KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Xiaomi Black Shark 3 Akıllı Telefonuna Genel Bakış

Xiaomi Black Shark 3 Akıllı Telefonuna Genel Bakış , Çin teknoloji devi ve akıllı telefon üreticisi Xiaomi Black Shark 3 cihazından sonra 2020 yılında cihazın Pro versiyonunu da kullanıcılara sunmuştu. Oyuncu telefonu olarak nitelendirilen Black Shark serisi Pro versiyonu ile kullanıcılarını tatmin edecek özelliklere sahip. Cihazın diyazn özellikleri tam bir oyuncu için tasarlanmış. 253 gram ağırlığında olan cihaz taşıma esnasında dikkat edilmesi gereken bir seviyede. Marka cihazın görüntü ayarlarını tasarlarken son teknolojiden yararlanmış. Cihazın köşeden köşeye ekran boyutu 7.1 inç ile iyi bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Cihazın piksel yoğunluğu 484 PPI olarak üretilmiş ve böylelikle inç başına düşen piksel sayısı artırılmıştır.

Cihazın dikey ve yatay yönde piksel sayısı 1440x3120px çözünürlüğü ile kaliteli görüntüler sunmaktadır. Cihazın ekran camı kullanıcısına darbeye karşı dayanıklı olarak sunulmuştur. Ekran teknolojisinde OLED kullanan marka LCD ekranlara göre daha yüksek kontrast oranı ve daha geniş görüş açısı sunmaktadır. Cihaz ekranın sahip olduğu yenileme hızı 90 Hz’tir ve bu sayede yoğun hareket sahnelerinde ekranda az titreşen daha doğal hareketli görüntüler izlemek mümkündür. Cihazın ekran özellikleri arasında HDR 10+, Multi Touch gibi özellikler de mevcuttur. 

Xiaomi Bakck Shark 3 Pro Akıllı Telefonun Gösterdiği Performans Özellikleri

Akıllı telefon kullanıcılarının özellikle de oyuncu kullanıcıların bir telefondan aradıkları en önemli özellik cihazın performansıdır. Yüksek performanslı cihazları tercih eden kullanıcılar, üreticilerin yüksek işlemcili yeni cihazlar üretmesini sağlamaktadır. Xiaomi markası oyuncu kullanıcıların memnun etmek için yeni cihazında benzersiz performansı yükseltecek teknolojiler kullanmıştır. Black Shark 3 Pro cihazı sahip olduğu 8 çekirdek ve Qualcomm Snapdragon 865 işlemcisi ile en üst performansı veriyor. Cihazın ana çekirdeğinin sahip olduğu 2.84 GHz iken ana çekirdeğe eşlik eden 2 yardımcı çekirdek daha bulunmaktadır. Birinci yardımcı çekirdeğin hızı 2.4 GHz ile yine oldukça yüksek ve tatmin edici bir performans sağlayacak seviyededir. İkinci yardımcı çekirdek 1.8 GHz hıza sahip iken cihazın düşük hızlı işlemlerini yaparak ana çekirdeğin yıpranmasını engellemektedir.

Akıllı cihazların performansını etkileyen bir diğer önemli özellik ise Rastlantısal Erişim Hafızası yani RAM ve dahili depolama alanıdır. Bkack Shark 3 Pro cihazının sahip olduğu 12GB’lık RAM hafızası hızlı veri erişimini sağlarken makine kodlarını saklamaktadır. 2750 MHz hıza sahip olan RAM hafızayı destekler ve sistem performansına daha çabuk cevap vermektedir. Cihazın sahip olduğu dahili depolama alanına baktığımızda 512GB ile tam bir oyuncu telefonu olduğunu kanıtlamaktadır. Özellikle akıllı cihazlarda depolama alanına bağlı olarak gerçekleşen ısınma ve kasama sorunu bu sayede ortadan kalkmıştır. Cihazın grafik işlemcisi GPU’da Adreno 650 kullanılmış ve bununda hızı 587 MHz olarak belirlenmiştir. 

Xiaomi performansı yükseltmek için cihazda başka entegre sistemleri de kullanarak müşteri yelpazesini genişletmiştir. Özellikle cihazın sahip olduğu 64 bit desteği yüksek RAM ihtiyacı olan sistemleri desteklenmesini sağlamıştır. Cihazda HPM teknolojisi kullanılarak işlemcinin tüm çekirdekleri aynı anda kullanabilirken, düşük yoğunluğa sahip görevler için sadece i çekirdeği de kullanabilmektedir. 

