KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Bahçe Dekorasyonu

Bahçe Dekorasyonu, son zamanlarda herkesin aradığı bahçeli evler huzurun adresi haline geldi. Bahçesi olan bir ev büyük şehirlerde yaşayanlar için hayal olsa da bulmak hiç de zor değil. Bahçeli ev sahipleri ise bahçe dekorasyonu yaparak evlerini daha da çekici hale getirmeye başladı.

Yaz aylarında balkon ve bahçeler vazgeçilmez yaşam alanlarıdır. Güzel ve modern dekore edilmiş bir bahçede günün tüm yorgunluğu atılabilir ve hoş sohbetler edilebilir. Bahçe Dekorasyonu için az bir bütçe ayırarak muhteşem bir yaşam alanı yaratmak mümkün. Bir kaç küçük dokunuş ile bahçe dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

bahce dekorasyonu
tasarım önerileri

Yaratıcı Bahçe Dekorasyonu

Bahçe tasarımı yapmadan önce ilk olarak nasıl bir bahçe dekorasyonu yapmak istediğinize karar vermelisiniz. Modern mi, taşlarla dolu mu, tamamen bitkiler ile çevrili mi? Kendi tasarımınızı mı istiyorsunuz yoksa çok beğendiğiniz bir bahçe tasarımının aynısını mı yaptırmak istiyorsunuz? Yaratıcı bahçe dekorasyonu ile hayalinizde ki bahçeye karar vererek ilk adımı atmış olursunuz.

İkinci adım ise istediğiniz bahçe tasarımının yaz ve kış aylarında kullanılması mı yoksa sadece yaz aylarında kullanmak mı? Bu adımda net olmalısınız çünkü seçeceğiniz bahçe malzemelerini etkileyecek bir durum oluşturur. Bahçeniz tamamen kullanışlı mı olsun yoksa tamamen süs mü? Bu noktaya da karar vermelisiniz ki sonrasında dekor ürünlerini alabilesiniz.

Üçüncü adım ise seçeceğiniz mobilyalar da kullanılan ana maddedir. Genelde bahçelerde kullanılan plastik ya da metal ile üretilen mobilyalar tarih oldu. Son dönemde yaratıcı bahçe dekorasyonunda modern bir görünüm elde etmek için ahşap mobilyalar kullanılır. Bahçeler için tasarlanan ahşap ürünler hem yaz hem de kış döneminde kullanıma uygun olarak üretilir. Bir çok farklı mobilya seçeneğini de bulmak artık mümkün hale geldi. Bu nedenle mobilya seçimi yapmadan önce ahşap mobilyalara da göz atmalısınız.

Modern Bahçe Dekorasyonu

Günümüzde modern bahçe dekorasyonu yapmak oldukça kolay. İstediğiniz modern görünüme kavuşmak için dikkat etmeniz gereken bir kaç püf noktası bulunmakta.

  • Bahçe dekorasyonu yaparken bahçenin bir kısmında mutlaka çim kullanılmalı.
  • Mobilya seçimini ahşap mobilyalardan yana yapılmalı. Böylece daha zengin bir görünüm elde edilir.
  • Dekoratif ürünler kullanırken renklerin birbirine uyumlu olmasına dikkat edilmeli.
  • Küçük çakıl taşları parkelerin yerini aldı. Modern bir görünüm için bahçelerde çakıl taşları kullanılmalı.

Yaşanılan büyük şehirlerde bahçeli ev bulmak zor olsa da, bahçesi olanlara küçük fikirler vermek istedik. Bahçe dekorasyonu konusunda diğer yazılarımızı da okuyarak farklı fikirler elde edebilirsiniz.

İçerik
Yuvarlak Yemek Masası Seçimleri

Yuvarlak Yemek Masası Seçimleri , bir ev için en önemli mobilyasıdır. Ev halkının ve misafirlerle1

2 dk. 6 Okundu
İçerik
Küçük Banyo Dekorasyonları

Küçük banyo dekorasyonları , doğru eşya ve renk kullanımları ile daha büyük banyolara sahip olabilirsiniz.1

2 dk. 21 Okundu
İçerik
Cam Yemek Odası Masaları

Cam Yemek Odası Masalarını çoğunluklar mutfaklarda görmeye alışkınız.  Tercihi mutfak olmasına rağmen salonlarda da çok1

2 dk. 13 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al