KATEGORİLER
Kripto Al Sat


WhatsApp Sohbet Yedeğini Telegram’a Aktarma [iOS-Android]

WhatsApp’ın bir süre önce kullanıcılarına dayattığı “Gizlilik Sözleşmesi” sebebiyle birçok kullanıcısını kaybettiğini ve bu sebeple Telegram’a geçişlerin arttığını gördük. Telegram, bu geçişlerin olduğu dönemde kendini daha fazla geliştirmeye başlayarak WhatsApp’tan geçiş yapan kullanıcıların işlerini kolaylaştırmak amacıyla sohbet aktarım aracını hizmete sundu.  Bu araç sayesinde diğer uygulamada yer alan konuşmalarınızı sadece birkaç adım neticesinde diğer platforma aktarabiliyorsunuz. Biz de bu içeriğimizde ilgili işlemleri gerçekleştirmeniz için yapacağınız işlemleri sırasıyla sizlerle paylaşacağız.

WhatsApp Sohbet Geçmişini Telegram’a Aktarma

WhatsApp sohbet geçmişini Telegram’a aktarma işlemleri hem Android cihazlarda hem de iOS cihazlarda farklı şekillerde gerçekleştirilebiliyor. Bu sebeple her iki işlem yolunu da aşağıda sizlerle paylaşacağız.

iOS’da WhatsApp Sohbet Yedeğini Aktarma

WhatsApp uygulaması telefonunuzda kuruluysa bu durumda Telegram’a geçişiniz fazlasıyla kolay olacaktır. Bu işlemler aşağıdaki adımlar neticesinde sadece dikkatli davranmanız halinde ortalama 1 dakikanızı alacaktır.

 • WhatsApp uygulamasını telefonunuzda açın.
 • Telegram’a taşıyacağınız sohbet penceresine girin.
 • Sohbet adına dokunun.
 • Ekranı aşağıya doğru kaydırmaya devam edin.
 • “Sohbeti Dışa Aktar” seçeneğine tıklayın.
 • “Telegram” uygulamasını, uygulama listesinden seçin.
 • “Yeni Bir Gruba Aktar” seçeneğine basın.
 • “Oluştur ve İçe Aktar” kategorisine tıklayarak aktarım işlemlerini tamamlayın.

Birçok kişi bu işlemlerin ardından uygulamalar arası sohbet aktarımının mümkün olmayacağını düşünüyor ancak tam tersine her iki uygulama da bu aktarımı desteklediği için herhangi bir sorun olmadan aktarım gerçekleşiyor. Bu işlem adımları iPhone kullanıcıları için geçerliydi, bir sonraki başlığımda Android kullanıcılarının takip edeceği adımlardan bahsedeceğiz.

Android’de WhatsApp Sohbet Yedeğini Telegram’a Aktarma

WhatsApp uygulamasını Android cihazınızda halen daha kullanmaya devam ediyor ancak dayatılan gizlilik sözleşmesini kabul etmek istemediğiniz için Telegram gibi bir uygulamaya geçiş yapmak istiyorsanız bunu aşağıdaki adımlar neticesinde gerçekleştirebilirsiniz. Telegram uygulamasının yazılım geliştiricileri artık sohbet aktarımını mümkün kılarak hiçbir bilgiyi kaybetmeden geçiş yapmanıza yardımcı olmaktadır.

 • “WhatsApp” uygulamasına giriş yapın.
 • Taşınacak olan sohbete girin.
 • Sohbet başlığının sağındaki “Üç Nokta” simgesine dokunun.
 • “Sohbeti Dışa Aktar” seçeneğine tıklayın.
 • Telegram” uygulamasını seçin.
 • “Yeni Bir Gruba Aktar” seçeneğine dokunarak işlemleri tamamlayın.

WhatsApp Sohbet Geçmişini Telegram’a aktarma konusunda yapabileceğiniz işlemler iki farklı cihaz için iki farklı başlık altında sizlere sunulmuştur. Her iki işlem adımlarını da cihaz türüne göre gerçekleştirip sorunsuz bir geçiş sağlayabilirsiniz.

Telegram’a Sohbet Aktarırken Mesajlarım Silinir Mi?

Telegram’ın geliştiricileri bu konuda birçok kullanıcısına işlemlerin doğru yapılması durumunda herhangi bir şekilde sohbet kaybı olmayacağını belirtiyor. Bu sebeple siz de anlatılan adımları doğru takip etmeye çalışmalısınız. Bu adımların dışına çıktığınızda büyük ihtimalle karşılaşacağınız ilk olumsuzluk sohbet penceresinin aktarımını gerçekleştirememektedir.

Bu içeriğimizde WhatsApp Sohbet Geçmişini Telegram’a Aktarma konusunda yapmanız gereken işlem adımlarından bahsettik. Her birini anlatıldığı gibi uygulamaya özen gösterin. Bu işlem adımları birçok cihazda sorunsuz şekilde çalışmaktadır.

İçerik
Xiaomi Görüntülü Arama Ayarları

Akıllı telefonların hayatımıza kattığı yeniliklere her geçen gün bir yenisi eklenmektedir. Sesli iletişimin kolaylıkla yapılabiliyor1

4 dk. 15624 Okundu
İçerik
Silinen Dosyaları Geri Getirme Programları [5 Adet]

Her an yanımızdan ayırmamaya gayret gösterdiğimiz depolama araçları bazı sebeplerden dolayı veri kaybı ya da1

3 dk. 37 Okundu
İçerik
Akıllı Drone Önerileri

Akıllı Drone Önerileri , içeren yazımıza başlarken bu konuda son derece önemli olan markaları ve1

4 dk. 14 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
tiktok takipçi satın al instagram takipçi satın al