Xiaomi Black Shark 3 Pro Akıllı Telefonun Pil Performansı

Xiaomi Black Shark 3 Pro cihazında olağanüstü pil teknolojisi kullanarak cihazın pil ömrünü büyük oranda uzatmıştır. 5000mAh batarya kapasitesine sahip olan cihazın 65 W değerinde hızlı şarj özelliği bulunmaktadır. Cihazın batarya kapasitesi ele alındığında oyuncu bir kullanıcı için ideal seviyenin oldukça üstündedir. Akıllı telefon kullanıcılarının her geçen gün telefonlardan daha fazla oyun oynaması ve işlem yapması markayı üstün özellikli cihazlar üretmeye itmiştir. Ayrıca cihazın işlemcisinde bulunan büyük LİTTLE teknolojisi ve HPM teknolojisi çekirdekler üzerinden pil performansının artırılmasını sağlamaktadır. 

Xiaomi Black Shark 3 Pro Akıllı Telefonun Benzersiz Kamera Deneyimi

Kameraları ile ön plana çıkan marka kullanıcılarına Black Shark 3 Pro cihazında yüksek çözünürlüklü çekim deneyimi yaşatmaktadır. Özellikle telefon kullanıcıların bir telefonda aradığı üstün özelliklerin arasında gelen kamera ortaya her geçen gün daha iyi tasarımların çıkmasını sağlıyor. Gelişen teknoloji ile insanlar artık profesyonel fotoğraflarını manuel kameralardan çekmek yerine telefonlarının kameralarından çekmektedir. Xiaomi kamerası standart bir manuel kameradan daha fazla özellik sunmaktadır.

Cihaz arka panelde kullanıcılarına 3 ana kamera sunmaktadır. Özellikle cihazın birinci ana kamerası 64 MP çözünürlüğü ile bütün dikkatleri üzerine çekiyor. Diyafram açıklığı f 1.8 olan kamera ile portre modu, 6 elementli lens, lazer otomatik odaklama PDAF, LDAF gibi daha pek çok üstün özellik sunuyor. Cihazın ikici arka kamerası 13 MP çözünürlüğe sahip ve f2.25 gibi yüksek diyafram açıklığı ile ekstra geniş açılı ve 6 elementli lens çekimi sunuyor. Cihazın üçüncü arka kamera çözünürlüğü 5 MP ve f2.2 diyafram açıklığı ile derinlik algısına sahip. Cihazın sahip olduğu ön selfie kamerası 20 MP çözünürlükte ve f2.2 diyafram açıklığı ile kullanıcılara yüksek kalitede ve geniş açıda öz çekimler sunmaktadır.

Black Shark 3 Pro

Black Shark 3 Pro Neden Tercih Edilmeli

Xiaomi cihazının genel bütün özellikleri ve fiyatı ele alındığında aynı segmentte olduğu bütün cihazlara göre düşük fiyatlı olması tercih edilme sebeplerinin başında geliyor. Ayrıca cihazın sahip olduğu şık siyah tasarımı kitlesini piyasaya çıktığı anda artırarak amiral gemileri arasında yerini almayı başarmıştır. Xiaomi ayrıcalıklarına sahip olmak ve benzersiz deneyim yaşamak isteyen pek çok kullanıcı ön sipariş ile cihaza ulaşmıştır.

İçerik
Freelancer Siteleri (Yerli ve Yabancı 5 Site)

Her geçen gün evden çalışma olanakların daha fazla gelişim göstermesiyle birlikte insanlar ofis ortamlarından daha1

3 dk. 52 Okundu
İçerik
Redmi K30S

Redmi K30S akıllı telefon, Xiaomi akıllı telefon ailesine yeni katılan bir üyedir. Akıllı telefonun, 1080x24001

5 dk. 17 Okundu
İçerik
Lenovo K12 Akıllı Telefon Modeli İnceleme

Lenovo K12 Akıllı Telefon Modeli İnceleme , 2020 yılında piyasaya sürüldü. 165,2 x 75,7 x1

5 dk. 79 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.