KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Tetris Oyna

Tetris Oyna , belli bir kuşağın, küçük büyük her yaşta insanın severek oynadığı oyunlardan birisi de tetristir. Bu oyun kendine ait konsolu sayesinde de bir zamanların efsane oyunlarından birisidir desek yanlış olmaz. Hem taşınabilir kendine ait küçük bir oyun konsolunun olması açısından hem de zevkli oyunları sayesinde bir zamanların gözdesi olan tetris oyunu son zamanlarda yine oyun tercihleri arasına girmeye başlamıştır. 

Boş zamanları geçirme, yoğun bir iş gününden sonra akıl dağıtmak için büyüklerin de severek oynadığı tetris, pek tabi çocuklar tarafından da sevilen bir oyundur. Bilgisayar, akıllı telefon gibi başka alanlarda da tetris yükleme seçeneğinin olması nedeniyle tekrar gündeme gelmiş bir oyundur. Aslında şu anda sıklıkla oynanan aynı kategorideki birçok oyunun atası konumunda olan tetris, hem yeni oyunlara ilham olmaya devam ederek hem de son güncellemelerle bir nevi zamansız, eskimemiş bir oyun olmaya devam ediyor diyebiliriz.

Tetris Nasıl Oynanır?

Klasik tetris diyebileceğimiz oyun, belli formdaki kare toplulukların aşağı indirerek alt katman bir bütünlük sağlanmaya çalışmasıdır. Burada ana amaç aşağıda boşluk bırakmadan doldurmaktır. Bu sayede tamamlanan satır kendini yok ederek alan açar. Aşağı doğru inen küplerden oluşan şekillerin yönlerini değiştirerek uygun alanlara eklenmesi oyunun ana amacıdır. Oyunu yön tuşları ve ok tuşu ile oynayabilirsiniz. Hızınızı da bu tuşlarla ayarlayabileceğiniz oyunun kullanımı oldukça basittir ancak dikkat gerektirir. Bu hali ile oyunun en klasik versiyonudur. 

Sadece ülkemizde değil dünyada da yankı uyandırmış olan tetris oyunu yeni güncellemeler ile klasik oyunun yanı sıra, görsellerinde değişiklikler yapılmış yeni varyasyonlarıyla da karşımıza çıkmaktadır. 

Tüm dünyada çok sayıda kullanıcısı olan tetris, son güncellemelerle birlikte yeniden doğdu diyebiliriz. Grafikleri de oldukça geliştirilmiş olan ve ayrıca üç boyutlu seçeneğinin de bulunan oyun, yeni ve farklı bir tetris deneyimi sağlamaktadır. Ayrıca yeni jenerasyonunda farklı temalar da sunmaktadır. 

Aynı zamanda süre hedefli olarak zorluk derecesini de arttırılmış seçeneği de kullanıcıların beğenisine sunulmuştur. Zamana karşı yarışarak tetris oynamak, oyun meraklıları için heyecanı arttırarak, daha keyifli bir oyun imkanı sunar. Tercihe göre seçilebilecek çok sayıda zorluk derecesi vardır. Teknolojik gelişmelerle kendini yenileyen oyunun, bir rakip ya da bilgisayara karşı oynama seçeneği de bulunuyor. 

Rekabeti seven kullanıcılar için tercih edilen yeni sürümleri, yine bilgisayara ya da akıllı telefonlardan oynayabileceğiniz gibi kendi konsolundan da oynayabilirsiniz. Tabi online rakipli seçeneğinin tetris konsolundan oynanması ne yazık ki mümkün olmamaktadır.

Tetris Oynama Platformları 

Günümüzde akıllı telefon ve her evde olan bilgisayarlarda da oynama imkanı olan tetris oyununun, kendine ait bir tetris oyuncak da diyebileceğimiz küçük bir konsolu da bulunmaktadır. Eski kullanıcılar için nostaljik bir havası da olan konsol, arttırılmış içeriğiyle birlikte tetris oyunu ile yeni tanışanlar için de ilgi çekici olabilir. Uzun sürerdir piyasada bulunmayan konsol, talep üzerine son zamanlarda tekrar satışa sunulmaya başlanmıştır. Kullanıcının tercihine göre seçebileceği tüm aygıtlarda son güncellemeleri de bulunmaktadır. 

İnternette de birçok oyun sitesinde bulunan oyun tetris indir seçeneği ile bilgisayarınıza indirerek oynamanız mümkündür. Yine oyun sayfalarında online olarak tetris oyunu oynama imkanınız da bulunmaktadır. Kullanıcıların yine de oyun indirdikleri sitelerin güvenliğinden emin olmaları önerilir. Akıllı telefonlar için de tetris oyunu uygulama seçenekleri oldukça fazladır. Hem vakit geçirmek hem de dikkatinizi geliştirmek için oynayabileceğiniz efsane oyun tetris, büyük küçük tüm yaştan kullanıcıları için kendini yenilemeye devam ederek beğeni ile kullanılmaya devam etmektedir.

Nedir
Minecraft FPS Arttırma Yöntemleri

Minecraft kullanıcılarının her güncellemede karşısına çıkan sorunlardan biri olan Minecraft FPS, uzun yıllar boyunca sürekli1

5 dk. 16913 Okundu
İçerik
Black Desert Online Bira Yapımı 2021(Rehber)

Black Desert Online oyununda pazara giderek bira satın almayı tercih etmek yerine kendi çabanızla bira1

1 dk. 5657 Okundu
İçerik
Scrabble Nasıl Oynanır?

Scrabble Nasıl Oynanır? Oyunların içinde ‘kelime oyunlarının atası’ lakabına sahip olan Scrabble, dünya genelinde milyonlarca1

3 dk. 48 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.