalini yükseltir. Tabii bu hususta krediye teminat olarak verilmek istenen taşınır ya da taşınmaz malların daha krediye uygunluk şartını taşıması gerekir.

Bankaya kefil gösterilebilir!

Bankaya kredi kullanmak amacıyla kefil gösterilecek kişi, bir bakıma borcun ödenmediği takdirde bu borç yükümlülüğünü üzerine almayı kabul etmiş sayılacağından, kredinin ödenmeme riskini azaltacaktır. Bankaların, bir vatandaşı kefil olarak kabul etmesi açısından kefilin de kredi uygunluk koşullarını taşıması gerekir.

Buna Göre Düşük Ve Tutarlı Kredi Talep Edilebilir!

Geliri yüksek olan vatandaşların, düşük limitli kredi istemeleri, gelir gider dengesini gelirden yana olmasından dolayı, bankaların kredi daha kolay bir şekilde onaylamalarını sağlayacaktır. Bunun için de kayıtlı bulunan bütün gelirlerin ve gerek olması durumunda hane halkı gelirinin de bankaya beyan edilmesi ve böylelikle bankaların istenen krediyi çok kısa süre içerisinde rahatlıkla kabul etmesi mümkün olabilir.

İçerik
Kredi Kartına Fazla Yatırılan Para Nasıl Alınır?

Milyonlarca insanın kullandığı kredi kartları artık çoğu insan için vazgeçilmez araçlardan birisidir. Her ay yapılan1

2 dk. 9008 Okundu
İçerik
Onaylanan Kredi Kartı İptal Edilir Mi?

Kredi kartları günümüzde birçok insanın vazgeçilmez ödeme araçlarından birisidir. Her geçen gün kullanım alanı artmakta1

2 dk. 4099 Okundu
Nedir
EFT ve Havale İşlemleri Arasındaki Farklar Nelerdir?

Birçok kişi senelerdir bankalarda işlem yapmasına rağmen EFT ve Havale işlemleri arasındaki farkın ne olduğunu1

2 dk. 19281 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.