KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Youtuberların Kullandığı Video Programları

Youtube, çoğu insanın gün içerisinde sıkça ziyaret ettiği ve vakit geçirmekten oldukça hoşlandığı en iyi sosyal platformlar arasında bulunuyor. Bu platforma insanların bir kısmı doğrudan birtakım videolar izlemek için giriş yaparken bazıları ise kendilerine özel planlamalarla video içerikleri yüklemek için erişiyorlar.

Youtuber kimliğiyle bu güzel sitede etkinlik göstermek isteyen kişilerin ise muhakkak birtakım yardımcı ek video programları kullanmaya ihtiyaçları oluyor. Bu programlar arasında her açıdan oldukça geniş bir çeşitlilik yer alıyor.

Kişiler kendilerine uygun olan ve özelliklerini beğendikleri programları kullanarak oldukça yüksek kalitede harika videolar hazırlayabiliyorlar. Bu programlar arasında Bandicam, Audacity, Sony Vegas Pro, Adobe Photoshop, Obs Studio ve Camtasia Studio gibi programlar bulunuyor.

Her bir program, kendisine özgü birtakım güzel donanımsal yapıları bünyesinde barındırıyor. Bu teknik özellikleri sayesinde uygulamalar en iyi verimlilikle en memnun edici videoların tasarlanmalarına yardımcı oluyorlar.

Adobe Premier Pro

En önemli firmalardan biri olan Adobe tarafından geliştirilen Adobe Premier Pro genel olarak profesyonelce bir video tasarlanmasına olanak sağlıyor. Oldukça fazla edit yapma özelliğini bünyesinde barındıran bu uygulama yüksek kalitede videoların kısa sürelerde hazırlanmasına bir fırsat tanıyor.

 • Videoların kesilmesi ve birleştirilmesi,
 • Videolara istendiği gibi görüntü kalitesinin yerleştirilmesi,
 • İçerikler için renk düzenlerinin ayarlanması,
 • Videolar üzerine en obje veya farklı görsellerin eklenmesi,
 • Video içeriklerine her şekilde değişik yazı tiplerinin eklenmesi,
 • 720p, 1080p ve 4K gibi görüntü kaliteleriyle video çıktısı alınmasını sağlaması,

Genel olarak önde gelen profesyonel bir video edit programı olan Adobe Premier Pro, bu gibi özellikleri itibariyle çeşitli videolar üzerinde çalışılmasına bir fırsat tanıyor. Birçok Youtuber genellikle üst düzey özellikleri bulunmasından dolayı tüm edit işlemlerinde çoğunlukla Adobe Premier Pro programından yararlanmaya çalışıyor.

Adobe Premier Pro

Adobe Premier Pro

Sony Vegas Pro

Youtube içeriklerinin üretilmesi noktasında kullanımı her açıdan rahat ve bir o kadar da profesyonellik sunan programlar arasında, Sony Vegas Pro programı da mevcut bulunuyor. Bu işlevselliği güzel bir birçok kişinin tercih ettiği program, videoları kesme, birleştirme, yeni objeler ekleme, renk ve efekt ayarlarını yapma gibi olanakları kişilere sunuyor.

Yine ses düzenleme ve ek sesler ekleme gibi işlemlerin yapılması noktasında da kaliteli Sony Vegas Pro programından güzel bir verimlilik alınabiliyor.

Bu program ücretsiz olmadığı için onu tüm yönleriyle kullanabilmek açısından bir lisansın alınması gerekiyor. Lisans aktifleştirildiğinde tamamen rahat ve reklamsız şekilde video çıktıları alınabiliyor.

Sony Vegas Pro

Sony Vegas Pro

Bandicam

Birçok Youtuber tarafından bazı zamanlarda kullanılan programlardan biri olarak Bandicam öne çıkıyor. Bu program bir video edit programı olmamakla birlikte sadece Youtube içerik üreticilerinin online birtakım canlı yayınlar yapabilmesine fırsat veriyor.

Bununla beraber Bandicam kullanırken aynı zamanda kişiler diledikleri gibi bazı ekran görüntüleri alma şanslarına da sahip olabiliyorlar. Makul bir fiyata lisansı alındığı zaman bu canlı video kaydetme programı tam bir profesyonellikle kullanılabiliyor. Yaklaşık 24 saatlik video kaydetme kapasitesini yayıncılara sunuyor.

Bandicam

Bandicam

Audacity

Youtube içerik üreticileri için olmazsa olmaz en önemli programlardan bir başkası da çeşitli sesleri kaydetmeye olanak veren programlardır. Audacity doğrudan bu amaca yönelik geliştirilmiş önemli programlar arasında bulunuyor.

