Teknoloji

Bedava Bilgisayar ve Tablet Kampanyası 2020

Bedava Bilgisayar ve Tablet Kampanyası 2020 yılında gerçekleşirken bu kampanyaya başvuruların nasıl yapılacağı konusunda bilgileri bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Tüm dünyayı saran koronavirüs tehlikesi sebebiyle eğitim – öğretim döneminin uzaktan olarak yürütülmesi birçok öğrencinin evinde bilgisayar ve tablet olmasını zorunlu kıldı. Hâl böyle olunca bilgisayar ve tablet alamayan öğrenciler belediyeler ve çeşitli kurumlar tarafından düzenlenmekte olan yardımlara başvuru yapma seçeneğini tercih ediyor. Acun Ilıcalı tarafından “Haydi Şimdi” adı altında düzenlenen bedava bilgisayar ve tablet kampanyası birçok öğrenciye umut oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı destekli olan projede yapılan yardımlar ile alınan bilgisayar ve tabletler köyde yaşayan ve ekonomik durumu sebebiyle bilgisayar alamayarak eğitim hakkından mahrum kalan öğrencilere hitap edecek. Bedava Bilgisayar ve Tablet Kampanyası 2020 yılında gerçekleşirken bu kampanyaya başvuruların nasıl yapılacağı konusunda bilgileri bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Bedava Tablet ve Bilgisayar Kampanyasına Nasıl Başvurulur?

Pandemi sebebiyle eğitim – öğretim süreci uzaktan yürütülürken yapılan bilgisayar ve tablet yardımları Milli Eğitim Bakanlığı ve Kızılay işbirliği ile gerçekleştirilecektir. Bu kurumların yapacağı açıklamaları takip ederek başvuruların nasıl yapılması gerektiği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkiye’de yapılacak bilgisayar ve tablet yardımlarına nasıl başvurulması gerektiği hakkında henüz net bir bilgi yok. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bu konuda açıklamalarını sosyal medya aracılığıyla paylaşmaktadır. Bedava tablet başvurusu yapma için bakanımızın sosyal medya hesaplarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşarak konu hakkında bilgilerden ilk olarak siz haberdar olabilirsiniz.

Twitter: https://twitter.com/ziyaselcuk

Instagram: https://www.instagram.com/ziyaselcukprofdr/?hl=tr

Bedava Bilgisayar ve Tablet Kampanyası İçin Nasıl Yardım Yapılır?

Eğitim öğretim döneminde evinde bilgisayar ve tablet olmayan öğrencilere destek olmak isterseniz yardımlarınızı aşağıda belirtilen adımlar neticesinde gerçekleştirebilirsiniz. Her zaman yapacağınız yardımlar ilgili yerlere ulaştırılacak ve bir çocuğun hayallerini gerçekleştirme fırsatını yakalayacaksınız. Bu doğrultuda öğrencilere alınacak bilgisayarların sabit 3.000₺ masrafı olduğu için kesinlikle yardımlarınızı esirgememelisiniz. “Haydi Şimdi” kampanyasına destek olmak için;

  1. Cep telefonunuzun mesaj yazma kısmına girin.
  2. Mesajın iletileceği numara kısmına “2868” yazın.
  3. Mesaj içeriğine “EĞİTİM” yazın.
  4. Mesajı gönderin.

Eğitiminden mahrum kalan tüm öğrencilere yaptığınız yardımlar kısa süre içerisinde Milli Eğitim Bakanlığı hesabına aktarılacak ve son olarak başvuru yapılması durumunda ihtiyacı olan kişilerle buluşturulacaktır.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Bedava Tablet Başvurusu Yapma

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından yapılan açıklamayla birlikte “Öğrencilerimize destek için biz de varız!” sloganıyla toplam 3.000 adet tabletin dağıtımının gerçekleştirileceği belirtildi. Bu yardımlar yine Milli Eğitim Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı’nın ortak çalışması ile birlikte öğrenciler ile buluşturulacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

AdBlock Engellenmiştir!

Bize destek olmak için lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakın.