KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Valorant Nasıl Bir Oyun?

Valorant nasıl bir oyun, diye baktığımız da şu şekilde cevaplayabiliriz: Riot Games şirketi tarafından geliştirilen çoklu oyuncuya odaklı bir oyundur. Bu oyunda beşer kişilik iki takım vardır. Beşer kişiden oluşan bu takımlar karşı karşıya gelir. Takımın biri savunma rolünde iken diğeri saldırı rolündedir. Bu oyunda iki devre 25 tür üzerinden oynanır. 13 tur maç kazanan takım zafere ulaşır. Bu takımın maçları 30 saniyelik malzeme satın alma süreci ile başlar. Alınan malzemeler silah, zırh ve yetenektir.

Malzemeler satın alındıktan sonra saldıran taraf cihazı hedef noktaya yerleştirmeye çalışır. Bu cihazın adı “Spiker”dır. Ancak savunan beş kişilik takım da bu saldırgan takımın cihazı hedef noktaya yerleştirmesine engel olmaya çalışır.

Valorant Karakterlerinin Görevleri Ve Yetenekleri

Valorant karakterleri 14 kişiden oluşmaktadır. Bu 14 karakterden 4 karakter sınıfı düellocu, gözcü, kontrol uzmanı ve öncüdür. Bunların hepsinin bir imza yeteneği vardır. Aynı zamanda iki destek yeteneği bulunmaktadır. Bunun yanı sıra karakterlerin bir ulti yeteneği de bulunmaktadır.

Valorant karakterlerinin görevleri nelerdir diye bakacak olursak; düellocu ve öncü karakterleri çatışmanın yükünü çeker. Gözcü karakteri bölgeleri kapatır ve aynı zamanda koridorları kollar. Kontrol uzmanı ise bölgeleri ayrıştırır.

Yukarıda bahsettiğimiz yetenekler arasında imza, destek ve ulti yeteneklerini sıralamıştık. Şimdi bu yetenekler nasıl kazanılır ona göz atalım. İmza ve destek yetenekleri tükenebilir yeteneklerdir. Bu yüzden tur başlarında satın alınarak doldurulur. Ulti yeteneği ise belli bir puana ulaşınca açılır. Bu puana ulaşmak için ise düşman öldürmek veya ölmek, spike denilen cihazı yerleştirmek ya da imha etmek ya da haritadaki küreleri toplamak gerekir.

Valorant

Valorant

Valorant Karakterleri

Valorant karakterlerinin görevleri ve yeteneklerinden bahsettikten sonra valorant karakterleri kimlerdir kısaca bahsedelim.

Brech: bu karakter öncü rolündedir. Düşmanı sersemleten sarsıntı yapar. Aynı zamanda duvarlardan geçerek kör atış yapar. Duvarlara hasar veren sarsıntı yapar. Ulti yeteneği sayesinde deprem sarsıntısı oluşturur.

Brimstone: kontrol uzmanı görevindedir. Bu karakter hasara yol açan yangın toplarını atıyor, duman bulutu fırlatıyor. Aynı zamanda yüksek hasar veren uydu saldırısı yapmaktadır.

Cypher: gözcü rolündedir. Bu karakter görüşü kısıtlayan siber kafes atma yeteneğine sahiptir. Bubi tuzağı kurmaktadır. Ayrıca ölen bir düşman sayesinde diğer düşmanların yerlerini tespit etmektedir. Bunun için ulti yeteneğini kullanmaktadır. Bir görevi de gizli kamera yerleştirmektir.

Jett: oncu rolündeki karakterdir. Bu karakterlerin görevleri arasında şunları sıralayabiliriz; havaya sıçrıyor, görüş acısını kısıtlayan sis bulutu atıyor ve düşmanı tek seferde öldüren bıçaklar fırlatıyor.

Killjoy: gözcü rolünde bir karakterdir. Bu karakter düşmana hasar veren teknoloji ekipmanlar kullanmaktadır. Killjoyun ulti yeteneği düşmanın hareketini kısıtlamaktadır.

Omen: bu karakter kontrol uzmanı rolündedir. Haritanın istediği yere ışınlanma yeteneğine sahiptir. Aynı zamanda menzil kısıtlayan gölge küresi fırlatmaktadır.

Phoenix: düellocu rolünde olan bir karakterdir. Bu karakterin görevleri arasında kör eden işaret bombası atma, kendini iyileştirme ve rakibe hasar veren alev topu atma gibi görevleri vardır. Ayrıca öldüğü zaman işaretlediği yerde yeniden doğma yeteneğine sahiptir.

Raze: düellocu rolünde olan karakterdir. Patlayıcı çanta ve patlayınca düşmana hasar veren bot atmaktadır. Ulti yeteneği sayesinde de yüksek hasar veren roketatar kullanmaktadır.

Reyna: düellocu rolüne sahip karakterdir. Bu karakter düşmanların uzağı görmesini engelliyor. Aynı zamanda öldürdüğü düşmanlar sayesinde kendi canını yeniliyor.

Sage: gözcü rolünde bir karakter. Yavaşlatma ve iyileştirme küresi fırlatıyor. Sahip olduğu ulti yeteneği sayesinde de ölen bir takım arkadaşını diriltiyor.

Skye: öncü rolündedir. Düşmanı kör eden şahin gönderme yeteneğine sahip. Aynı zamanda takım arkadaşlarını iyileştiriyor.

Sova: öncü rolündedir. Düşmana hasar veren ve düşmanı gösteren kesif oku fırlatır.

Viber: kontrol uzmanı rolünde olan bir karakterdir. Hasar veren zehir küresi fırlatma ve zehir duvarı örme yeteneğine sahiptir.

Yoru: düellocu rolündedir. Düşmanı kör eden parçacıklar gönderir. Aynı zamanda sahte ayak sesleri vererek düşmanı kandırma yeteneğine sahiptir. Ulti yeteneği ile de görünmez oluyor.

İçerik
League of Legends Irelia’ya Karşı Güçlü Rakipler ve Öneriler

League of Legends Irelia’ya Karşı Güçlü Rakipler ve Öneriler. League of Legends’in efsane karakterlerinden olan1

3 dk. 120 Okundu
İçerik
Kız Oyunu

Kız Oyunu , Sanal oyunlar günümüzde hemen her alanda büyük bir farklılık sunmaktadır. Yani bu1

3 dk. 33 Okundu
İçerik
Valorant Nasıl Oynanır?

Bilgisayar oyunları seven kişiler tarafından daha çok bilinen ve oynanan Valorant, rekor kırıcı şekilde sahip1

3 dk. 18469 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.