Çünkü bu işlevselliği güzel program sayesinde içerik üreticileri tam kapsamlı bir şekilde detaylarına inerek profesyonel ses düzenlemeleri yapabiliyorlar. Seslendirme yaparken arkadaki boş sesleri temizlemeye fırsat tanıyabiliyor. Pürüzsüz ve kusursuz bir ses kaydı için tüm kişilere güzel bir destek temin edebiliyor.

Audacity

Audacity

Adobe Photoshop Nedir Nasıl Kullanılır?

Adobe firması, çeşitli videoların editlenmesine yönelik ürettiği programlara ek olarak bir de Photoshop programını insanların kullanımına sunmuştur. Bu güzel programın temel işlevsel özelliği, doğrudan birtakım görsellerin en ince detayına kadar düzenlenmelerinin yapılmasını sağlamasıdır.

Adobe Photoshop bazı görüntülerin kırpılması, renk desen düzenlemelerinin yapılması, yazıların eklenmesi ve görüntü ekran boyutlarının ayarlanması gibi işlemlerin yapılmasına olanak veriyor. Her türde görsel istenilen kalitede Adobe Photoshop sayesinde oluşturulabiliyor.

Daha sonra üzerinde çalışan görsel doğrudan bilgisayara aktarılabiliyor. Gerekli olduğu durumlarda Youtube videolarına da bu görseller eklenebiliyor.

Hatta Photoshop programı ile Youtuberlar, ilgili videolarını kendi kanallarına yükledikten sonra onlara özel thumbnail görsellerini de özel olarak rahatlıkla oluşturabiliyorlar. Yazı efektli olarak kendi resimlerini video kapaklarına ekleme şanslarını elde edebiliyorlar.

Adobe Photoshop Nedir Nasıl Kullanılır?

Adobe Photoshop Nedir Nasıl Kullanılır?

Youtuberların Kullandığı Video Düzenleme Programları Ücretsiz

Çeşitli türden videoların tasarlanmasına imkân veren videoların genellikle büyük bir çoğunluğu tamamen ücretli olarak kullanıma sunuluyor. Ancak yine de birbirinden iyi videoları oluşturma noktasında bazı ücretsiz programlardan da içerik üreticileri, güzel bir verimlilikle faydalanabiliyorlar.

Ücretsiz şekilde indirilerek kullanılabilen ücretiz video düzenleme programları arasında DaVinci Resolve, ShotCut, Movavi, Hit Film Express ve imovie gibi bazı kullanımı rahat programlar bulunuyor. Her biriyle ideal bir şekilde güzel kalitede Youtube video içerikleri hazırlanabiliyor.

Sadece ilgili programları kullanabilmek için onlara dair birtakım özelliklere bakılması gerekiyor. Biraz detaylı bir inceleme ve testlerden sonra programlar üzerinde her tür videonun oluşturulması aşamasına geçiliyor.

Youtuberların Kullandığı Video Düzenleme Programları Ücretsiz

Youtuberların Kullandığı Video Düzenleme Programları Ücretsiz

Video Düzenleme Programı Ücretsiz

Tamamen ücretiz olarak kullanıma sunulan en güzel programlardan biri olarak DaVinci Resolve oldukça tercih ediliyor. Çünkü bu kaliteli program, Linux, Mac ve ayrıca Windows işletim sistemli tüm cihazlarda en iyi verimlilikle çalışabiliyor.

Bu programla videolara ait görsel düzenlemeler oldukça başarılı bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Bunun dışında imovie video ücretsiz edit programı da beklentilere her açıdan harika bir karşılık verebiliyor.

Bu programla videolar için çözünürlük kalitesi yüksek geçiş efektleri oluşturulabiliyor. Ayrıca ses ayarlamaları ve yeşil arka plan ayarlamaları konusunda da güzel çalışmaların yapılmasına imkân tanıyor. Ancak bu programın tek eksi yönü sadece Mac sistemlerinde kullanılması oluyor.

Movavi uygulaması da birçok Youtuber tarafından tercih edilen ve genellikle birçok işlemin rahatlıkla yerine getirilmesine fırsat veren kaliteli programlar arasında bulunuyor. Bu program sayesinde kişiler diledikleri gibi video kesme, ses kesme ve medyalarda rötuşlama işlemi yapma olanağını elde ediyorlar.

Video Düzenleme Programı Ücretsiz

Video Düzenleme Programı Ücretsiz

ShotCut Ücretsiz mi?

Video editleme konusunda oldukça güzel programlardan biri olarak öne çıkan ShotCut programı da yine çoğu içerik üreticisi tarafından kullanılıyor. Bu programın ücretisz olarak kullanımı mümkün mü bu genellikle merak ediliyor.

