Ana Sayfa Para Kazanma Bilgisayardan Hoşlananlar İçin 5 Basit İş Fikri

Bilgisayardan Hoşlananlar İçin 5 Basit İş Fikri

İş

Hayatta bazı işler kolay gibi görünür ancak hiçte kolay değildir. Evde iş imkânı, hatta masa üstünde bilgisayarla yapılan işler kolay gibi görünse de aslında hepsi birer emek istiyor. Emek olmadan, ekmekte olmuyor. Bu nedenle burada bahsedeceğimiz bilgisayardan hoşlananlar için 5 iş fikri yazımızda da emek isteyen işlerden bahsedeceğiz. Ancak bu işlerin olumlu yanı başta emek isteyip sonrasında biraz daha esnek olabildiğiniz ve günün her saatinde iş yapabileceğiniz işler olacak. Bu işlere birde yakından bakalım.

Bilgisayardan Hoşlananlar İçin 5 Basit İş Fikri
Bilgisayardan Hoşlananlar İçin 5 Basit İş Fikri
  • Web sitesi

Web sitesi açmak kolay bir yöntem gibi gelebilir. Ancak siz eğer açmayı bilmiyorsanız bir uzmandan destek almanız gerekiyor. Burada da küçük bir miktar ödeme isteniyor.

Web sitesi açtıktan sonra buraya insanların ilgisini çekecek düzenlemeler yapmalısınız. Bu bir marka satış sitesi olabilir, çok tıklanan bir haber sitesi de olabilir. İlgi çekici düzenlemelerden sonra Google Adsense’ye başvuru yaparak reklam alıyorsunuz. Bu sayede reklamları aldıkça para kazanıyorsunuz.

  • Online Öğretmenlik

Bunun için bir yerlerden atama beklemeniz gerekmiyor. Üniversite mezunları hatta lise mezunları bile bu işi yapabilir. Sizde zoom gibi bir uygulama indirin ve çevrenizdeki kişilere ve okuduğunuz okulun web duyuru sayfasında uzmanı olduğunuz dersi öğretmek istediğinizi belirtin. Örneğin matematik, İngilizce, yks sınavları gibi. Saat başı fiyat uygulaması yaparsanız aylık güzel bir gelir elde etmiş olursunuz.

  • Makale Yazmak
İlginizi Çekebilir:  İnternetten Sermayesiz Para Kazanma Hedefiyle Denenmiş 5 Adet Farklı Yol

Pandemi döneminde evde durmayı fırsata çevirebilirsiniz. Normalde bu gibi işlere sırf vakit ayıramadığınız için başlayamazdınız. Ancak pandemi güzel bir fırsat ve pandemiden sonrada artık devam edebileceğiniz ek gelir kapısı diyebiliriz. Evde makale yazarak günlük 30 tl kazanabilirsiniz. Tabi bu sizin yazma azminize de bağlı. Yapmanız gereke güncel konuları iyi takip edip, bu konularda yazı yazmak. Bunun için güvenilir sitelerle iş birliği yapmalısınız. Bunlardan biri yaz kazan olabilir.

  • Çevirmenlik

Çevirmenlik daha çok dil bilen kişiler için olan bir iştir. Ancak yurt dışı sitelerinde Türkçe öğrenmek isteyen kişiler olabiliyor. Bu nedenle az bir İngilizceyle anlaşarak Türkçede öğretebilirsiniz. Bu iş iki şekilde yapılabilir. Birincisi sözlü ve görüntülü bir şekilde toplantı odaları oluşturup çeviri yapmak, ikincisi ise yazılı metinleri çevirmektir. Yabancılar bu işlerde daha para verebiliyorlar. Örneğin Türkçe makale yazmakla, İngilizce makale yazıp satmak arasında bile fark var. Bu yüzden bir dil biliyorsanız bunu bilgisayar üzerinde iyi değerlendirme yaparak kazanca çevirebilirsiniz.

Çevirmenlik
Çevirmenlik
  • Online Asistanlık

Bu iş için sertifika isteyenler olsa da eğer iyi bir iletişime sahipseniz yine de iş bulabilirsiniz. Asistanlığın yani sıra evde çağrı merkezlerinden de iş bularak, bilgisayar üzerinden yönlendirmeler yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Udemy Online Video Kursları İle Para Kazanmak

Online asistanlıkta ise bireysel bir şirketin müdürü ve ya patronunun asistanlığını yaparak planlamalarını evden yürütebilirsiniz. Özellikle yurt dışında olan patronların en çok ihtiyacı olan meslekler arasında yer alıyor. Uzaktan toplantı saatlerini, günlük planlamaları ve müşterilerle irtibatlaşarak bu işi yapabilirsiniz.

Her geçen gün teknoloji ve bilgisayara olan ilgimin artmasıyla edindiğim bilgileri bu site aracılığıyla sizlerle paylaşıyorum. Beni aşağıdaki sosyal medya adreslerimden takip edebilirsiniz.

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz