KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Bim Marketler Zinciri Kimindir?

Düşük ve orta gelirli mahallelerde sıkça bulabileceğimiz BİM, birçoğumuz için vazgeçilmezdir. Bugünkü yazımızda BİM marketler sahibi Mustafa Latif Topbaş’ın hayatını inceleyeceğiz.

MUSTAFA LATİF TOPBAŞ KİMDİR?

Bim marketlerin sahibi kimdir diye düşündünüz mü? Bim Marketler Zincirinin sahibi Mustafa Latif Topbaş, İstanbul’da 1944 yılında dünyaya gelmiştir. Mustafa Latif Topbaş, Ahmet Afif Topbaş’ın kardeşidir. Mustafa Latif Topbaş evli 4 çocuk sahibidir ve Topbaş’ın kızlarından biri olan Fatma Topbaş, Sabri Ülker’in torunu Ali Ülker ile dünya evine girmiştir.

Mustafa Latif Topbaş’ın eski İstanbul Belediye başkanı Kadir Topbaş ile soy isim benzerliği olsa da hiçbir akrabalıkları bulunmamaktır.

Mustafa Latif Topbaş’ın iş hayatına, 1961 yılında başladığını ve ilk iş yerinin Bahariye Mensucat A.Ş. isminde tekstil sektöründe hizmet veren aile şirketinin ortakları ve yöneticilerinden biri olarak başlamıştır. 1961 yılını takiben ise, muhtelif sanayi ve ticaret şirketlerinde kurucu ve yönetici olarak çalışmıştır.

Bim’in asıl kurucuları kimdir diye soracak olursanız, Bim’in asıl kurucuları, Cüneyt Zapsu ve kardeşi Aziz Zapsu’dur. 1994 yıllarında hizmet vermeye başlayan Bim (Birleşik Marketler A.Ş)’in kurucu ortakları içinde Mustafa Latif Topbaş da kendine yer edinmiştir. O yıllarda İdare Meclisi Başkan Vekili koltuğunda hizmet vermiştir Mustafa Latif Topbaş. 2005 yılından sonra İdare Meclis Başkanlığı, 2010 yılından sonra ise İcra Kurulu Başkanlığı koltuğunda hizmet vermiştir Mustafa Latif Topbaş.

Bim Marketler Zinciri

Bim Marketler Zinciri

1996 senesine, Mustafa Topbaş, Ülker ailesi ile birlikte Ak Gıda‘yı kurdu. Mustafa Latif Topbaş’ın çocukların biri Fatma Topbaş, Sabri Ülker’in torunu Ali Ülker ile dünya evine girmiştir.

Birleşik Marketler A.Ş.’nin yapmak istediği şey maliyetleri minimize ederek, alıcıya en düşük ücretle ürünü sunmaktı. Bu düşünce ile birlikte dar ve orta gelirli yerlerde popülerleşmeye başlayan BİM, tüketicinin büyük rağbeti ile birlikte günümüzde büyük bir şirket haline gelmiştir. Kurucu olan Zapsu ailesi 2003 senesinde BİM’in hisselerini sattı. BİM 2005 yılında 496 milyon dolarlık piyasa değeri ile halka hizmet sunmaya başlamıştır. 1994 senesine hizmet vermeye 21 mağaza ile işe başlayan Birleşik Marketler A.Ş, 2013 senesine gelindiğinde ise 2009 mağazası ile hizmet vermeye devam etmiştir. 2019 yılında yani yakın bir geçmişte ise BİM, 7.438 mağazası ile hizmet vermeye hala devam etmektedir.

Bim’in Günümüzde İse Yönetim Kurulu ve Ortaklık Yapısı Şu Şekildedir:
Bim’in sahipleri kimdir diye merak ediyorsanız en büyük sahibin Mustafa Latif Topbaş olduğunu söyleyelim. Mustafa Latif Topbaş: yüzde 14,78 payı Ahmet Afif Topbaş: yüzde 9,39 payı Abdulrahman El Khereiji: yüzde 2,50 payı Firdevs Çizmeci: yüzde 1,15 payı Fatma Fitnat Topbaş: yüzde 1,00 payı Ahmed Hamdi Topbaş: yüzde 0,53 payı Ahmet Hamdi Topbaş: yüzde 0,17 payı Ömer Hulusi Topbaş: yüzde 0,12 payı ve  diğer kısmı ise (Halka Açık): yüzde 70,36 olacak şekilde ortaklık payları bulunmaktadır.

Bim’in Yönetim Kurulu Şu Şekildedir:

BİM Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Latif TOPBAŞ’dır.
BİM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mahmud Pyirali Kassamali MERALI’dır.
BİM Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Hulusi TOPBAŞ’dır.
BİM Yönetim Kurulu Üyesi Jozef Wilhelmus Johannes SIMONS’dur.
BİM Yönetim Kurulu Üyesi (Bağımsız Üye) Mustafa BÜYÜKABACI’dır.
BİM Yönetim Kurulu Üyesi (Bağımsız Üye) Talat İÇÖZ’dür.

Bim marketlerin isminin açılışı nedir diye soranlara ise Birleşik Marketler A.Ş. olduğunu söyleyelim.

İçerik
Papara Card İle Hangi ATM’den Para İşlemleri Yapılır?

Banka kartlarının kullanımının artması ile birlikte bir çok yeni kart hayatımıza girmektedir. Bunlardan biri de1

3 dk. 9292 Okundu
İçerik
Kredi Notu Düşük Olan Kişiler Nasıl Kredi Çekebilir?

Kredi notu düşük olan bir vatandaşın bir banka kredisinden faydalanması için öncelikli olarak o bankanın1

2 dk. 16466 Okundu
İçerik
Kredi Kartınızı Kullanmanız İçin 4 Neden

Kredi kartları günümüzde insanlar için hem en zararlı hem de en faydalı araçlardan birisidir. Bu1

2 dk. 13163 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.