KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Onaylanan Kredi Kartı İptal Edilir Mi?

Kredi kartları günümüzde birçok insanın vazgeçilmez ödeme araçlarından birisidir. Her geçen gün kullanım alanı artmakta ve ödemeleri hızlandırmaktadır. Ancak avantajlarının yanında birçok dezavantajı da vardır.

Özellikle yoğun kullanımında ve gelirin üzerindeki harcamalarda bütçenizde bunalıma neden olabilir. Peki, kredi kartı talebinde bulunduk ama pişman olduk. Bu sırada da kredi kartı talebimizin onaylandığını varsayalım. Onaylanan kredi kartı iptal edilir mi?

Onaylanan Kredi Kartı İptal Edilir Mi

Onaylanan Kredi Kartı İptal Edilir Mi

Kredi Kartı İptal Edilir Mi?

İster yeni onaylanmış olsun isterse hali hazırda kullandığınız bir kart olsun. Her kredi kartı iptal edilebilir. Burada önemli olan herhangi bir borcunuzun bulunup bulunmadığıdır. Eğer mevcut kredi kartınıza ait bir borç var ise, önce bu borcu kapatıp daha sonra iptal işlemi gerçekleştirilebilir. Ancak bilinmesi gereken iki şey daha vardır. Kredi kartı kapatma ile kredi kartı iptal etme farklıdır.

Kredi Kartı Kapatma

Kredi kartını kullanıma kapatma işlemi, genellikle kartı kaybetme veya çaldırma durumda söz konusudur. Bu işlem ile mevcut kredi kartınızı bloke ederek, yenisini talep edebilirsiniz. Bu sayede farklı kullanımlara kapatmış olursunuz. Çağrı merkezi ile kolayca halledebileceğiniz bu işlem, birkaç güvenlik sorusu ile hallolmaktadır.

Onaylanan Kredi Kartı İptal Edilir Mi

Onaylanan Kredi Kartı İptal Edilir Mi

Kredi Kartı İptal Etme

Kredi kartını iptal etmek, kredi kartını kullanıma kapatmaktan epey farklı işlerdir. Burada bu kart ile ilgili bütün işlemler sona erdirilir. Tabi az önce de bahsettiğimiz gibi herhangi bir borcunuzun olmaması gerekmektedir. Yine çağrı merkezi üzerinden yapabileceğiniz bu işlem sonucunda kartınız 7 gün içinde iptal edilir. Yeniden kredi kartı almak istiyorsanız, bankanıza başvurarak yeniden bir kredi kartı talebi oluşturabilirsiniz.

Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?

Onaylanan kredi kartı iptali için temelde iki yol vardır. Bunlardan birincisi çağrı merkezini aramaktır. Çağrı merkezi yetkilisi sizi onaylamak için birkaç güvenlik sorusu sorar. Ardından iptal etmek istediğiniz kart bilgilerini öğrenir ve işleminizi gerçekleştirir.

Bunun dışında banka şubelerine giderek de kart işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Şubelerdeki yetkililere onaylanan kredi kartı iptali için başvurabilirsiniz. Önce size çeşitli kampanyalar sunarak tutamaya çalışan görevli, daha sonra iptal işleminizi gerçekleştirir. Kısacası onaylanan kredi kartı iptali mümkündür ve oldukça basit bir işlemdir.

Nedir
Denizbank Kurtaran Hesap Nedir?

Denizbank, avantajlı kampanyaları sayesinde tercih edilen bir bankadır. Bugün ise Denizbank Kurtaran Hesap kampanyasını inceleyeceğiz.1

3 dk. 4434 Okundu
İçerik
Yanlış Hesaba Para Yatırma ve İade İşlemi

Günümüzde internet bankacılığının çok sık kullanılması ise birçok sorun da doğmuştur. Özellikle bankaların yaptığı açıklamalarda1

2 dk. 4969 Okundu
İçerik
TC Kimlik Numarası İle Banka Hesabı Sorgulama Mümkün mü?

TC Kimlik Numarası ile banka hesaplarının sorgulanıp sorgulanamayacağı merak edilen konulardan birisidir. Özellikle hesap işletim1

2 dk. 14028 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hıdır batar

    Evet edilir

Sosyal Medyada bizi takip edin.