KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Bedava Bilgisayar ve Tablet Kampanyası 2021

Tüm dünyayı saran koronavirüs tehlikesi sebebiyle eğitim – öğretim döneminin uzaktan olarak yürütülmesi birçok öğrencinin evinde bilgisayar ve tablet olmasını zorunlu kıldı. Hâl böyle olunca bilgisayar ve tablet alamayan öğrenciler belediyeler ve çeşitli kurumlar tarafından düzenlenmekte olan yardımlara başvuru yapma seçeneğini tercih ediyor. Acun Ilıcalı tarafından “Haydi Şimdi” adı altında düzenlenen bedava bilgisayar ve tablet kampanyası birçok öğrenciye umut oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı destekli olan projede yapılan yardımlar ile alınan bilgisayar ve tabletler köyde yaşayan ve ekonomik durumu sebebiyle bilgisayar alamayarak eğitim hakkından mahrum kalan öğrencilere hitap edecek. Bedava Bilgisayar ve Tablet Kampanyası 2020 yılında gerçekleşirken bu kampanyaya başvuruların nasıl yapılacağı konusunda bilgileri bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Bedava Tablet ve Bilgisayar Kampanyasına Nasıl Başvurulur?

Pandemi sebebiyle eğitim – öğretim süreci uzaktan yürütülürken yapılan bilgisayar ve tablet yardımları Milli Eğitim Bakanlığı ve Kızılay işbirliği ile gerçekleştirilecektir. Bu kurumların yapacağı açıklamaları takip ederek başvuruların nasıl yapılması gerektiği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkiye’de yapılacak bilgisayar ve tablet yardımlarına nasıl başvurulması gerektiği hakkında henüz net bir bilgi yok. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bu konuda açıklamalarını sosyal medya aracılığıyla paylaşmaktadır. Bedava tablet başvurusu yapma için bakanımızın sosyal medya hesaplarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşarak konu hakkında bilgilerden ilk olarak siz haberdar olabilirsiniz.

Bedava Bilgisayar ve Tablet Kampanyası İçin Nasıl Yardım Yapılır?

Eğitim öğretim döneminde evinde bilgisayar ve tablet olmayan öğrencilere destek olmak isterseniz yardımlarınızı aşağıda belirtilen adımlar neticesinde gerçekleştirebilirsiniz. Her zaman yapacağınız yardımlar ilgili yerlere ulaştırılacak ve bir çocuğun hayallerini gerçekleştirme fırsatını yakalayacaksınız. Bu doğrultuda öğrencilere alınacak bilgisayarların sabit 3.000₺ masrafı olduğu için kesinlikle yardımlarınızı esirgememelisiniz. “Haydi Şimdi” kampanyasına destek olmak için;

 1. Cep telefonunuzun mesaj yazma kısmına girin.
 2. Mesajın iletileceği numara kısmına “2868” yazın.
 3. Mesaj içeriğine “EĞİTİM” yazın.
 4. Mesajı gönderin.

Eğitiminden mahrum kalan tüm öğrencilere yaptığınız yardımlar kısa süre içerisinde Milli Eğitim Bakanlığı hesabına aktarılacak ve son olarak başvuru yapılması durumunda ihtiyacı olan kişilerle buluşturulacaktır.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Bedava Tablet Başvurusu Yapma

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından yapılan açıklamayla birlikte “Öğrencilerimize destek için biz de varız!” sloganıyla toplam 3.000 adet tabletin dağıtımının gerçekleştirileceği belirtildi. Bu yardımlar yine Milli Eğitim Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı’nın ortak çalışması ile birlikte öğrenciler ile buluşturulacak.

İzmir Bedava Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan Bizİzmir Ücretsiz Tablet Başvurusu ekranı 01.10.2020 tarihi itibariyle ihtiyacı olanların başvuru yapması için aktifleştirildi. İzmir’de yaşayan ve eğitimlerine burada devam eden tam tamına 2.000 öğrenciye belediye tarafından tablet yardımı yapılacak. Bizİzmir Bedava Tablet Başvurusu işlemini nasıl yapacağınıza dair bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

bedava bilgisayar ve tablet kampanyası

bedava bilgisayar ve tablet kampanyası

 • Bizİzmir platformuna buradaki adresi kullanarak giriş yapın.
 • İnternet sitesine giriş yaptığınızda başvurunuzu gerçekleştirmek için bir ekran çıkacaktır.
 • Bu ekranda Öğrenci Adı, Öğrenci Soyadı, Öğrenci T.C. Kimlik Numarası, Veli Adı, Veli Soyadı, Veli T.C. Kimlik Numarası ve Veli Telefonu kısımlarını eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurun.
 • Başvurunuzu tamamlamak için alt kısımda bulunan robot doğrulamasını gerçekleştirin.
 • Son olarak ise “Talep Sözleşmesi’ni” onaylayın.

Talep Sözleşmesi: Kanunla kurulu herhangi̇ bi̇r sosyal güvencem , sabi̇t geli̇ri̇m ve üzeri̇me kayıtlı taşınır taşınmaz mal varlığım bulunup bulunmadığı hususunda , hakkımda her türlü tahki̇katin yapilmasini kabul etti̇ği̇mi̇ taahhüt ederi̇m.

 • Bu sözleşmeyi okuduktan sonra “Kabul Ediyorum” butonuna basarak “Başvuru Yap” butonuna tıklayabilirsiniz.

Tunç Soyer Ücretsiz Tablet Dağıtıyor!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, pandemi dönemi boyunca İzmir’e özgü olan sosyal yardımlaşma topluluğu Bizİzmir platformu aracılığıyla birçok yardıma imza attı. Askıda Kentkart ve Askıda Fatura kampanyalarının yanı sıra eğitim – öğretim döneminde eba platformuna giriş yapamayan öğrencilerin bu ihtiyacını ortadan kaldırmak için Tunç Soyer tablet yardımı faaliyetini başlattı. Bu yardımdan faydalanmak için tek yapmanız gereken bir üst paragrafta anlatılan başvuru adımlarını eksiksiz bir şekilde yerine getirmektir.

 

İçerik
DGS Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021 – 2022

DGS Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021 - 2022 yıllarında artış1

2 dk. 118 Okundu
İçerik
DGS Gıda Mühendisliği 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021-2022

DGS Gıda Mühendisliği 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler, her geçen yıl yönetmelik değişiklikleri sebebiyle farklılık gösterebiliyor.1

3 dk. 493 Okundu
İçerik
DGS Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021 – 2022

DGS Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021 - 2022 ,1

3 dk. 83 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Timur Demir

  İnşallah ihtiyaç sahipleri kazanır. Güzel bir uygulama olmuş.

Sosyal Medyada bizi takip edin.