KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Android Telefonlara OBB+APK Dosyalarıyla Uygulama Yükleme Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonların her geçen gün geliştiği günümüzde oyun sektörü de gelişimlerin etkisiyle bu yöne doğru kaymaya başladı. Google Play Store’da yer alan bir oyunun ücretli ya da yüksek boyutlu olması durumunda kullanıcılar direkt olarak internet araştırması yöntemiyle oyun dosyalarına ulaşmaya çalışıyor. Bu aşamada biz de sizler için OBB dosyalarını kullanarak uygulama kurma adımlarını sizlerle paylaşıyor ve kurulumu kolayca gerçekleştirmenizi sağlıyoruz.

OBB Uzantılı Dosyanın Virüs Kontrolü Nasıl Yapılır?

OBB dosyalarını cihazınıza indirirken dikkat edeceğiniz en önemli durumlardan biri virüslü olup olmamasıdır. Bazı kullanıcılar buna hiçbir şekilde dikkat etmemesinden kaynaklı olarak ileride büyük tehlikelerle karşılaşıyor. Bu durumlarla karşılaşmamak için aşağıdaki yöntemleri deneyerek gerekli virüs kontrolünü gerçekleştirmelisiniz.

 • Kaspersky Internet Security, MalwareBytes ve Avast Mobile Security uygulamalarından herhangi birini “Google Play Store” mağazasından indirin.
 • Ayarlar > Uygulamalar > Uygulama Yöneticisi” yolunu takip ederek haberiniz olmadan cihaza yüklenmiş uygulamaları kaldırın.

Bazı kullanıcılar OBB uzantılı dosyaları indirdikten sonra hiçbir şekilde bilgisi olmadan cihaza bazı uygulamaların yüklendiğini görüyor. Bu durum telefona virüs bulaştığının net göstergesidir. Hâl böyle olunca en kısa süre içerisinde tedbirlerinizi almalısınız.

OBB Dosyalarıyla Android Telefona Uygulama & Oyun Kurma Adımları

Bu yöntemi uygulamaya başlamadan önce kesinlikle ve kesinlikle yapmanız gereken işlemler bulunuyor. İlgili işlemleri başlangıçta doğru yaptığınızda gerisi adeta çorap söküğü gibi gelecektir. Bu işlemler;

 1. OBB dosyalarını indireceğiniz güvenilir ve kaliteli bir site bulun.
 2. Play Store’dan “UnZip” uygulaması indirin.
 3. Kuruluma hazır olun.

Belirtilen üç adımı tamamladığınızda kendinizi hazır hissediyorsanız artık işlemlere başlayabilirsiniz. Her adımı tek tek ve atlamadan uygulamaya özen gösterin.

 • OBB + APK” olarak dağıtılan uygulama dosyalarını cihazınızın depolama alanına indirin.
 • İndirilenler” kısmına girerek ilgili dosyaya ulaşın.

Bu aşamaya geldiğinizde ilk işinizin APK uzantılı dosyayla alakalı olduğunu unutmamalısınız. Tüm dosyaları bir kenara bırakarak uygulamayı kurun.

 • Uygulama Menüsü” bölümüne tıklayın ve uygulamanın sorunsuz kurulup kurulmadığını kontrol edin.
 • OBB” klasörüne tıklayın ve entegrasyon işlemine başlayın.
 • OBB” dosyasının üzerine basılı tutun ve “Taşı” seçeneğine dokunun.
 • Dosya Yöneticisi > Dahili Depolama > Android” konumuna ulaşın.
 • OBB” klasörüne girin ve dosyayı buraya taşıyın.

Bu dosyayı ilgili konuma sorunsuz bir şekilde taşıdıysanız artık işlem tamamlanmıştır. En son olarak tekrardan oyunun kurulumunun problemsiz tamamlandığını kontrol edin.

Bu içeriğimizde “Android Telefonlara OBB+APK Dosyalarıyla Uygulama Yükleme” işlemlerinin nasıl gerçekleştirildiğini anlattık. Anlattığımız tüm adımlar kişisel cihazlarda denenerek yazıya dökülmüştür. O halde tüm adımları anlatıldığı gibi uygulamak yüklemek istediğiniz uygulamanın kurulumunu tamamlamak için sizlere yardımcı olacaktır.

Herhangi bir şekilde takıldığınız nokta olursa yorum bölümünden bizimle paylaşırsanız kısa süre içerisinde yanıtlandıracak ve konu hakkında destek vereceğiz. Eğer ki hiç beklenmedik türden hatalarla karşılaşırsanız bir diğer seçenek olarak internette yer alan mobil cihaz forumlarını incelemeye alabilirsiniz.

İçerik
Steam Hesabından Faceit Hesabı Öğrenme

Steam Hesabından Faceit Hesabı Öğrenme , Faceit adı verilen uygulama CS: GO dibi oyunlarda rekabete1

3 dk. 564 Okundu
İçerik
Zula Hesap Silme – Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Türkiye’nin ilk yerli ve milli oyunu olan Zula, 2019 yılının son çeyreğinde kullanıcıların indirmesine sunuldu.1

3 dk. 42 Okundu
İçerik
Clash of Clans Hesap Aktarma Nasıl Yapılır?

Clash of Clans, akıllı telefonların hayatımıza ilk girdiği günden bu yana kullanıcıların en çok sevdiği1

2 dk. 34 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.