KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Bilgisayar Çok Sesli Çalışıyor Sorunu Çözümü

Bir bilgisayarda çalışmayı sürdürebilmek için ana parçacıklar bulunmaktadır. Bu parçacıklar sistemin sorunsuz bir şekilde çalışmasını, aşırı ısınmayı engellemeyi ve işlevselliğini sürdürülebilir hale getirmeyi amaçlar. En önemlisi de cihazın aşırı yüklenme durumunda ısınmasını engelleyen fanlardır. Bu fanlar belirli bir zaman diliminin ardından sesli olarak çalışmaya başladığı için problemler oluşturabilir. Bu noktada bilgisayar çok sesli çalışıyor sorununu çözmek için doğru adımlar atmanız gerekecektir. Biz de içeriğimizde hangi adımların gerçekleştirildiğinde fan sesinden kurtulma şansınızın artacağıyla alakalı detaylı bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

Bkz: Windows Açılırken Bilgisayarı Yavaşlatan Programlar

1- Fanları Temizleyin.

Bilgisayar çok sesli çalışıyor gibi bir sorunla karşılaşırsanız ilgili sorunun tamamıyla fanlardan kaynaklandığını bilmelisiniz. Bilgisayar kasasının içerisindeki tek hareketli parça söz konusu fanlardır. Bu fanlar hem cihazın içerisini soğuturken aynı zamanda içerisindeki toz ve pisliği de dışarıya atmaya yardımcı oluyor. Her ne kadar durum böyle olsa da söz konusu fanlar hareket halindeyken toz ve pisliği de içerisine alarak kirlenebilir. Bu noktada da bilgisayar çok sesli çalışıyor sorunu ortaya çıkar. İlk yapmanız gereken işlem söz konusu fanları temizlemektir.

2- Havalandırma Deliklerinin Açık Olup Olmadığını Kontrol Edin.

Bilgisayar çalışırken fanlar sayesinde kasa içerisinde oluşan hava sirkülasyonu havalandırma delikleri aracılığıyla dışarı atılmaktadır. Bu sebeple de eğer ki söz konusu delikler kapalıysa fanlar daha fazla güç tüketmeye başlar ve bilgisayar çok sesli çalışıyor sorunu ortaya çıkar. Birçok kişi bu konuda problem yaşayacağını bilmediği için ne yazık ki söz konusu hususa pek önem vermiyor. Bizim önerimiz eğer ki ilgili sorunla karşılaşıyorsanız doğrudan hava deliklerini temizleme işlemi gerçekleştirmelisiniz.

3- Bilgisayarda Aşırı İşlem Yapılması.

Bilgisayar, çok fazla güç tüketmeye başladığı zaman fanlar içeriyi soğutmak için daha hızlı dönmeye başlar. Bu da normalden daha fazla ses oluşmasına sebep olur. Biz de bu noktada kullanıcılarımıza sisteminin izin vermiş olduğu işlemleri gerçekleştirmelerini, bunun dışındaki işlemlere fazla yoğunlaşmamaları gerektiğini söylemek istiyoruz. Eğer ki bu gibi problemlerle karşılaşıyorsanız muhakkak sistem gereksinimlerini göz ardı etmemeye çalışın. Her zaman bu durum olumsuz sonuçlar ortaya çıkarabilir.

4- Kasada Yer Alan Fanların Eski Olması.

Her geçen gün gelişen teknolojiyle birlikte bilgisayar içerisinde kullanmış olduğunuz sistem özellikleri de gelişmeye devam ediyor. Bu sebeple her kullanıcı gibi siz de bilgisayarınızda kullanmış olduğunuz parçalara göre fan seçimi yapabilir ve bilgisayar çok sesli çalışıyor sorunuyla karşılaşmamaya odaklanmalısınız. Her ne kadar fanların kuvvetli olduğunu düşünseniz de söz konusu bileşenler bir süre sonra ömrünü doldurunca başlıkta belirtilen sorunu ortaya çıkaracaktır.

Bu içeriğimizde bilgisayar çok sesli çalışıyor sorunuyla alakalı yapılması gereken işlemleri paylaştık. Her işlemi doğru bir şekilde uygulayarak sorunu kolayca çözebilirsiniz. Biz her konuda sizlere ekstra öneriler sunarak karşılaştığınız sorunu ortadan kaldırmaya yardımcı oluyoruz.

İçerik
Teknolojik Tekillik Bildiğiniz Her Şeyi Nasıl Değiştirecek?

Teknoloji hayat da biranda yerini aldı ve gelişerek devam etti. Önceleri yani bir 30 yıl1

2 dk. 10153 Okundu
İçerik
AppStore Arama Geçmişi Temizleme

AppStore, arama geçmişini silme konusunda neredeyse tüm kullanıcılarına basit olanaklar sunmaktadır. Bu olanakları dilediğiniz gibi1

3 dk. 42 Okundu
İçerik
“DNS Sunucusu Yanıt Vermiyor” Sorunu Çözümü

İnternet çağında web ortamında arama yapmak isteyen kullanıcıların genel olarak karşılaştığı sorunların başında “DNS sunucusu1

3 dk. 59 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.