KATEGORİLER
Kripto Al Sat


0x00007b Hatası Ve Çözümü

0x00007b Hatası Ve Çözümü , İnternet kullanımı sırasında uzun süredir peşinde olduğunuz bir bilgiye ulaşmak üzereyken veya sayfalar arasında heyecanlı bir şekilde sörf yaparken en sık alınan hatalardan biri de maalesef 0x00007b hatasıdır. Zaman zaman tahammül edilemez bir hale gelen bu hatanın birçok sebebi bulunmaktadır. Fakat aslına bakılırsa 0x00007b hatasının çözüm yöntemleri de bir o kadar basittir. Bu yazımızda 0x00007b hatasının nedenleri be söz konusu sorunun çözümüne yönelik bir rehber hazırladık.

0x00007b hatası

0x00007b en bilindik Windows sorunlarının başında yer almaktadır. Genellikle bazı programları çalıştırmaya kalkıştığımızda karşılaşılan bu hata, ekranda beliren gri bir sayfa çarpı işaretinin yer aldığı bir açıklama ile belirmektedir. Hiş şüphe yok ki 0x00007b hatasını meydana getiren en önemli sebep kimi programları, masaüstünde yer alan kısa yollar üzerinden açmaya çalışmaktır. 

Özellikle oyun kısa yollarını kullanırken karşımıza çıkan 0x00007b hatasını en çok veren oyunlar arasında GTA, League of Legends, FIFA yer almaktadır. Bir oyuna konsantre olduğunuz o önemli anda karşınıza çıkan bu hata, gerçekten de insanın asabını bozacak türdendir. Fakat oldukça sinir bozucu olan bu hatanın çözümü sanıldığı kadar da zor değildir.

0x00007b Hatası Çözümü

0x00007b hatasının meydana gelmesine neden olan en önemli neden, eksik ya da bir şekilde bozulmuş sistem dosyalarıdır. Söz konusu hata teknik olarak geçersiz ya da kullanılamayan görsel formatı olarak isimlendirilmektedir. 

Öte taraftan bu hatanın belirmesinin sistemsel sebebi ise başta NVIDIA olmak üzere belli başlı ekran kartlarına ait sürücülerdir. Fakat bilgisayarımıza gösterdiğimiz özen ve günlük kullanım alışkanlıklarımız da 0x00007b hatasına etki eden sebeplerden olabilir. Öyle ki gerçekleştirilmekte olan bir güncellemenin bilerek veya istemeden yarıda kesilmesi, bilgisayarın açılma ve kapanma sürelerini beklemende hızlı hareket edebilmek için anormal açılı ve kapanışlar tercih edilmesi ya da bilgisayar da dosyaların hatalı şekilde kaldırılması da 0x00007b hatasının nedenleri arasında yer almaktadır.

0x00007b Hata Çözümü

Söz konusu hata ile karşılaştığınızda 0x00007b hata çözümüne yönelik olarak yapılması tavsiye edilen ilk işlem bilgisayarın kapatılıp yeniden açılmasıdır. Öte taraftan bu işlemin ardından takip edilebilecek bir diğer protokol uygulaması ise sistemi yönetici olarak çalıştırmayı denemektir. Özellikle bilgisayarı yeniden başlatmak sistemsel olarak zarar görmüş dosyaların büyük bir bölümünü onarmakta ve mucizevi bir şekilde 0x00007b hata çözümünde işe yaramaktadır. Yine uygulamayı yönetici olarak çalıştır butonu aracılığıyla sistemdeki uyumluluk sorununu giderilebilmektedir.

0x00007b Hatası Çözümü Windows 10

Bu arada 0x00007b hatası ile karşılaşmamak adına kısa vadede alabileceğiniz birtakım önlemler de bulunmaktadır. Bu önlemler arasında ön plana çıkanı sahip olduğunuz ekran kartının sürücülerini her daim güncel tutmaktır. Ekran kartınızın ait olduğu markanın resmi internet sitesinden bu işlemi kolay ve hızlı bir şekilde halledebilirsiniz. 

0x00007b hatası veren uygulamayı tespit ederek bilgisayarınızdan kaldırmanız gerekmektedir. Bu işlemi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilmek için bilgisayarınızı denetim masası sekmesini kullanabilirsiniz. Dilerseniz daha sonra bu uygulama veya oyunu bilgisayarınıza yeniden uygun protokolleri takip ederek kurabilirsiniz. Bu anlamda uygulayabileceğiniz bir diğer çözüm yönetimi ise bilgisayarınızdaki Direct X sürümünü en güncel versiyonunda tutmanızdır. 0x00007b hata çözümünde hiç de yabana atılmayacak bu yöntem ile bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Yine sahip olduğunuz Windows işletim sisteminin her zaman güncel olmasına da dikkat etmeniz 0x00007b hatasının alınmasını engellemektedir. Şayet tüm bu denemelerin ardından hala 0x00007b hatası almaya devam ediyorsanız Windows güncellemesi yapmanız önerilmektedir.

Nedir
Twitter Spaces Nedir? Clubhouse’a Rakip Olabilir mi?

Clubhouse çılgınlığı almış başını gidiyor. Tabii bunu duyan Twitter boş durur mu? Durmaz. Hemen meseleye1

3 dk. 19371 Okundu
İçerik
Windows’ta “Ağ Yolu Bulunamadı” Hatası Nasıl Onarılır?

Windows 10 ve daha eski işletim sistemi sürümlerinde cihazın ağ bağlantısı bölümüne yazıcı, mobil cihaz1

3 dk. 64 Okundu
İçerik
Windows 10 Varsayılan Mikrofon Nasıl Değiştirilir?

Her geçen gün artan bilgisayar kullanımıyla birlikte donanım özellikleri de bir hayli gelişmeye başladı. Bu1

3 dk. 71 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al