KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Arkadaşıma Kredi Çektim Ödemiyor Ne Yapabilirim?

Birçok insan bütçe hesabı ve yapmadan gelirlerinin üzerinde krediler çekmektedir. Bunun sonucu olarak da yüklü bir borç, artan faizler ve kişisel sağlık problemleri doğmaktadır. Oldukça zorlu olan bu borç dönemi, aşılması güç bir dönemdir. Bu nedenle bütçeler doğrultusunda kredi çekmekte her zaman fayda vardır.

Yine bir diğer sorun da insanlara olan güven konusudur. Çok güvendiğiniz ve ödeyeceğinden şüphenizin olmadığı bir insan için kredi çekmiş olabilirsiniz. Ancak bu insan bu borcu ödemiyorsa, sizi bazı sıkıntılar bekliyor demektir. Peki, arkadaşıma kredi çektim ödemiyor ne yapabilirim?

Başkası Adına Çekilen Kredi ve Ödenmeme Durumu

Öncelikle şunu söyleyebilirim; eğer arkadaşınızın yakın sürede ödeyemeyeceğini düşünüyorsanız ve kredi tutarı düşükse hemen siz ödeyin. Elinizde bu tutar mevcutsa çektiğiniz borç yüksek faizlere ulaşmadan kapatabilirsiniz. Daha sonrasında arkadaşınızdan bu borcu talep edebilirsiniz. Hatta borcu kapattığınızı söylemenize bile gerek yok.

Ancak bu kredinin yüksek olduğu ve ödeyemeyecek durumda olmanız durumu biraz can sıkıcıdır. Çünkü siz başkasının yerine kredi çekseniz bile o kredi sizin adınıza alınmıştır. Yani bankalar ve yargı kurumları açısından tek muhatap sizsiniz demektir. Bunu kabullenmek zorundasınız maalesef. Çünkü hiçbir banka sizin “Ben bu borcu arkadaşıma vermiştim. Şimdi ödemiyor.” Gibi cümlelerinize kulak asmayacaktır. Bu borcu yine sizden talep edecektir.

Arkadaşıma Kredi Çektim Ödemiyor Ne Yapabilirim

Arkadaşıma Kredi Çektim Ödemiyor Ne Yapabilirim 

Arkadaşın Borcu Ödememesi Durumu

Arkadaşınızın borcu ödememesi durumunu aşmak için kesin olmasa da birkaç yol vardır. Ancak bu yollar yine de borçlanma öncesi durumlar ile alakalıdır. Öncelikle önemli olan, krediyi çektikten sonra parayı teslim etmeden önce anlaşma yapıp yapmadığınızdır. Eğer bir anlaşma yaptıysanız bunu mahkemeye delil olarak sunabilirsiniz.

Bunun dışında eğer bu kişi belli taksit ödemeleri yaptıysa ve bu ödemelerin dekontları sizde duruyorsa, bunu mahkemeye delil olarak sunabilirsiniz. Ancak burada bir kesinlik yoktur. O dekontlar olsa bile davayı kazanamayabilir ve borcu ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Kısacası arkadaşınıza verdiğiniz borçları geri almanız için, borçlandırma öncesi şartların uygun olması gerekmektedir. Bunun dışında arkadaşınızdan o parayı almak veya krediyi ödemek dışında başka bir şansınız yok gibidir.

Nedir
IOTA Kripto Para Projesi Nedir?

Bugünkü yazımızda kripto para olan IOTA’ı inceleyeceğiz. IOTA’nın diğer kripto paralardan farlı nedir onlara değineceğiz.1

3 dk. 7403 Okundu
İçerik
Bim Marketler Zinciri Kimindir?

Düşük ve orta gelirli mahallelerde sıkça bulabileceğimiz BİM, birçoğumuz için vazgeçilmezdir. Bugünkü yazımızda BİM marketler1

3 dk. 19349 Okundu
İçerik
Kredi Kartınızı Kullanmanız İçin 4 Neden

Kredi kartları günümüzde insanlar için hem en zararlı hem de en faydalı araçlardan birisidir. Bu1

2 dk. 13152 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al