KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Windows’da Simge Değiştirme Nasıl Yapılır?

Bilgisayar, herkes için kişisel teknolojik aletlerden biridir. Her kullanıcı bilgisayarını kendine göre yapılandırır ve o şekilde kullanmaya devam eder. Bu sebeple de bazı işlemlerin eksiksiz bir şekilde yapılması gerekir. Windows 10’da tam olarak bu noktada kullanıcılarına sınırsız fırsat sunuyor. Bu fırsatlardan biri de klasör ve dosya simgelerini değiştirmektir. İnternette yapacağınız araştırmalar neticesinde birçok simge kütüphanesine ulaşabilir, buradan simge paketlerini indirerek klasörlerinizi kendinize göre özelleştirebilirsiniz.  Bu noktada yapmanız gereken işlemleri sizlerle bir bir paylaşarak konu hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayacağız.

Bkz: WiFi Simgesi Görünmüyor, Nasıl Düzeltirim?

Masaüstü Simge Güncelleme Nasıl Yapılır?

Windowsda Simge Degistirme Nasil Yapilir 2
Windows’da Simge Değiştirme

Windows 10’da birçok masaüstü klasörü yer almaktadır. Bu klasörler; Bu Bilgisayar, Ağ, Geri Dönüşüm Kutusu ve Dosya Gezgini olarak çeşitlendirilebilir. Bu simgeleri dilediğiniz gibi masaüstünde gösterebilir ya da gizleyebilirsiniz. Windows tamamıyla konu hakkındaki düşünceleri sizin tercihinize bırakmıştır. Hem gizleme işlemlerini hem de açma işlemlerini aşağıdaki adımlarla yapabilirsiniz.

 • “Başlat” menüsünden “Ayarlar” bölümüne girin.
 • “Kişiselleştirme” kategorisine tıklayın.
 • “Temalar > Masaüstü Simgeleri” yolunu takip edin.

Bu aşamada simgelerle alakalı işlem yapmak için en doğru yolu tercih etmelisiniz. Her şey tabii ki de simgeleri gizleme ya da açma işlemleriyle bitmiyor. Bu sebeple bir sonraki başlıklarda anlattığımız adımlarla simge değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Klasör Simgelerini Değiştirme Adımları

Windows 10’da masaüstünüzde yeni bir klasör oluşturdunuz ancak default klasör simgesi sizi hiçbir şekilde cezbetmiyor. Bu noktada yapacağınız işlem klasör simgesini değiştirmektir. Bunun için de aşağıdaki adımları uygulayın.

 • Klasöre sağ tıklayın ve “Özellikler” seçeneğine dokunun.
 • “Özellikler” penceresinde “Özelleştir” butonuna basın.
 • “Simge Değiştir” seçeneğine tıklayın.

Bu pencerede klasöre atamak için değerlendirebileceğiniz simgeler listelenecektir. Tüm simgeler arasından herhangi birini seçerek “Tamam” butonuna tıkladığınızda ilgili değişiklik tamamlanacaktır. Klasöre dış kaynaktan bir simge atamak istiyorsanız üst kısımdaki “Gözat…” butonuna dokunarak herhangi bir klasörden diğer simgenin seçimini gerçekleştirebilirsiniz.

Görev Çubuğundaki Sabitlenen Uygulamaların Simgesini Değiştirme

Windows 10’un piyasaya sürülmesiyle birlikte görev çubuğuna klasör sabitleme özelliği getirildi. Bu özellikle birlikte cihaz içerisindeki dilediğiniz bir uygulamayı ilgili alana sabitleyebiliyorsunuz. Bu klasörlerin simge görünümlerini değiştirmek için yapacağınız işlemler de aynı şekilde değişkenlik göstermektedir.

 • Sabitlenmiş klasörün üzerine “SHIFT + SAĞ TIK” şeklinde tıklayın.
 • “Özellikler” butonuna dokunun.
 • “Özelleştir” dedikten sonra “Simge Değiştir” seçeneğine basın.

Bu aşamaların ardından ilgili öğenin simge değiştirme işlemini kolayca yapabilirsiniz. Birçok kullanıcı ne yazık ki konu hakkında bilgi sahibi olmadığı için görev çubuğu simgelerinde değişiklik yapamayacağını düşünüyor ancak işlemler tamamıyla basit adımlardan ibarettir.

Bu içeriğimizde en detaylı haliyle klasör simgesi değiştirme başta olmak üzere ilgili simgeleri değiştirmek için yapabileceğiniz işlemleri sizlerle paylaştık. Her adımı eksiksiz olarak uygulamak başarıya ulaşmakta size yardımcı olacaktır. Bunun dışında eğer ki sistem simgeleri yerine farklı simgeler kullanmak istiyorsanız internetten simge paketleri indirebilirsiniz.

İçerik
Bilgisayarınızı Sıfırlarken Bir Sorun Oldu Sorunu ve Çözümü

Windows 10 işletim sisteminin Microsoft tarafından yayınlanmasıyla birlikte birçok kişi karşılaştığı özellikler sayesinde şaşkına döndü.1

3 dk. 29 Okundu
İçerik
Netflix Profil Resmi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Türkiye’de ve dünyada birçok kişi tarafından aktif olarak kullanılan Netflix’in son zamanlarda ara yüz geliştirme1

3 dk. 32 Okundu
İçerik
PS5 Kablosuz İnternet (Wi – Fi) Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Sony tarafından büyük beklentilerle piyasaya sürülen PlayStation 5 (PS5), herkesin beğenisini toplamayı başardı. Birçok değişiklikle1

3 dk. 11511 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.