KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Zoom Nedir, Zoom Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Zoom, uzaktan eğitim sürecinin hayatımıza girmesiyle birlikte hep birlikte tanımaya başladığımız görüntülü sohbet platformlarından biridir. Bu platformu kullanarak arkadaşlarınıza görüntülü görüşmeler yapabilir, sesli iletişim kurabilir ve hatta belirli kulüplerin eğitimlerine katılarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Hem iş hayatının hem de eğitim hayatının odağında bulunan Zoom Meeting adlı uygulama bazı kullanıcılar tarafından fazlasıyla beğeniliyor olsa da halen daha “Türkçe” dil desteği bulundurmadığı için uzun süre kullanım olanağı sunmuyor. Birçok kullanıcıya programı anlamak zor geldiği gibi üstüne bir de programın yabancı dilleri destekliyor olması tamamıyla kullanımı zorlaştırmaktadır. Bu sebeple ilgili programı terk edip yeni platformlara geçiş yapmak isteyen kullanıcılar için “Zoom Hesap Silme” işlem adımlarını bu içeriğimizde sizlerle paylaşacağız.

Zoom Hesabı Silme (İptal Etme) Adımları

Zoom Meeting” adlı uygulamada oluşturduğunuz kullanıcı hesabını “Android, iOS ve Masaüstü” cihazların tamamından kolayca silebilirsiniz. Birçok kullanıcı özellikle çeşitli hesap silme olanakları tanıdığı için platformu taktir etmekten kendini alamıyor. Biz de bu başlık altında her cihaz için işlemlerin nasıl gerçekleştirileceğini adım adım sizlerle paylaşacağız.

Android’de Zoom Hesap Silme Adımları

 • Telefonunuzdan “Opera veya Google Chrome” gibi bir tarayıcıya giriş yapın.
 • Zoom Kullanıcı Bilgileri” sayfasına tıklayın.
 • Terminate My Account” butonuna dokunun.
 • Yes” diyerek işlemi onaylayın.

Bu adımların ardından tarayıcı sizi otomatik olarak “Zoom Meeting Anasayfa” kısmına yönlendirecektir. Eğer ki yönlendirme işlemi başarılı bir şekilde tamamlandıysa herhangi bir sorun olmadan hesabınız silinmiş olacaktır.

Masaüstü Cihazlardan Zoom Hesap Silme Adımları

 • Google Chrome” tarayıcısını başlatın.
 • Zoom Meeting” bağlantısına giriş yapın.
 • Terminate My Account” butonuna basın.
 • Yes” diyerek işlemleri sonlandırın.

Bu işlem adımları ilgili internet sitesine giriş yaptığınızda en açık haliyle karşınıza çıkacaktır. Birçok kullanıcı özellikle hesap silme butonu görevi gören “Terminate My Account” seçeneğini bulamıyor. Bu seçeneğe ulaşmak için öncelikle “Hesap Ayarları” olarak çevrilen “Account Profile” sayfasına giriş yapmalısınız. Bu kısımda ilgili butonu hemen alt kısımda görebilirsiniz.

iOS Cihazlarda Zoom Hesap Silme Adımları

 • Safari” tarayıcısını açın.
 • Adres Çubuğu” bölümüne aşağıdaki linki yapıştırın.
  https://zoom.us/
 • Terminate Account” butonuna dokunun.
 • Yes / Evet” diyerek silme işlemini gerçekleştirin.

Bu aşamanın ardından aynı diğer cihazlarda olduğu gibi platform sizi anasayfaya yönlendirecek ve bu yönlendirme gerçekleştiğinde silme işleminin başarılı olduğunu anlayabileceksiniz.

Zoom Meeting Hesabı Silinmiyor, Ne Yapmalıyım?

Zoom Meeting” platformunu kullanıp, hesabı silmek isteyen kullanıcıların karşılaştığı en önemli problemlerden biri hesabı silerken hatalarla karşılaşılmasıdır. Bu hatanın en temel sebebi ilgili platformda ücretli üyeliğinizin bulunmasıdır. Bazı platformlar kullanıcılarına ücretli ayrıcalıklar sunmak için Premium üyelik fırsatı vermektedir. Bu üyelik tipine sahipseniz hesabınızı silmek için ilk olarak ücretli üyeliğinizi sonlandırmanız gerekiyor.

Bu içeriğimizde Zoom Hesabı Silme konusunda yapmanız gereken işlemleri en detaylı haliyle sizlerle paylaştık. Konu hakkında merak ettiklerinizi bizimle yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Nedir
Trendyol Cüzdan Nedir?

Trendyol Cüzdan Nedir? Trendyol online alışveriş siteleri arasında en çok tercih edilen seçeneklerden biridir. Ödeme…

4 dk. 12712 Okundu
İçerik
Signal Hesap Silme Nasıl Yapılır?

WhatsApp ve Telegram ile ilgili şüphelerin son günlerde artmasıyla birlikte Signal ve Bip gibi gizliliğe…

3 dk. 33 Okundu
İçerik
Skype Üyelik Silme – Üyelik İptal Etme

Skype, günümüzde eskisi kadar popüler olmasa da birçok kişi tarafından kullanılan sesli iletişim uygulamalarından biridir.…

3 dk. 84 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.