Bu kalitesi ve sistemsel altyapısı iyi edit programı tamamen ücretsiz bir şekilde rahatlıkla kullanılabiliyor. Açık kaynak kodlu yazılımlardan biri olan ShotCut, 4K çözünürlüğe sahip olarak videoların çıktısının alınmasına bir şans tanıyor. Programa eklenen videolar üzerine ayrıca ShotCut uygulaması sayesinde ses dosyalarını ayrıştırma ve bunlar üzerinde düzenlemeler yapma olanakları da elde ediliyor.

Shotcut Ücretsiz Mi?

ShotCut Ücretsiz mi?

HD Video Düzenleme Programları

Youtube platformunda güzel bir izleyici kitlesinin kazanılması noktasında daima üretilen içeriklerin görüntü kalitelerine dikkat edilmesi gerekir. Çünkü görsellik açısından netliği olan videolar insanlar üzerinde daha güzel bir memnuniyet oluşturmaya imkân tanırlar.

Bundan dolayı Youtuberların edit programı seçme süreçlerinde olabildiğince HD kayıt özelliği bulunan programları tercih etmeleri gerekir. Teknik altyapısında HD kalite barındıran bazı programlar arasında imovie HD, Adobe Premiere Pro, CyberLink Power Director ve Sony Vegas gibi programlar yer alıyor.

Hd Video Düzenleme Programları

HD Video Düzenleme Programları

İçerik
PS5 Kol Bağlantısı Yapma İşlemi Nasıl Yapılır?

PS5 sahibi olan her kullanıcının karşılaştığı sorunların başında gelen kontrolcü bağlantı sorunu birçok insanın zorlandığı1

1 dk. 18277 Okundu
İçerik
Zoom Klavye Kısayolları

Zoom, bilgisayar ve mobil cihazlarda internet erişimleri sayesinde, sohbet ve web seminerleri hizmetlerinin sunulmasını sağlayan1

7 dk. 4 Okundu
İçerik
Teknoloji Mağazaları

Teknoloji Mağazaları, teknolojik ürünlerin sergilenip satıldığı pazar yerleridir. Ülkemizde ve dünya üzerinde çok sayıda teknoloji1

2 dk. 58 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 29,148.00
 • ethereumEthereum (ETH) $ 1,948.41
 • tetherTether (USDT) $ 1.00
 • usd-coinUSD Coin (USDC) $ 1.00
 • binancecoinBNB (BNB) $ 299.50
 • bnbBNB (BNB) $ 298.05
 • xrpXRP (XRP) $ 0.404951
 • binance-usdBinance USD (BUSD) $ 1.00
 • cardanoCardano (ADA) $ 0.513812
 • solanaSolana (SOL) $ 50.83
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.084385
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 9.65
 • wrapped-bitcoinWrapped Bitcoin (WBTC) $ 29,150.00
 • staked-etherLido Staked Ether (STETH) $ 1,916.36
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 29.04
 • tronTRON (TRX) $ 0.073037
 • shiba-inuShiba Inu (SHIB) $ 0.000012
 • daiDai (DAI) $ 1.00
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 67.31
 • crypto-com-chainCronos (CRO) $ 0.187375
 • leo-tokenLEO Token (LEO) $ 5.06
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 0.628416
 • ftx-tokenFTX Token (FTT) $ 30.17
 • nearNEAR Protocol (NEAR) $ 5.81
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 189.00
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 6.81
 • okbOKB (OKB) $ 12.15
 • stellarStellar (XLM) $ 0.127251
 • algorandAlgorand (ALGO) $ 0.436960
 • cosmosCosmos Hub (ATOM) $ 10.18
 • flowFlow (FLOW) $ 2.78
 • moneroMonero (XMR) $ 157.08
 • ethereum-classicEthereum Classic (ETC) $ 20.13
 • apecoinApeCoin (APE) $ 7.80
 • uniswapUniswap (UNI) $ 4.85
 • hedera-hashgraphHedera (HBAR) $ 0.099281
 • elrond-erd-2Elrond (EGLD) $ 89.34
 • vechainVeChain (VET) $ 0.029523
 • theta-fuelTheta Fuel (TFUEL) $ 0.060898
 • magic-internet-moneyMagic Internet Money (MIM) $ 0.995868
 • internet-computerInternet Computer (ICP) $ 7.60
 • chain-2Chain (XCN) $ 0.094794
 • filecoinFilecoin (FIL) $ 7.72
 • axie-infinityAxie Infinity (AXS) $ 20.18
 • compound-ethercETH (CETH) $ 39.12
 • decentralandDecentraland (MANA) $ 1.03
 • tezosTezos (XTZ) $ 1.68
 • defichainDeFiChain (DFI) $ 2.84
 • the-sandboxThe Sandbox (SAND) $ 1.19
 • fraxFrax (FRAX) $ 1.00
cemre.com