KATEGORİLER
Kripto Al Sat


BİTTORENT

BİTTORENT , günümüzde dijital ortamların yarattığı birçok etki söz konusu olurken sayısal mecralarda oluşturulan sanal para birimleri kimilerine göre geleceğin para birimi olarak adlandırılır. Herhangi bir fiziksel karşılığı olmayan ve takas işlemlerinde kullanılan bu paralar dijital mecralarda üretilir. Bittorent adı verilen sanal para birimi de bunlar arasında yer alır.

Sanal para sistemler üzerinden aktarılır. Kripto para olarak adlandırılan uygulamalarda dijital mecralar aracılığı ile üretim ve aktarma söz konusudur. Herhangi bir otoriteye bağlı olmadan üretilen bu paralar merkezi bir güç tarafından kontrol edilmez.

Kripto paraların geçmişine göz atıldığında 1990’lı yıllardan itibaren bazı kişilerin bu tür çalışmalara yönlendiği görülürken Bitcoin adlı ilk sanal paranın 2009’da oluşturulduğu bilinir. Açık kaynak kodlu bir yazılım olarak paylaşılan Bitcoin’in geliştiricileri tam olarak bilinmemektedir.

Kripto paraların yaygın olarak tercih edildiği günümüzde onlar açısından risk olarak değerlendirilen durum saldırı olasılığının yanı sıra hack’lenmedir. Bu tür paralar açısından üretim sınırının olması üretilen para miktarı arttıkça ortaya çıkacak işlemlerin de karmaşıklaşmasına yol açar. 

Kripto para üretimi madencilik yoluyla olurken dağıtık bir sistem üzerinden bu işlemler gerçekleştirilir. Her ülkede yasal olmayan kripto paraların bazı ülkelerde ise kullanımına izin verildiği görülür. Türkiye’de bu konuyla ilgili henüz yasal bir kısıtlama bulunmamaktadır.

Kripto paraların avantajları arasında hiçbir merkez bankasına bağlı olmayışları gelirken ülkelerde yaşanan ekonomik krizler bu tür paraları etkilememektedir. Bundan dolayı da birçok kişinin yatırımlarını kripto paralar üzerinden değerlendirdiği görülür. Ayrıca kripto paralarla ilgili olarak hesabın dondurulması ya da el konulması gibi bir durum da söz konusu olmamaktadır. 

Bittorent Yorum

Bittorent ya da bilinen adıyla BTT, yerel bir sanal para birimi olarak ortaya çıkmıştır. Brad Cohen ve David Harrison’un geliştirdiği Bittorent’in şirket haline geldiği yıl 2018’dir. Günümüzde Tron şirketine ait olan bu sanal para birimi Tron blockhain ağı üzerinden alıcılarla buluşur. Bittorent yorum yapılması gerektiğinde ise uzmanların görüşlerine bakmak daha doğru sonuçları öngörmek açısından önem kazanır.

Bittorent’in sahip olduğu standart TRC-10 olarak adlandırılır ve çeşitli kripto para platformları aracılığı ile alım, satım yapmak bu sanal para açısından mümkün olur. Bittorent adı verilen sanal para ile ilgili olarak bilinenler arasında 2000’lerin başında bu para biriminin P2P dosya paylaşım platformu haline geldiği yer alırken 2018 yılında da Tron şirketinin devreye girdiğidir.

Bittorent Coin bir sanal para birimi olarak işlem görürken küçük hacimli para birimleri arasında yer alır. Nisan ayında hızlı bir artış gerçekleştiren BTT bu sayede yatırımcıların ilgisini çekerken son dönemlerde gösterdiği %900 artışın ardından uzmanların uyarılarına bağlı olarak değer kaybı yaşamıştır. 

Eşler arası olarak adlandırılan P2P dosya paylaşımına sahip olan ve Torrent platformu olarak adlandırılan BTT gün geçtikçe daha fazla yatırımcının ilgi odağı olmaktadır. Sanal paralar ile ilgili olarak kripto para analistlerinin yaptığı çeşitli yorumlar bulunurken Joseph Young’a göre Justin Sun BTT yükselişinde etkili olan kişidir.

Uzmanlara göre BTT için tehlikeli bölge 0.07 dolar olarak görülmektedir. Bu coinin 0.07 doların altına gerilemesi durumunda sıradaki desteğin 0.02 dolar olacağı ön görülmektedir. Bu durumda da yaşanan yükselişin önemini kaybedeceği ve tekrar eski değerine yakın seviyelerde bir değerden söz edilebileceği belirtilmektedir.

Bittorent Grafik ve Analiz Tablosu

Bittorent kripto para birimi olarak son dönemlerde yatırımcıların ilgisini çekerken yatırımlarını değerlendirecek olanların araştırma yapması da önemli hale gelmektedir. Bittorent grafik ve analiz tablosu da bu sebeplerden dolayı iyi anlaşılması gereken verileri içerir. 

Bittorent’e ait grafiklerde 4 saatlik bir çanak oluşumunun çanak hedefine spotta %30 kazanç sağladığı görülür. Mayıs ayının son haftasında bir destek hattından güçlü bir yardım alan BTT’nin şu an hacimsiz olduğu belirtilmektedir. 

Öngörülen durum ise destek hattının üzerinde tutunması durumunda ve hacim desteğine de sahip olması halinde oluşabilecek yeni atakların varlığıdır. Bunun yanı sıra analiz yapılırken Bitcoin’in durumu da göz ardı edilmemeli ve piyasalar bir bütün olarak takip edilmelidir.

Bittorent Nasıl Alınır?

Bittorent internette yer alan ilk merkeziyetsiz ağlardan biri olarak tanımlanırken geniş bir kullanıcı kitlesi bu kripto paraya yatırım yapmaktadır. Bittorent organik bir yapılanma şeklinde gelişim gösterirken bu para birimi güvenli bir dosya paylaşım hizmetini de kullanıcılarına sunmaktadır. Bittorent nasıl alınır? Yatırımcıların merak ettikleri arasında yer alırken Türkiye’de bu kripto para birimini almak isteyenlerin Türk lirası üzerinden alım yapması mümkündür.

Paribu olarak adlandırılan kripto para borsası üzerinden alım gerçekleştirmek söz konusu olur. Yatırımcı dilediği miktarda coin alıp satma şansını elde eder. BTT konusunda çeşitli görüşler olmakla birlikte kullanımının pratikliği konusunda bazı şüphelerin olması da yatırımcıların dikkate aldığı konular arasında yer alır.

Bunun yanı sıra TRON blockhain tarafından desteklenmesi ve TRC-10 uyumluluğu sebebi ile avantajlı bulunan bir sanal para olarak bilinmektedir. BTT dünya genelinde yer alan en büyük P2P ağı olarak tanımlanmaktadır.

Coin
Paribu Nedir

Paribu Nedir? Yasin Oral öncülüğünde bir yazılım ekibi tarafından kurulan ve 14 Şubat 2017'de lansmanı1

5 dk. 44 Okundu
Coin
Bittrex Fiyatı

Bittrex Fiyatı , kripto para borsasında yer alan sanal enstrümanlar arasında bulunan Bitterex de tercih1

4 dk. 37 Okundu
Coin
Zoom Coin Nedir?

Zoom coin finansal teknoloji güvenliğindeki onlarca yıllık deneyimi ile müşteri fonlarını ve müşterilerin dijital para1

4 dk. 49 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.