KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Yurt Dışında İnternetten Para Kazanmanın Yolları

Kovid -19 salgını sebebiyle insanların çoğu önceden yaptıkları işlerini şu anda yapamıyor. Bu durumda internetten para kazanma durumu yaygınlaştı. Peki, internetten para kazanmak istiyorsanız ve yurt dışında iseniz neler yapabilirsiniz?

Video İzleyerek Para Kazanmak

InboxDollars adında ki bu web sitesinde, sitede izlediğiniz videolar için para ödüyor. Daha doğrusu bu videolarda bulunan reklamları izlediğinizde para kazanıyorsunuz. Bu platform gerçek işinizin yerini tutmaz elbette. Eğer video izlemeyi seviyorsanız hem iyi vakit geçirebilecek hem de bir gelir kaynağınız olacaktır. Bu harika iş için tek yapmanız gereken üye olmak ve mail adresinizi onaylanmak. Üstelik InboxDollars kayıt olan her üye ye 5 dolar ödeme yapıyor. Yurt dışında iseniz ve internet kazanmak istiyorsanız InboxDollars kaçırılmayacak bir fırsat.

Video İzleyerek Para Kazanmak

Video İzleyerek Para Kazanmak

Web Sitelerini Deneyerek Para Kazanmak

Usertesting.com adlı platform, yeni oluşturulan web sitelerini kullanıcılarına test ettiriyor ve onların da kazanmasına fırsat veriyor. Platform, web sitelerinin kullanıcılar tarafından denemesiyle, hatalı ve göze hoş gelmeyen kısımlarını belirleyebilir. Üstelik böyle bir yardım karşılığında da para ödüyor.

İnternetten Odanızı Kiralamak

Özellikle daha çok yabancı şehirlerde popüler olarak kullanılan bu sistem, turistik bölgelerde yaşayan insanların boşta olan odalarını kiralamalar için olanak tanıyor. Üstelik bu platformun Türkçe ve Türkiye desteği de bulunuyor. AirBNB adlı bu platform sayesinde odalarınızı tanıyabilir, özelliklerinden bahsedebilir ve misafirlerinizi belirleyebilirsiniz.

Eski Kıyafetleri İnternet Üzerinden Satışa Çıkartmak.

Yard Sale mantığının internette uyarlanmış hâlidir. Kıyafetleriniz eskidiyse, artık size uymuyorsa ya da artık onları gitmeyecek iseniz sakın çöpe atmayın. Çünkü yabancı ülkelerde internet üzerinden bu kıyafetleriniz üzerinden de para kazanabilirsiniz. ThredUp adıyla kurulan platform da bu yöntemi kullanan platformlarından biridir.

Eski Kıyafetleri İnternet Üzerinden Satışa Çıkartmak.

Eski Kıyafetleri İnternet Üzerinden Satışa Çıkartmak.

Tweeter’ı Kullanarak Para Kazanmak

Bazı reklam şirketleri tweeter’da isimlerinin geçmesi için para ödemeye hazırdırlar. Bu sistemi hayata geçiren bir web sitesi de var. SponsoredTwets.com adresinden daha detaylı bilgiye kolayca ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralamak.

Bu sistem diğerlerine göre biraz daha riskli bir sistemdir. Bu sistem üzerinden araba, otomobil, motosiklet, bisiklet, deniz botu gibi araçlarınızı sayarak para kazanabilirsiniz. RelayRides.com sitesinde kiralamak istediğiniz aracınızı tanıtıyor ve kolayca müşteri bulabiliyorsunuz.

Sosyal Medya Uzmanlığı Yapmak

Sosyal Medya’nın kullanımı hakkında geçerli olabilecek bir akademik birim bulunuyor. Ancak çoğu insan kendi kendine sosyal mecralarda ünlü olabilmenin yollarını buluyor. Eğer siz de Facebook, Twitter, İnstagram gibi ortamları kullanmakta iyi olduğunuzu düşünüyor ve kendinize güveniyorsanız bu işi yaparken hem eğlenirsiniz hem de para kazanabilirsiniz. Yapacaklarınız ise oldukça basit. Sadece, düzenli olarak güncellediğiniz bir hesap sahibi olmak ve insanların dikkatini üzerinize çekmeyi başaracak paylaşımlarda bulunmanız.

İnternetten Fotoğraf Satışı Yapmak

Cep telefonunuzdan ya da Fotoğraf makineniz ile çektiğiniz güzel fotoğraflar ile para kazanabilirsiniz. Bu işi yapan birçok web sitesi bulunmakta. Siz de bunlardan birine ise olup hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bazı web siteleri çekeceğiniz fotoğrafın konusunu önceden belirler iken bazı web siteleri fotoğrafa göre konu üretebiliyor. Sizin terk yapmanız gereken ise bu web sitelerinden kendinize en uygun olanı bulmak ve ona üye olmak. Daha sonra ise harika fotoğraflar çekip paranızı kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu web sitelerinden bazıları Shutteestock.com,123RF.com, Dreamstime.com’dur.

El Yapımı Ürünler ve Tarihi Eşyalar

El yapımı ya da tarihi eşyalar ülkemizde pek fazla önemsemiyor ve yeterince değer verilmiyorsa da yabancı ülkeler tarafından ilgi odağıdır. Eğer sizin de böyle eşyalarınız varsa onları internet aracılığıyla satıp para kazanabilirsiniz. Bunun için de Etsy.com adlı platform üzerinden satışlarınızı gerçekleştirmek.

İçerik
Bilgisayardan Hoşlananlar İçin 5 Basit İş Fikri

Hayatta bazı işler kolay gibi görünür ancak hiçte kolay değildir. Evde iş imkânı, hatta masa1

3 dk. 20017 Okundu
İçerik
Web Sitesi Satarak Para Kazanmak

Değişen yaşam şartları ve gelişen teknoloji ile iş alanları da genişlemiş ve çeşitli yeni işler1

3 dk. 5278 Okundu
Nedir
Para Kazandıran Popüler İşler Nelerdir?

Para, insanların hayatlarını idame ettirebilmesi ve birçok ihtiyacını karşılayabilmesi için ihtiyaç duyduğu çok önemli bir1

3 dk. 6714 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.